https://telegram.me/empireoflies

انتفاضه فلسطین مولود انقلاب اسلامی ایران است

به گزارش «امپراتوری دروغ»، سید حسن خمینی نوه بنیانگذار انقلاب اسلامی در همایش «فلسطین پاره تن اسلام» گفت: مصیبت های بسیار بزرگی در جهان اسلام جریان دارد که یک نمونه آن‌را بصورت فاجعه در فلسطین مشاهده می کنیم.

وی افزود: فساد امروز قوم بنی اسرائیل در آیات قرآن آمده است.

نوه بنیانگذار انقلاب اظهار داشت: بیداری اسلامی مولود انقلاب اسلامی سال ۱۳۵۷ است.

وی با اشاره با اختلاف افکنی ها در میان امت اسلامی گفت: بزرگترین لطف به رژیم صهیونیستی وجود اندیشه های افراطی و اختلافات میان مسلمانان است.

نوه حضرت امام (ره)در ادامه با بیان اینکه به هر در و پیکری که وارد می‌شوی اثراتی از کشوری غیرمشروع و مولود غیرشرعی می‌رسیم، اظهار داشت: این فساد آمیخته با اندیشه‌ای است که خودبینی در آن وجود دارد. کسی که خود را قوم برگزیده می‌داند دیگران را به عنوان زیردستان و شهروندان درجه دوم در نظر می‌گیرد و اندیشه فساد‌آمیز دارد.

وی با اشاره به تاریخ پیدایش رژیم اشغالگر قدس، گفت: یک مولودی توسط حکومتی به نام انگلستان شکل می‌گیرد و در تمام دوره‌ها آمیخته به تفکرات غلط است و کشورهای عربی نتوانستند این مسئله را حل کنند و کشورهای اسلامی نیز با اختلافات‌شان نتوانستند به وضع این غده سرطانی رسیدگی کنند.

سید حسن خمینی با ذکر این نکته که از وقتی رژیم اسرائیل شکل گرفت همراه با آن مبارزاتی نیز به وجود آمد، یادآور شد: این مبارزات در ابتدا مبارزات ملی بوده و شیوه ناسیونالیستی داشته و در فضای دهه ۵۰ تا ۷۰ فضای سنگین چپ و اندیشه کمونیستی گروه‌های مبارز فلسطینی را فرا گرفته بود و راست‌ها هم تفکرات خاص خودشان را داشتند و اغلب قیام مسلمانان قبل از اینکه توسط اسرائیل سرکوب شود توسط همین اندیشه‌ها از بین رفت.

نوه حضرت امام معتقد است: دوره جدید مبارزات، دوره بازگشت دین و اندیشه اسلام به جریان‌های مبارزاتی است و از این به بعد فلسطین محدود به یک خاک نیست و از یک کشور اشغال شده صرف خارج شد. امروز فلسطین مسجد‌الاقصی، قبله‌گاه مسلمانان و نقطه آمال و کانونی است.

وی با طرح این پرسش که چرا چنین اتفاقاتی رخ می‌دهد، اضافه کرد: علت این مسئله آن است که برخی انقلاب‌ها در دنیا فقط سیاسی است و یک نظام سیاسی تغییر پیدا می‌کند اما علت وجود جریان مبارزه در فلسطین، انقلاب اسلامی و امام است.

نوه حضرت امام اضافه کرد: البته برخی انقلاب‌های دیگر هم اجتماعی‌اند و نهادهای اجتماعی جامعه تغییر می‌کنند و بافت‌های اجتماعی را عوض می‌کنند اما برخی انقلاب‌ها به علاوه این دو موارد ذکر شده به تعبیر جامعه‌شناسان، تاریخ‌ساز هستند و یک پارادایم و گفتمان را ایجاد می‌کنند.

سید حسن خمینی با تاکید بر اینکه انقلابی که در این سرزمین واقع شده یک تغییر گفتمان در دنیا ایجاد کرده، افزود: تا آن زمان دین از نگاه چپ‌ها افیون توده‌ها بود و از چشم راست‌ها نوعی دیگر بود اما این بار دین به عرصه جامعه آمد و بازگشت دین به هویت جامعه‌ها حرکت بزرگ انقلاب اسلامی است.

به گفته وی انقلاب اسلامی سلطنت مشروطه را که مشروطه هم نبود کنار زد و یک انقلاب تاریخ‌ساز بود که پیام خود را به فراتر از مرزهای ایران منتقل کرد و حتی به منطقه آمریکای لاتین و اهل سنت نفوذ کرد.

یادگار امام با بیان اینکه وقتی در جامعه فلسطینی شهادت معنا پیدا می‌کند ریشه در آن نگاه تاریخ‌ساز دارد، تصریح کرد: انتفاضه فلسطین مولود انقلاب اسلامی ایران است؛ لذا امروز وقتی این اتفاقات می‌افتد و مردم بیگناه غزه به خاک و خون کشیده می‌شوند انگار مولود خودمان دچار حادثه شده است.

وی با هشدار نسبت به برخی انحرافات در دنیای اسلام، اظهار داشت: بزرگترین لطف به اسرائیل، وجود اندیشه‌های افراطی و اختلافات درونی است و آنچه در غزه رخ داده است بازگشت جایگاه مبارزه بوده که مغفول و گمشده مانده بود. مسیر مبارزه اسلامی و چیزی که در مبارزه دیده می‌شود باید متوجه جنایت اسرائیل باشد و قلب جهان اسلام امروز داغدار است.

سید حسن خمینی در پایان سخنان خود برای آزادی قدس شریف از شر رژیم صهیونیستی دعا و ابراز امیدواری کرد جهان اسلام در برابر جنایات این رژیم نامشروع بیدار شود.

انتهای پیام/

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme