https://telegram.me/empireoflies

انتشار اخبار فاقد مستندات توسط بی‌بی‌سی فارسی؛ انعکاس گمانه زنی‌ها و احتمالات!

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغچندی پیش سپیده قلیان و اسماعیل بخشی در مستند “طراحی سوخته” اعتراف کردند فعالیت هایشان در اعتراضات کارگران نی شکر هفت تپه با خط گیری از گروهک های اپوزیسیون خارج از کشور صورت گرفته است. در این خصوص بی‌بی‌سی فارسی ویژه برنامه هایی درنظر گرفته است که نمونه ی آن را کمتر مشاهده کرده ایم.

بی‌بی‌سی فارسی که خود از جمله متهمان ردیف اول در جریانات خط دهی به ضربه زنندگان به ایران قرار دارد، از ابتدای پخش این مستند نسبت به این اعترافات واکنش نشان داد مدعی شد اعترافات “از روی اجبار” صورت گرفته است. یکی از مهم ترین انگیزه های بی‌بی‌سی فارسی “جلوگیری از بی اعتبار شدن نزد بینندگان” پس از افشاگری سپیده قلیان و اسماعیل بخشی می باشد. 

مجری بهائی این رسانه “نگین شیرآقایی” که با این دو نفر در جریان ایجاد اغتشاشات در ارتباط بوده است اکنون بیشترین تلاش را در راستای بی گناه جلوه دادن این دو دارد و تمام ارتباطات خود با ایشان را تکذیب می کند.

این رسانه انگلیسی جهت تطهیر چهره خود و این دو نفر ویژه برنامه هایی در سایت، تلویزیون، رادیو و شبکه های اجتماعی در نظر گرفته است. به همین منظور کمترین واکنش هایی در اعتراض به بازداشت این اغتشاش کنندگان را پوشش می دهد. در آخرین تلاش های بی‌بی‌سی فارسی شاهد انعکاس “گمانه زنی ها و احتمالات” بوده ایم. از این دست اخبار می توان به « سایت بی‌بی‌سی فارسی: بی‌بی‌سی فارسی دریافته است که خانواده خانم قلیان به دلیل مصاحبه‌هایی که درباره فرزندانشان انجام داده‌اند، “به شدت تحت فشار نهادهای امنیتی هستند”، و تهدید شده‌اند…» اشاره کرد. معمولا رسانه ها اقدام به انتشار و انعکاس گمانه زنی ها نمی نمایند و مستندات اخبار جهت افزایش قابلیت اتکا باید ضمیمه گردند که در این مورد بی‌بی‎‌سی فارسی اقدام به انتشار اخباری فاقد مستندات نموده است.

بنظر شما چرا بی‌بی‌سی فارسی در این موضوع -علی رغم این که خود را رسانه ای آزاد و حرفه ای جلوه می دهد- حتی گمانه زنی های بی اساس و فاقد مستندات را منعکس می کند؟ کدام مواضع رسانه انگلیسی تهدید شده است؟

انتهای پیام/بی‌بی‌سی پرشین

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme