https://telegram.me/empireoflies

امیدها به ناامیدی تبدیل شد/ وقت تحریم ایران است!

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ روزنامه آمریکایی واشنگتن تایمز (Washington Times) با انتشار گزارشی در صفحه آنلاین خود به تایید مواضع ترامپ در قبال توافق هسته ای پرداخته و خواستار سخت گیری بیشتر نسبت به ایران شده است!

با وجود اعتراضات گسترده به اقدام نسنجیده ترامپ در رابطه با توافق هسته ای، هنوز برخی رسانه ای آمریکایی اصرار بر صحیح نشان دادن این  اقدام و محکوم کردن ایران به خاطر مسائل نا مربوط به برجام مانند پیشرفت توان موشکی و دفاعی کشور دارند.

در این گزارش می خوانیم:
«شاید باراک اوباما، آن را “جسارت امید”* بنامد؛ اما دیگران که با تردید بیشتری به قضیه نگاه می کنند، آن را “امید کاذب” می دانند.

دو سال پیش وقتی باراک اوباما توافق هسته ای خود را با ایران به امضا رسانید به دنبال دستیابی به چیزی فراتر از جلوگیری از دستیابی ایران به بمب هسته ای بود.

او تلاش می کرد که آمریکا را از متحدان سنتی خود در اسرائیل و عربستان سعودی دور کرده و به ایران متمایل سازد؛ در حالی که در آن زمان نیز مانند حال حاضر، ایران موضع شدیدا خصمانه نسبت به آمریکا و غرب داشت.

توافق هسته ای با فرستادن مقدار بسیار زیادی پول نقد برای جمهوری اسلامی به عنوان هدیه آقای اوباما به رفیق جدید خود آغاز شد. اما رئیس جمهور از این رابطه عاشقانه نکته جدیدی آموخت؛ بسیاری از امیدها رفته رفته به ناامیدی تبدیل می شوند. اتفاقات دو سال اخیر به روشنی نشان داده است که انتظار دوستی داشتن از ایران تا چه حد احمقانه است.

به محض امضای توافق هسته ای، تحریم های ایران کاهش یافت اما هنوز جوهر برجام خشک نشده بود که ایران آزمایش موشک های بالستیک خود را از سر گرفت.

بر اساس توافق هسته ای، رئیس جمهور آمریکا باید هر ۹۰ روز یکبار پایبندی ایران به توافق را تایید کند. پرزیدنت ترامپ به درستی اعلام کرده است که رفتارهای ایران با منافع ملی آمریکا سازگار نیست.

با وجود سر و صداهایی که پس از سخنرانی پرزیدنت ترامپ از سوی افراد هیجان زده بلند شد، عدم تایید توافق هسته ای به معنای از هم پاشیدن آن نیست بلکه دولت ترامپ از این طریق نشان داد که تصمیم بر شروع بازنگری کامل در روابط آمریکا با جمهوری اسلامی دارد.

لغو تحریم های ایران با وجود سرکشی و رفتار بد این کشور در صحنه جهانی، هیچ معنایی ندارد. دولت ترامپ خواستار آن است که کنگره مرزهایی مشخص را تعیین نماید تا در صورت عبور ایران از آن تحریم ها دوباره اعمال شود.

در صورتی که ایران یک موشک بالستیک شلیک نماید، همانطور که عادت همیشگی این کشور بوده است، تحریم ها می تواند به جایگاه خود بازگردد. این اقدامی کاملا صحیح است. با توجه به وجود “بند غروب” توافق [بندهای مربوط به پایان محدودیت های هسته ای ایران در برجام] باید اقداماتی واقع نگرانه برای رویارویی با این موضوع صورت پذیرد.

متاسفانه تلاش اوباما برای برقراری رابطه با ایران بر یک اصل کاملا اشتباه بنا گذاشته شده است؛ این که ایران با حسن نیت در مذاکرات شرکت کرده است. برای برقراری رابطه خوب نیاز به اعتماد است اما ایران هنوز نتوانسته است آن را به دست آورد. ترامپ حق دارد که به ایران مشکوک باشد؛ منافع آمریکا الزام می کند که ایران به صورت دقیق تحت نظارت قرار گرفته و در صورت تخلف با آن برخورد شود؛ تنها چیزی که می توان به آن امیدوار بود، برخورد قاطع و واقع بینانه است.»

*جسارت امید: اندیشه‌هایی پیرامون بازپس‌گیری رؤیای آمریکایی (The Audacity of Hope: Thoughts on Reclaiming the American Dream)،  دومین کتاب نوشته‌شده توسط باراک اوباما، رئیس‌جمهور سابق آمریکاست. در این کتاب اوباما دربارهٔ بسیاری از موضوعاتی که بعدها جزئی از کارزار انتخاباتی‌اش در سال ۲۰۰۸ شدند به‌تفصیل سخن می‌گوید؛ کارزاری که در نهایت با پیروزی او به پایان رسید.

 

انتهای پیام/جام نیوز

امپراتوری دروغانتشار مطالب خبری و تحلیلی رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر می‌شود.

«توافق هسته ای با فرستادن مقدار بسیار زیادی پول نقد برای جمهوری اسلامی به عنوان هدیه آقای اوباما به رفیق جدید خود آغاز شد. اما رئیس جمهور از این رابطه عاشقانه نکته جدیدی آموخت؛ بسیاری از امیدها رفته رفته به ناامیدی تبدیل می شوند…»

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme