https://telegram.me/empireoflies

امریکا دارای بالاترین آمار زندانیان در جهان

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: بر اساس آمارهای جهانی، ایالات متحده آمریکا تنها ۵ درصد از جمعیت جهان را دارا است، با این حال حدود ۲۵ درصد از زندانیان جهان بالغ بر ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار نفر را به خود اختصاصی داده است.

بر اساس این آمارها، آمریکا با اختلاف زیاد نسبت به دیگر کشورها، دارای رتبه نخست تعداد زندانیان در جهان است.

وضعیت زندانیان در آمریکا به نحوی وخیم شده که دولت آمریکا به دنبال اصلاح نظام دادرسی کیفری است تا کمی بر وضعیت سر و سامان دهد. شرایط به گونه‌ایست که «باراک اوباما» رئیس جمهور آمریکا با آزادی ۴۶ قاچاقچی مواد مخدر موافقت کرده است.

آزادی این ۴۶ قاچاقچی در حالی انجام شده که بسیاری از زندنیان آمریکایی به دلیل جرائم غیرخشونت‌آمیز بر اساس قوانین غلط این کشور به زندان بسر می‌برند.

بر اساس آمارهای ارائه شده از سوی موسسات حقوق بشری، نسبت جمعیتی سیاه‌پوستان آمریکا به سفیدپوستان، ۳ برابر است و این موضوع نشان‌دهنده نقض حقوق اقلیت‌های قومی و رنگین‌پوستان در این کشور است.

در سالهای گذشته آمار کشته‌شدن سیاه‌پوستان آمریکایی توسط پلیس سفیدپوست این کشور به‌شدت افزایش یافته که این امر سبب وقوع اعتراضات گسترده‌ای در سراسر آمریکا از جمله در شهر فرگوسن شد.

دولت آمریکا که همواره کشورهای دیگر را به نقض حقوق بشر متهم می‌کند، دارای افتخارات دیگری نیز است! بر اساس آمارهای رسمی و غیررسمی، ایالات متحده آمریکا از لحاظ تعداد زندانیان زن در جهان نیز دارای رتبه نخست است.

همچنین آمریکایی‌ها دارای بالاترین میزان تجاوز جنسی به زنان در دنیا هستند.

انتهای پیام/

بر اساس آمارهای جهانی، ایالات متحده آمریکا تنها ۵ درصد از جمعیت جهان را دارا است، با این حال حدود ۲۵ درصد از زندانیان جهان بالغ بر ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار نفر را به خود اختصاصی داده است.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: 4.9 ( 1 رای)
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme