Notice: Undefined variable: current_value in /home/empireof/domains/empireoflies.ir/public_html/wp-content/themes/my-sahifa/panel/post-options.php on line 761

امتناع از استخدام، به‌دلیل انتقاد از اسرائیل !

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: سال گذشته در حالی که تنها دو هفته به آغاز سال تحصیلی دانشگاهی ۲۰۱۴ میلادی آمریکا باقی مانده بود، به «استیون سالایتا» مدرس دانشگاه، اطلاع داده شد که به دلیل توییت‌های “بی‌ادبانه”، که عمدتا در جریان تجاوز رژیم صهیونیستی به نوار غزه داشته، از دانشگاه اخراج شده است.

سالایتا در یکی از این پیام‌های توییتری خود فقط نوشته بود: “فقط اسرائیل می‌تواند ظرف چند هفته حدود ۳۰۰ کودک را قتل عام کند و در عین حال بر مظلومیت خود تاکید کند.”

وی در پیامی دیگر نوشته بود: “صهیونیست‌ها از سال ۱۹۴۸ بحث یهودی‌ستیزی را از مقوله‌ای نکوهیده به امری پسندیده استحاله کرده‌اند.”

به وی گفته شد که به خاطر انتشار این مطالب، امکان همکاری با وی وجود ندارد.

تصویر از صفحه توئیتر «استیون سالایتا»

تصویر از صفحه توئیتر «استیون سالایتا»

انجمن اساتید دانشگاه آمریکا روز شنبه (۲۳ خرداد) از دانشگاه ایلینوی به خاطر آنکه «استیون سالایتا» را به خاطر پیام‌های توییتری وی درباره جنایات اسرائیل علیه فلسطینیان در نوار غزه استخدام نکرده، انتقاد کرده و عنوان داشته که این اقدام مغایر با اصول آزادی آکادمیک مورد ادعایی دولت آمریکا است.

انجمن اساتید دانشگاه آمریکا رد درخواست «استیون سالایتا» را نشانه نقض «آزادی آکادمیک» و سنگینی سایه تردید بر میزان درک و رعایت آزادی دانشگاهی توسط دولت این کشور عنوان کرد.

«استیون سالایتا» پس از آنکه دانشگاه ایلینوی در سال ۲۰۱۳ وی را به عنوان مدرس دعوت به همکاری کرد، تصمیم گرفت همکاری خود را با دانشگاه صنعتی ویرجینیا قطع کند. وی در سال ۲۰۱۴ با انتشار مطالبی تهاجم اسرائیل به نوار غزه را محکوم کرد.

«استیون سالایتا» که از رنگین‌پوستان آمریکایی است، درباره اخراجش گفت: “اخراج موجب به خطر افتادن جایگاه شغلی من شده است. بدون داشتن منبع درآمد، همسرم، پسر کوچکم و خودم مجبور به زندگی در کنار پدر و مادرم خواهیم شد که خود آنها نیز برای تامین نیازهای زندگی با چالش‌های زیادی روبرو هستند …”

«استیون سالایتا»

«استیون سالایتا»

انتهای پیام/

Notice: Undefined variable: current_value in /home/empireof/domains/empireoflies.ir/public_html/wp-content/themes/my-sahifa/panel/post-options.php on line 761

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme