https://telegram.me/empireoflies
خاطره زیر از مرحوم مرضیه حدیدچی درباره تذکر امام به وی درخصوص رعایت حال اهالی نوفل‌لوشاتو نقل شده است.

امام؛ بدون تحریف‌ | تذکر امام به عضو دفترشان درباره اهالی نوفل لوشاتو

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغخاطره زیر از مرحوم مرضیه حدیدچی (دباغ)، از مبارزان انقلابی و عضو دفتر امام(ره) در نوفل‌لوشاتو در صفحه ۳۸۶ کتاب «امام‌خمینی و رفتار سیاسی» نقل شده است که نشان از توجه امام به عملکرد اعضای دفتر خود دارد.

خاطره نقل شده به شرح زیر است:

«روزی من در نوفل لوشاتو به علت ارزانی، حدود ۲ کیلوپرتقال خریدم. فکر کردم که هوا خنک است و برای سه الی چهار روز پرتقال خواهیم داشت.

امام با دیدن پرتقال‌ها فرمودند: “این همه پرتقال برای چیست؟” من هم برای اینکه کار خودم را توجیه کرده باشم، عرض کردم: “پرتقال ارزان بود، برای چند روز این قدر خریدم.”

ایشان فرمودند: “شما مرتکب دوگناه شدید. یک گناه برای اینکه ما نیاز به این همه پرتقال نداشتیم و دیگر اینکه شاید امروز در نوفل‌لوشاتو کسانی باشد که تا به حال به علت گران بودن پرتقال نتوانسته‌اند آن را تهیه کنند و شاید با ارزان شدن آن، می‌توانستند مقداری از آن را تهیه کنند؛ در حالی‌که که این مقدار پرتقال را برای سه یا چهار روز آن هم به جهت ارزان بودن آن خریده‌اید. ببرید مقداری از آن را پس بدهید.”

گفتم: “پس دادن آن ممکن نیست؟” ایشان فرمودند: باید راهی پیدا کرد… پرتقالها را پوست بکنید و به افرادی بدهید که تا حالا پرتقال نخورده‌اند. شاید از این طریق خداوند از سر گناه شما بگذرد.”

انتهای پیام/تسنیم

خاطره زیر از مرحوم مرضیه حدیدچی درباره تذکر امام به وی درخصوص رعایت حال اهالی نوفل‌لوشاتو نقل شده است.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme