https://telegram.me/empireoflies

الیزابت دوم تا چه حد در جنایت‌های کشورش دست دارد؟

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: الیزابت دوم (الیزابت الکساندرا مری) دارای رکوردِ طولانی‌ترین دوره سلطنت در تاریخ بریتانیا است. روز چهارشنبه، ١٨ شهریور ۱۳۹۴ (٩ سپتامبر ٢٠١۵ میلادی)، ۶۳ سال و ٢١۶ روز از آغاز سلطنت الیزابت دوم گذشت و به این ترتیب، رکورد طولانی‌ترین دوره سلطنت که به ملکه ویکتوریا، فرمانروای بریتانیا در قرن نوزدهم تعلق داشت شکسته شد.

چرا ملکه انگلستان به تیتر رسانه‌های جهان نمی‌رود؟/ الیزابت دوم تا چه حد در جنایت‌های کشورش دست دارد؟

 امروز بیش از ۱۲۸ میلیون نفر در کشورهایی زندگی می‌کنند که او صدر حکومت آنان است، ملکه الیزابت دوم، تاکنون در بریتانیا شاهد فعالیت یازده نخست‌وزیر بوده است و دیوید کامرون، نخست‌وزیر کنونی بریتانیا، دوازدهمین نخست‌وزیری است که در زمان سلطنت او دولت تشکیل داده است.

در بریتانیا، مقام سلطنت جنبهٔ تشریفاتی و نمادین دارد و اگرچه بسیاری از نهادهای حکومتی به نام پادشاه یا ملکه این کشور فعالیت می‌کنند، اما او عملاً دارای اختیارات اجرایی و در نتیجه، مسئولیت سیاسی نیست و تصمیمات حکومتی، حتی در مورد بسیاری از موضوع‌های مربوط به خاندان سلطنتی و نهاد سلطنت، به نام پادشاه یا ملکه اما توسط دولت، پارلمان و سایر نهادها اتخاذ و اجرا می‌شوند.

از آنجا که سنت‌ها و رسوم سیاسی ریشه در تاریخ گذشته این کشور دارد، ملکه “به طور اسمی” از اختیارات گسترده‌ای برخوردار است که قرن‌ها پیش از این در دست پادشاهان این کشور متمرکز بود اما امروزه تقریبا تمامی این اختیارات عملا به نهادهای انتخابی و تشکیلات منبعث از اراده مردم تفویض شده و تنها نام و برخی تشریفات مرتبط با آنها برای پادشاه یا ملکه بریتانیا باقی مانده است.

در شرایط عادی، که کمابیش طی چند سده اخیر به خصوص پس از نیمه قرن نوزدهم در بریتانیا حکم فرما بوده است، وظایف اصلی ملکه عبارتست از ارائه مشورت به نخست وزیر، توصیه سیاست‌ها به نخست وزیر بدون حق پافشاری بر اتخاذ آنها و هشدار در مورد اشتباهات احتمالی. نخست وزیر بریتانیا هفته‌ای یک بار با ملکه دیدار خصوصی دارد و اسناد و گزارش‌های دولتی هم به طور روزانه برای ملکه ارسال می‌شود هر چند او حق افشا، گفتگو یا اظهارنظر در باره محتوای آنها را ندارد.

شکسن تمرکز قدرت برای فرار از تقصیرها

چرا ملکه انگلستان به تیتر رسانه‌های جهان نمی‌رود؟/ الیزابت دوم تا چه حد در جنایت‌های کشورش دست دارد؟

همانطور که گفته شد پیش از این تمرکز قدرت در خاندان سلطنتی بود و هرکجا که قدرت اجرایی باشد مردم انجا را نشانه خواهند رفت در نتیجه چندان نمی توان بر سیاست های جاه طلبانه مانور داد به عهمین جهت هوشمندانه ترین کار تقسیم قدرت و دور کردن لنز دوربین ها از فرد اصلی سیاستگذاری است.

نمونه بارز این حرکت هوشمندانه در انگلیس میبینیم، هیچ دولتی در تقابل با سلطنت روی کار نیامده  و تقصیرها هیچ گاه متوجه خاندان سلطنتی نیست البته این اواخر شاهد اعتراض های شدید داخلی به این خاندان بوده ایم اما بحث کنونی ما پیرامون سیاست های کلان این کشور در رابطه با منافع ملیشان است، در حالی که همگان فکر می کنند مغز متفکر روباه پیر دولت این کشور است باید بگوییم مغز متفکر در راس دولت و پشت کاخ های اشرافی خود مشغول به خط دهی است اما انچه جهانیان از میبینند لباس های خوش دوخت و مادربزرگی مهربان است عاشقانه مردمش را دوست دارد!

کسی که به خانواده و کشورش رحم نمی کند به دنیا رحم خواهد کرد؟!

چرا ملکه انگلستان به تیتر رسانه‌های جهان نمی‌رود؟/ الیزابت دوم تا چه حد در جنایت‌های کشورش دست دارد؟

دایانا فرانسس اسپنسر همسر اول شاهزاده چارلز بود که در سن سی و شش سالگی در یک حادثه مشکوک رانندگی در پاریس درگذشت مرگ دایانا یکی از خبرسازترین وقایع سال بود و همچنان این حادثه همچون رازی سر به مهر مطرح است و تا مدتها فشار افکار عمومی در این باره بر روی خانواده سایه افکنده بود.

 پس از گذشت ۱۵ سال از مرگ دایانا کتابی ۲۰۰ صفحه‌ ایی در این باره منتشر شد که با بررسی بیش از پنج هزار سند، شرکت خاندان سلطنتی در این حادثه ی ساختگی را به اثبات رسانده است.

چرا ملکه انگلستان به تیتر رسانه‌های جهان نمی‌رود؟/ الیزابت دوم تا چه حد در جنایت‌های کشورش دست دارد؟

در نیم قرن اخیر بارها شایعاتی از زد و بندها و معاملات مالی مشکوک اعضای خانوده سلطنتی انگلیس بر سر زبان ها افتاده  با این حال ، ولخرجی های دربار پادشاهی انگلیس بیش از شایعات رسوایی های مالی اعضای خانوده سلطنتی ، مورد توجه رسانه ها قرار داشته است .

به عنوان نمونه برگزاری مراسم ازدواج پرنس ویلیام، نوه ملکه، چند ده میلیون پوند هزینه در بر داشت و این در حالی بود که مردم انگلیس همزمان با پیامدهای رکود اقتصادی دست و پنجه نرم می کردند. دیگر مراسم سلطنتی و زندگی روزمره دهها شاهزاده و شاهدخت انگلیسی، بودجه سنگینی را بر مالیات دهندگان این کشور وارد می کند.

چرا ملکه انگلستان به تیتر رسانه‌های جهان نمی‌رود؟/ الیزابت دوم تا چه حد در جنایت‌های کشورش دست دارد؟

ملکه جنایت!

ملکه ای که به خانواده خود و کشورش رحم نمی کند و رسوایی های اخلاقی درون خاندانیش در طول تاریخ بر کسی پوشیده نیست بدون شک در سیاست کلی انگلیس بیکار نخواهد نخواهد نشست سیاست هایی چون اداره  تروریسم که و بدون شک یکی اتاقهای فرمان داعش که در لندن قرار دارد تحت نظارت این ملکه است همچنین دیگر پرونده سازی ها در جهان و حرکت های کلی قطعا تزآن از “بریتانیا” خواهد گذشت اما مسئله انجایی محرض می شود که از این زن در سانه های جهان هیچ حرفی به میان نمی آید و آخرین خبرها مربوط می شود به تاج گذاری و مسائل روزمره یک ملکه!

اما اگر دیدارهای مکرر وی با نخست وزیر دولتش که گزارش هفتگی و در مواقع حساس گزارش روزانه را ارائه می کند در نظر بگیریم آن هم بدون هیچ تخلفی روشن خواهد شد که سیاست های جنایتی این کشور از کجا نشات می گیرد اما با یک استراژی هوشمندانه  ملکه را از تیترسانه های جهان را به دور نگه داشته اند.

انتهای پیام/باشگاه خبرنگاران

ملکه‌ای که به خانواده و کشورش رحم نمی کند انتظاری نیست که به دنیا رحم کند.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme