https://telegram.me/empireoflies

العربیه؛ به تازگی تریبون تجزیه‌طلبان و منافقین +عکس

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: شبکه خبری «العربیه»، که یکی از رسانه‌های اصلی ریاض برای انتشار دیدگاه‌ها و سیاست‌های خود به شمار می‌رود جددا تلاش می‌کند از رویکرد‌های مخالف نظام جمهوری اسلامی ایران، بیش از پیش حمایت و جانبداری کند.

این شبکه طی یک سال گذشته چندین بار سخنرانی «مریم رجوی» سرکرده گروهک منافقین را به صورت مستقیم پوشش داده و تلاش می‌کند آن را حائز اهمیت جلوه دهد.

عربستان که ایران را به خاطر محکومیت اعدام شیخ نمر روحانی شیعه به دخالت در امور خود متهم می‌کند، از طریق شبکه‌های خبری و رسانه‌های خود سال‌هاست در امور داخلی ایران دخالت کرده است.

از دیگر نمونه‌های آشکار رویکرد رسانه‌ای عربستان برای دروغ‌پراکنی از شبکه العربیه، انجام مصاحبه‌های متعدد با افرادی است که به عناد با نظام جمهوری اسلامی ایران معروف‌اند، از این جمله می‌توان به گفت‌وگوی تفصیلی العربیه با «فرزاد مددزاده» عضو گروهک منافقین کهدرسال ۱۳۸۷ دستگیر شده و به اتهام محاربه حدود پنج سال زندانی شده بود اشاره کرد.

مدد زاده بعد از آزادی از زندان از کشور خارج شده بودو در کنفرانس «حقوق بشری» سازمان منافقین در پاریس حضور پیدا کرده بود؛ العربیه از این فرصت استفاده کرده و با او مصاحبه‌ای ترتیب داده بود.

بعد از حوادث مربوط به اعتراض ایران به اعدام شیخ نمر روحانی شیعه عربستانی و حوادث مربوط به سفارت عربستان در تهران این اقدامات شدت بیشتری گرفته و به یکی از بخش‌های اصلی برنامه‌های العربیه تبدیل شده است.

علاوه بر تهیه مستند‌هایی درباره اقلیت‌های مذهبی و ادیان آنها در ایران ، العربیه ادعا می‌کند که مسیحیان، یهودیان و دیگر اقلیت‌های ایران در این کشور از مشکلات متعددی رنج می‌برند.

شبکه العربیه همچنین با عناصر وابسته به گروه‌های تجزیه طلب که تلاش می‌کنند وحدت اراضی ایران را به خطر بیاندازند نیز گفت‌وگو می‌کند و در یکی از این برنامه‌ها با «حبیب جبر کعبی» رئیس یکی از عناصر تجزیه طلب در خوزستان گفت‌وگو کرده است.

هفته گذشته نیز شبکه العربیه مستندی با عنوان«آنها که نه گفتند» را پخش کرده که نیما سروستانی آن را کارگردانی کرده است؛ این فیلم درباره مبارزات جمهوری اسلامی با فعالیت‌های منافقین در سال‌های اولیه انقلاب است.

انتهای پیام/فارس

العربیه که یکی از شبکه‌های خبری عربستان به شمار می‌رود و به حمایت از گروه‌های معاند نظام جمهوری اسلامی ایران معروف است؛ اخیرا فعالیت خود را در این زمینه افزایش داده و با همت بیشتری از منافقان و تجزیه طلبان جانبداری می‌کند.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme