https://telegram.me/empireoflies

ناله العربیه و الجزیره برای محاصره هزار تروریست

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: این روزها وضعیت بیش از ۱۱۰ هزار شهروند سوری در مناطق  فوعه، کفریا، نبل و الزهرا که بیش از ۳ سال است در محاصره تروریست های اجاره ای در سوریه قرار گرفته اند کمتر از سوی رسانه های مدعی حقوق بشر به گوش می رسد.  در مقابل محاصره ۱۰۰۰ تروریست در شهرک مضایا در سوریه به خبر اول این دست رسانه تبدیل شده است.

اما چهار شهرک  فوعه، کفریا، نبل و الزهرا در سوریه کجاست و وضعیت انان در حال حاضر به چه شکلی است؟

دو شهرک فوعه و کفریا در استان ادلب و دو شهرک نبل و الزهراء درحومه حلب سوریه واقع هستند. فوعه وکفریا با مجموع ۴۰هزار و نبل و الزهرا با ۷۰ هزار شیعه نزدیک به سه سال است که درمحاصره شدید تروریست ها واقع اند.

فوعه و کفریا در حومه ادلب حدود دو سال به همراه ادلب در محاصره بود و با یک مسیر به شهر ادلب متصل می‌شد ولی با سقوط ادلب از ابتدای امسال در محاصره کامل تکفیری‌ها قرارگرفت.

نبل و الزهرا از سه سال قبل از سه سمت در محاصره  تکفیری‌ها واز یک سمت در محاصره  اکراد جدایی طلب قرار گرفته است.

به نقل از منابع میدانی هم اکنون انتقال کلیه ملزومات انسانی به داخل فوعه و کفریا ناممکن وفقط مختصری امداد هوایی است که به علت اشراف استراتژیک وایجاد خطر برروی بالگردها وهمچنین جمعیت بالای شهر این کمک ها مطلقا جوابگو نیست وبحران انسانی درحال شکل گیری است و بنا بر گزارش هایی با آغاز فصل سرما این بحران آغاز شده است.

درمورد نبل و الزهرا فقط از مسیر اکراد عفرین با پرداخت باج های کلان امکان انتقال مختصری سوخت و دارو وجود دارد اما در انجا هم وضعیت مطلقا مناسب نمی‌باشد.

به عنوان مثال هر بشکه مازوت باحدود ۳۰۰ تا ۶۰۰ دلار رشوه به اکراد بدست مردمان شهر می‌رسد اما انتقال سلاح صورت نمی‌گیرد.

در چندین مورد حملات شدیدی به هر دو منطقه ویا ۴ شهرک جهت تصرف وقتل عام شیعیان صورت گرفت ولی در نتیجه  مقاومت جانانه شیعیان و با وجود کمبود شدید سلاح این حملات ناکام ماند. گزارش های میدانی حاکی است که خصوصا در مورد فوعه قضیه بسیار حیثیتی شد به گونه ای که تکفیری‌ها ده ها عملیات انتحاری انجام دادند تا بلکه خطوط دفاعی این شهرک را بشکنند اما موفق به انجام آن نشدند.

هرچند مدت که تکفیریها در دو جبهه سوریه وعراق متحمل شکست می شوند با پرتاب راکت وخمپاره به شهرهای یاد شده وباکشتن مردمان بی‌پناه این مناطق شیعه نشین سعی در تخلیه بغض روحی خود دارند.

از شب گذشته نیزپرتاب راکت‌ها به سمت هرچهارشهر مذکور آغاز شده وآتش بس صورت گرفته مورد نقض قرار گرفته است.

ارتش و نیروهای مقاومت با محاصره شدید مضایا و زبدانی که عمدتا خانواده تروریست‌ها در آن ساکن هستند موفق شد با ایجاد فشار قدری امتیاز از عناصر تروریستی در مورد مبادله افراد مسن و مجروح (۴۰۰ نفر) از ساکنان فوعه و کفریا دریافت نماید. ولی ۴۰۰ نفر کجا و ۴۰ هزار نفر در محاصره کجا.

البته تلاش برای رفع محاصره هر دوشهر موجب اضافه شدن هزاران مدافع و رزمنده شیعه و کارآزموده این شهرک‌ها به خطوط مقاومت وتقویت زیاد رزمندگان می‌شود فلذا تروریست‌ها به هر قیمت حاضر به این امر نخواهند شد.

رزمندگان در محور باشکوی در شمال حلب به چند کیلومتری نبل و الزهرا رسیده اند که بهمن گذشته تا ۱ کیلومتری شهر موفق شدند پیشروی کنند که با امداد تروریست های داغستانی مجبور به برگشت به مواضع قبلی خود شدند.

منابع میدانی گزارش دادند که رزمندگان ارتش سوریه و مقاومت مردمی با پیشروی در جنوب حلب واشراف بر محور سراقب در ۱۷ کیلومتری فوعه  و کفریا مستقر شده اند وچنانچه در روزهای آتی موفق به اجرای عملیات و پیشروی تاشهرکها و ازادسازی آنها نشوند احتمال یخ زدن دهها هزار نفر در آن مناطق وجود دارد چون اهالی فوعه و کفریا برخلاف نبل و الزهرا در محاصره کامل هستند وهیچگونه امادگی برای فصل سرد و کشنده زمستان این منطقه کوهستانی ندارند.

سکوت در برابر وضعیت اسف بار این چهار شهرک شیعه نشین در سوریه که تحت محاصره شدید تروریست ها واقع اند در حالی است که بسیاری از رسانه های ارتجاع منطقه و رسانه های غربی وابسته به صهیونیسم بین الملل که اتحاد آشکاری با ارتجاع منطقه ایجاد کرده اند در باره وضعیت تروریست های مستقر در مضایا ناله و زاری می کنند. شبکه هایی همچون العربیه و الجزیره چشم شان را بر روی ۱۱۰ هزار شهروند سوری تحت محاصره در فوعه و کفریا و نبل و الزهرا بسته اند اما همه توان رسانه ای خود را تجمیع کرده اند تا صدای یک هزار تروریست تحت محاصره در شهرک مضایا را به گوش جهانیان برسانند.

 
انتهای پیام/فارس

رسانه های ارتجاع منطقه و برخی شبکه های غربی در حالی برای محاصره یک هزار تروریست در شهر مضایا ناله و زاری به راه انداخته اند که چشم شان را بر روی وضعیت اسف‌بار بیش از ۱۱۰ هزار شهروند شیعه سوریه در چهار شهرک فوعه، کفریا و نبل و الزهرا در فصل سرما بسته اند.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme