https://telegram.me/empireoflies

تلاش الشرق الاوسط برای ایجاد ارتباط بین گروهک‌های تروریستی شرق ایران

به گزارش «امپراتوری دروغ»، هفته نامه الشرق الوسط چاپ لندن، وابسته به گروه هایی در عربستان سعودی، که پیشتر نیز بارها حمایت خود را از گروهک های ترورریستی مخالف ایران اعلام و گزارش های مختلفی را در رابطه با عملکرد آنها منتشر کرده است در گزارش اخیر خود نوشت: صبح روز سه شنبه یک درگیری شدید بین سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران و یک گروه شورشی سنی بلوچ به نام جیش العدل در استان سیستان و بلوچستان در جنوب شرق ایران رخ داد.

تلاش الشرق الوسط برای ایجاد ارتباط بین گروهک های تروریستی شرق ایران و داعش و ترویج خشونت!

به گزارش بولتن نیوز، این هفته نامه با استفاده از کلمات و کلید واژه های سنی، بلوچ، اقلیت، مخالف حکومت ایران و… تلاش کرده اینگونه القا کند که عده ای ناراضی که در اقلیت هستند سعی دارند نسبت به تبعیض ها اعتراض کنند!

این در حالیست که حتی کشورهای غربی و نهادهای بین المللی نیز گروهک ریگی، جندالشیطان، جیش العدل و افراد و گروه های وابسته به آنها را تروریست اعلام کرده اند و مردم سیستان و بلوچستان، بارها از ظلم و بی عدالتی و انفجارهای بمب  و آدم کشی این گروهک ها اعلام انزجار کرده اند.

این گروه های افراطی در سوریه و عراق نیز با ادعای سنی بودن و تشکیل دولت اسلامی و عدالت و… بزرگترین جنایات تاریخ معاصر را رقم زده اند و افکار عمومی و مردم و حکومت ها وسیاستمداران جهان به سرعت متوجه شدند که آنها تنها ادعای اسلام را دارند اما جنایت و ترور شاخص اصلی حرکت های آنها است و کسی ادعای آنها را قبول نمی کند و همه از جنایت های آنها در شرق ایران و عراق و سوریه باخبرند…

الشرق الوسط در گزارش خود نوشته است: نبرد سنگین بین نیروهای سپاه و شورشیان با اطلاعیه رسمی ایران همراه بود که می گفت “اشرار و تروریست های مسلح وارد خاک ایران شدند تا پاسگاه مرزی اسکان در سراوان را تصرف کنند.”

این اطلاعیه اضافه کرد که واحد های پیاده سپاه پاسداران، نیروهای محلی و شبه نظامیان بلوچ طرفدار حکومت ایران به سرعت به این حمله پاسخ دادند که باعث تحمیل تلفاتی سنگین به مبارزان جیش العدل شد و آنها را به عقب نشینی وادار کرد.

در بیانیه سپاه پاسداران آمده است که نیروهای شورشی این حمله را از خاک پاکستان سازماندهی کرده بودند و بعد از عقب نشینی به آنجا بازگشتند.

سایت خبری عدالت نیوز، بیانیه ای از جیش العدل منتشر کرد که در آن عملیات موفقیت آمیز توصیف شده و ادعا شده که نیروهای شورشی توانستند ۱۰ سرباز را کشته و با ارسال یک خودرو که ۶۰۰ کیلوگرم مواد منفجره داخل آن بود به پاسگاه مرزی اسکان آن را به طور کامل تخریب کنند.”

تلاش الشرق الوسط برای ایجاد ارتباط بین گروهک های تروریستی شرق ایران و داعش و ترویج خشونت!

استان سیستان و بلوچستان پیش از این چندین بار شاهد حملات نیروهای مسلح گروهک ها در چند سال گذشته بوده است. چند ماه پیش، ۱۳ نیروی مرزبان ایران کشته شدند و پنج نفر دیگر نیز در یک کمین در این استان ربوده شدند.

افزایش حملات شورشیان به مرزهای شرقی کشور موجب شد که سازمان مرزبانی امنیت این مرزها را به سپاه پاسداران بسپارد، که این امر موجب افزایش سطح پرسنل نظامی و تسلیحات مورد استفاده در منطقه شد.

الشرق الوسط در گزارش خود آورده است: اکثر جمعیت بلوچ ایران سنی هستند، و خیلی از آنها احساس می کنند که دولت مرکزی شیعه آنها را از حقوق شان محروم کرده است. نارضایتی از سیاست های دولت مرکزی،  شرایط اقتصادی  و سیاست ادغام و… در این نارضایتی دخیل هستند!

این استان از دو منطقه مهم وسیع و تاریخی سیستان و بلوچستان تشکیل شده است. سیستانی ها عمدتا شیعه هستند و فارسی صحبت می کنند در حالی که بلوچ ها سنی هستند و به زبان بلوچی صحبت می کنند.

درگیری های اخیر بین نیروهای دولتی و مبارزان بلوچ سنی بخشی از مواجهه مرزی بین دولت شیعه و ایرانیان سنی است، که ترس از گسترش داعش در کشور همسایه عراق تاثیر زیادی روی آن داشته است.

روز سه شنبه، وزیر کشور ایران، عبدالرضا رحمانی فضلی گفت:‌” افرادی که از پاکستان و افغانستان به ایران آمده بودند تا در شمال عراق به نیرو های داعش بپیوندند دستگیر شده اند.”

وی افزود: “گرچه درون ایران داعش طرحی برای عضوگیری ندارد، اما این گروه در ترویج عقاید خود فعال است و بعضی بخش های جامعه ایران را تشویق به ثبت نام از طریق اینترنت و نیز ارتباط با داوطلبان از طریق تلفن می کند.”

بعد از موفقیت های نظامی داعش در عراق، مقامات ایرانی تلاش کرده اند به مردم ایران تضمین دهند که داعش تهدیدی برای حاکمیت ایران محسوب نمی شود.

گرچه تهران توانسته است که مرزهای غربی اش را در مقابل نفوذ داعش حفظ کند، اما مرزهای شرقی ایران به خاطر حضور فزاینده گروه های شورشی سنی و شدت گرفتن درگیری ها با نیروهای دولت مرکزی آسیب پذیر هستند که این مساله نشان دهنده یک تهدید امنیتی عمیق است.

به گزارش بولتن نیوز، ملاحظه می شود که الشرق الوسط در سراسر گزارش خود سعی دارد که مرزها و داخل ایران را ناامن معرفی کند و از مرزهای غربی تا شرقی را در معرض تهدید نیروهای داعش و گروهک های تروریستی ارزیابی کند و به همه این تهدیدها، نام سنی داده و داعش و گروهک ها را به جای گروه های تروریستی، گروه های سنی معرفی کرده است و هدف آنها ایجاد جنگ شیعه و سنی و یارگیری و اخلال در منطقه است.

به نظر می رسد که این گونه رسانه ها که وابسته به کشورهای منطقه هستند، پس از عدم موفقیت در ایجاد شورش در سوریه و عراق و تروریست معرفی شدن آنها از سوی افکار عمومی جهان، قصد دارند که ایران را نیز به دامنه آشوب و فتنه داعش و گروه های تروریستی اضافه نمایند و با یارگیری، اذهان جهان و کشورهای منطقه را به سوی دیگری هدایت نمایند تا نتیجه عدم موفقیت آنها در سوریه و عراق را پنهان نمایند…

تلاش الشرق الوسط برای ایجاد ارتباط بین گروهک های تروریستی شرق ایران و داعش و ترویج خشونت!

جالب این است که حتی اوباما و آمریکا نیز داعش را دولت اسلامی نمی داند و رسانه ها و افکار عمومی جهان امروز اتفاق نظر دارند که وحشی گری و ترور را نمی توان به نام اسلام و یا دین دیگری معرفی کرد و آنها نه دولت هستند و نه نماینده اسلام و نه حتی نماینده سنی، بلکه تروریست هایی هستند که به دلیل نبود پایگاه اجتماعی، تنها در آشوب مدتی در سوریه و مدتی در عراق، تاریخ را از ننگ خود روسیاه کرده اند…

به نظر می رسد که با تضعیف داعش و حرکت هایی که در سوریه و عراق ایجاد شد، آنها سعی دارند که افکار عمومی جهان و منطقه را به سمت ایران هدایت نمایند

آنها یک گروه افراطی هستند که ادعای سنی بودن و مسلمان بودن و دولت اسلامی دارند اما همگی تروریست ها و آدم کش هایی هستند که به هیچ معیار انسانی و عقلانی اعتقاد ندارند.

تلاش الشرق الوسط برای ایجاد ارتباط بین گروهک های تروریستی شرق ایران و داعش و ترویج خشونت!

انتهای پیام/بولتن

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme