https://telegram.me/empireoflies

اقدام مجری VOA برای انتشار جزئیات آزار جنسی در این شبکه

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: این روز ها اخباری از آمریکا و شبکه صدای آمریکا به گوش می رسد که ظاهرا مدیریت این شبکه پس از سالها در حال تغییر است.

تا کنون چندین نفر به دلایل مختلف از صدای آمنریکا اخراج شده اند یا از یان شبکه استعفا داده اند. علی هریسچی وکیل برخی از شاکیان ستاره درخشش در آمریکا چند ماه پیش در مصاحبه ای با اشاره به اینکه چهار پرونده باز علیه صدای آمریکا وجود دارد گفته بود که این پرونده ها شامل پرونده‌های افرادی مانند ماه‌منیر رحیمی، مهتاب کوثری، سهیلا جنگجو (همسر پیشین مهدی فلاحتی) و اردوان روزبه است وی همچنین گفته بود: سهیلا جنگجو به دلیل حمایت عمومی از سیامک دهقانپور در جلوی دوربین موجب خشم ستاره درخشش و اخراج وی شد.

این وکیل در ادامه به ماجرای تجاوز مهدی فلاحتی به یکی از مجریان زن شبکه به نام الهام ستاکی اشاره و گفته بود:” در سال ۲۰۱۰ پرونده الهام ستاکی به دلیل تعرض جنسی مهدی فلاحتی بود که ماه‌منیر رحیمی هم نیز بر علیه مهدی فلاحتی شهادت داد.

انتقادات از مدیریت بسیار ضعیف در صدای آمریکا در یک سال گذشته آنچنان رو به ازدیاد شد که بسیاری از مجریان باسابقه و حتی سردبیر این شبکه عطایش را به لقایش بخشیدند و از این شبکه متجاوز جدا شدند. ظاهرا رای دادگاه در آمریکا این بار برخلاف دفعات پیشین به نفع ستاره درخشش نبوده است. و مدیران وزارت خارجه آمریکا تصمیم قطعی به برکناری ستاره درخشش گرفته اند.

اخیرا نیز الهام ستاکی از افرادی که توسط مهدی فلاحتی مورد تجاوز قرار گرفته بود در صفحه فیس بوک خود به صراحت به این تجاوز پرداخت و از جزئیات آن گفته است.

«مهدی فلاحتی» و «الهام ستاکی»

وی در این خصوص نوشته بود:” در ارتباط با اقدام چندش آور و ناشایست آقاى فلاحتى که به عنوان همکارى که مجبور بودم با او در شبکه صدای آمریکا کار کنم باید اضافه کنم،متاسفانه فرهنگ ما به گونه اى است که در بسیارى از موارد بدون شناخت کافى از شخصیت افراد از آنها بت مى سازیم….در این رابطه آن چه مرا بیش تر متأسف کرده و مى کند برخورد برخى از همجنس هاى خودم است که بعضا بدون تحقیق و شناخت، با کامنت هاى خود به این افراد اجازه مى دهند که خیلى راحت حقوق و شرف زنان و بویژه زن ایرانى را بازیچه دست خود قراردهند…براى من کاملا واضح بود که فرد خاطى از حمایت و پشتیبانى جدى مدیران ارشد صداى آمریکا برخوردار خواهد بود… آن چه در مورد من در صداى امریکا و در محل کاریم توسط آقاى فلاحتى صورت پذیرفته است هتک حرمت و آزار جنسى بوده است نه تجاوز جنسى”

ظاهرا گفتگوی الهام ستاکی با هدف انتشار جزئیات این آزار جنسی توسط یکی از پرنفوذ ترین مجریان صدای آمریکا باعث شده که برکناری ستاره درخشش تسریع یابد.

انتهای پیام/

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme