https://telegram.me/empireoflies

اقدام جنون آمیز نسیم اقدم و سوالاتی که بی پاسخ مانده است+فیلم و عکس

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغنسیم اقدم، دختری که به امید آزادی هایی که غربی ها مدعی آن هستند پا به آمریکا گذاشته بود اما در مواجه با محدودیت هایی که در آمریکا وجود دارد، دست به اقدامی جنون آمیز زد.

در تیراندازی که در حومه سان فرانسیسکو و در دفتر مرکزی یوتیوب رخ داد، سه نفر زخمی شدند؛ حادثه ای که در آمریکا اتفاقی عادی محسوب می شود اما به دلیل زن بودن عامل تیراندازی و تبار ایرانی وی، مورد توجه رسانه های غربی قرار گرفته است.

پلیس کالیفرنیا که نام کامل مظنون ۳۹ ساله را “نسیم نجفی اقدم” معرفی کرده می‌گوید خانم اقدم چند ساعت پیش از این تیراندازی در یک میدان تیر محلی در سن برونو بوده است.

به گفته اد باربرینی، رییس پلیس، خانم اقدم مالک قانونی اسلحه نیمه اتوماتیکی بوده که در تیراندازی در مقر شرکت یوتیوب به کار رفته است.

جسد خانم اقدم در صحنه تیراندازی پیدا شده و گفته می‌شود دلیل مرگ او شلیک گلوله از اسلحه خودش بوده است؛ ادعایی که هیچ دلیل برای اثبات صحت آن ارائه نشده است.

عکس/ ساختمان یوتیوب در کالیفرنیا

به گفته پلیس انگیزه خانم اقدم شکایت او از سیاست‌های شرکت یوتیوب بوده است.

گزارش‌های اولیه حاکی از آن است که نسیم اقدم یوتیوب را به فیلتر کردن ویدیوهای خود و محدود کردن درآمد ناشی از آنها متهم کرده بود اما از علت خودکشی این زن هیچ سخنی گفته نشده است!

نسیم اقدم ساکن سن دیه‌گو در جنوب کالیفرنیا بود. او صاحب یک کانال یوتیوب بود که روی آن ویدیوهایی با موضوعات مختلف از جمله خشونت علیه حیوانات و گیاه‌خواری صحبت می‌کرد.

او خود را گیاه‌خوار، بدنساز، هنرمند و خواننده رپ معرفی می‌کرد؛ موضوعاتی کاملا عادی که گویا از سوی یوتیوب با محدودیت مواجه شده است.

جالب اینجاست که رسانه های غربی به ایران به خاطر برخی محدودیت در فضای مجازی به دلیل مسایل امنیتی و اخلاقی خرده می گیرند اما در مواجه با محدود و فیلتر کردن موضوعات عادی همچون دفاع از حیوانات و گیاه خواری در آمریکا هیچ واکنشی نشان نمی دهند.

کانال یوتیوب اقدم که به سرعت پس از حادثه تیراندازی پاک شده، حدود ۵۰۰۰ مشترک داشت و ویدیوهای او در سایت خودش و شبکه‌های اجتماعی هم به اشتراک گذاشته می‌شد.

در ژانویه سال ۲۰۱۷ او ویدیویی منتشر کرد که در آن از این که یوتیوب ویدیوهای او را فیلتر می‌کرد، ابراز نارضایتی کرده بود. او می‌گفت این کار یوتیوب باعث شده تعداد بیننده‌هایش کم شود.

او در سایتش هم علیه یوتیوب نوشته بود: “در یوتیوب و بقیه سایت‌های اشتراک ویدیو فرصت مساوی رشد و جذب مخاطب برای همه وجود ندارد. کانال شما در صورتی بازدیدکننده‌هایش زیاد می‌شود که آنها خودشان بخواهند!”

در این میان واکنش رسانه های فارسی زبان وابسته به غرب جالب توجه است؛ این رسانه ها که همواره از محدودیت ها در فضای مجازی در ایران گلایه می کنند و به این بهانه مقاله ها و گزارش های مفصلی علیه ایران منتشر می کنند، در انعکاس این حادثه هیچ اعتراضی به سیاست های یوتیوب و دولت آمریکا نکرده اند و با تاکید مکرر بر ایرانی بودن عامل تیراندازی، تنها از احتمال افزایش محدودیت ها برای ایرانی هایی که قصد مهاجرت به آمریکا را دارند، ابراز نگرانی کردند!

گویا این رسانه ها همچون بی بی سی، وظیفه ای که مدعی رسالت آن هستند یعنی آزادی بیان را به کلی فراموش کردند و تنها دغدغه آنها کساد شدن کاسبی بنگاه های مهاجرت است!

در حالی که پلیس آمریکا بدون ارائه دلیل، مدعی خودکشی اقدم شده است، این رسانه های مدعی حمایت از ایرانی ها، حتی جرات سوال در مورد نحوه کشته شدن این زن ایرانی را هم به خود ندادند.

دانلود فیلم/ گزارش بی بی سی

تاکید رسانه های فارسی زبان وابسته به غرب بر ایرانی بودن عامل تیراندازی، بدون واکاوی علت این حادثه:

 

 

 

انتهای پیام/جام نیوز

امپراتوری دروغانتشار مطالب خبری و تحلیلی رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر می‌شود.

روز گذشته باز هم خبر تیراندازی در صدر اخبار رسانه های آمریکایی قرار گرفت اما این خبر تفاوت زیادی با خبرهای گذشته داشت؛ اول اینکه عامل تیراندازی یک زن بود که بسیار نادر است و دوم اینکه این زن دارای تبار ایرانی بود.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme