https://telegram.me/empireoflies

افشای نقش ضدانقلاب در قتل «فریدون فرخزاد»

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: پروژه‌های ضدانقلاب برای اتهام‌زنی به نظام جمهوری اسلامی از دیر باز همواره وجود داشته و البته با شکست هم روبرو شده و طیف‌های ضدانقلاب هیچ‌گاه نتوانسته تروری را با سند و مدرک به جمهوری اسلامی منتسب کنند.

یکی از داستان سرایی‌هایی که ضد‌انقلاب سلطنت‌طلب هرساله علیه نظام اسلامی مطرح می‌کند و سندی برایش ارائه نمی‌کند، ماجرای قتل‌های دهه هفتاد برخی از عناصر مخالف حکومت ایران در خارج کشور است. از جمله این قتل‌ها، قتل فجیع «فریدون فرخزاد» بازیگر و خواننده ضدانقلاب در خارج کشور است که در اواسط تابستان سال ۱۳۷۱ در آلمان کشته شد. فرخزاد پس از انقلاب مدت کوتاهی را در بازداشت به سر برد و سپس به شهر لس‌آنجلس در آمریکا مهاجرت کرد، اما پس از مدتی ابتدا در شهر هامبورگ آلمان و سپس شهر بُن ساکن شد و به فعالیت‌های سیاسی علیه نظام اسلامی پرداخت. به اعتراف بسیاری، فرخزاد در سالهای پایانی عمرش در فکر بازگشت به ایران بود و حتی روادید بازگشت به وطن را هم دریافت کرده بود. وی حتی به یکی از شبکه‌های ماهواره‌ای رفت و در آنها قصد خود مبنی بر بازگشت به ایران را تایید کرد.

در سالهای پس از ترور مشکوک او، این ماجرا به بهانه‌ای برای تبلیغ گروه‌های ضدانقلاب و رسانه‌های فارسی‌زبان بیگانه علیه نظام جمهوری‌اسلامی تبدیل شد. در سالهای اخیر رسانه‌های مختلفی از جمله «امپراتوری دروغ» به دست داشتن گروه‌های اپوزیسیون و مخالف جمهوری‌اسلامی در ترور فرخزاد پرداخته بودند. اما این بار یکی از خود عناصر اپوزیسیون به نام «امید دانا» به افشاگری در این باره پرداخت.

بخشی از یادداشت‌های فرخزاد در تاریخ ۱۲ ژانویه ۱۹۸۹

«امید شریفی دانا» سلطنت‌طلب مقیم کانادا که اخیرا از سوئد مهاجرت کرده، با انتشار تصویری از بخشی از کتاب «فریدون فرخزاد» در سالهای پایانی عمرش، به تغییر افکار او اشاره کرد و گفت که فرخزاد در تاریخ ۱۲ ژانویه ۱۹۸۹ در زمانی که در شهر لس‌آنجلس آمریکا بود و هنوز به اروپا نرفته بود، از وضعیت ایرانی‌های حاضر در این شهر شدیدا انتقاد می‌کند و حتی ادعا می‌کند که عناصر اپوزیسیون حاضر در رادیو و تلویزیون‌های اپوزیسیون را هزاران برابر بدتر از عوامل جمهوری‌اسلامی می‌داند!

«امید دانا» با اشاره به سخنان چند سال پیش «منوچهر گنجی» وزیر آموزش و پرورش رژیم پهلوی و دبیرکل گروهک موسوم به «درفش کاویانی» در اروپا ثابت کرد که فرخزاد در سالهای پایانی عمرش با عوامل جمهوری‌اسلامی در آلمان ارتباط نزدیکی داشت و حتی علیه رژیم پهلوی سخن گفته بود.

«منوچهر گنجی» که به اعتراف دخترش برای فعالیت علیه جمهوری‌اسلامی از سازمان CIA پول دریافت می‌کرد، چند سال پیش با حضور در شبکه «کانال یک» (به مدیریت «شهرام همایون») سخنان جدیدی درباره فرخزاد مطرح کرد. گنجی در این برنامه گفت که از قصد فرخزاد برای رفتن به ایران مطلع بوده و سعی می‌کرد وی را از این تصمیم منصرف کند، اما فرخزاد با برخی از واسطه‌های جمهوری‌اسلامی تماس گرفته بود و قصد داشت به زودی به ایران برگردد.

گنجی در برنامه مذکور می‌گوید فرخزاد حتی ویدئویی را ضبط کرده بود که در آن توبه خود از اعمال گذشته‌اش را ذکر کرده بود. «منوچهر گنجی» در ادامه اذعان می‌کند که فرخزاد حتی سخنانی به نفع حکومت جمهوری اسلامی و علیه حکومت سلطنتی به زبان آورده بود همین موضوع باعث شد طرفداران سلطنت از وی دلچرکین و عصبانی شوند. توضیحات گنجی درباره تحول فرخزاد را می‌توانید در اینجا یا اینجا ببینید.

«منوچهر گنجی» در بخشی از سخنانش اعتراف می‌کند که فرخزاد در روزهای پایانی عمرش توسط وابستگان به گروهک «درفش کاویانی» (گروهی که به اعتراف «رکسانا گنجی» از سیا سالانه حاقل صد هزار دلار می‌گرفت) در آلمان تحت تعقیب بوده و حتی اگر او می‌خواست به خرید هندوانه برود هم توسط آنها تعقیب می‌شد، اما در بخشی دیگر از سخنانش می‌گوید که یک هفته بعد از قتل فرخزاد جسدش در خانه‌اش پیدا شد و گروه‌های مختلف اپوزیسیون از جمله خود گروهک «درفش کاویانی» بدون هیچ سند و دلیلی جمهوری‌اسلامی را عامل قتل فرخزاد معرفی می‌کنند.

سوال اینجاست که واقعا چه کسی از ترور «فریدون فرخزاد» سود برد؟ حکومت ایران که فرخزاد را برای بازگشت به ایران متقاعد کرده بود و می‌توانست از حضور او در ایران استفاده تبلیغاتی زیادی علیه اپوزیسیون ببرد و روحیه مخالفان خود را تضعیف کند، یا اپوزیسیونی که به اعتراف «منوچهر گنجی» با فرخزاد دچار شکاف زیادی شده بود و از رفتن او به ایران ضرر می‌کرد؟ گنجی ادعا می‌کند دستگاه‌های امنیتی ایران پس از ضعف به گفته خود اعترافات فرخزاد و انتشار آن، دیگر نیازی به حیاتش نداشتند و او را کشتند، اما این را نمی‌گوید که اگر ادعایش راست است، چرا پس این فایل ویدئویی وجود ندارد و حکومت آن را رسانه‌ای نکرده است؟ ضمنا بنا بر ادعای او اگر حکومت با ضبط اعترافات تحت‌فشار فخرآور دنبال بهره‌برداری سیاسی بود، چرا او را به ایران نبرد تا استفاده بیشتری از فرخزاد ببرد؟

«منوچهر گنجی» در بخشی از سخنانش اعتراف کرده که او یک ماه پیش از ترور فرخزاد به او درباره احتمال ترور شدنش هشدار داده بود و دقیقا یک ماه بعد فرخزاد به‌طور مشکوکی در خانه‌اش ترور می‌شود. جالب اینجاست که به اذعان خود گنجی و دخترش، دبیرکل گروهک «درفش کاویانی» چند سال بعد به همین روال به «رضا مظلومان» (کوروش آریامنش) از اعضای این گروهک هم که مانند فرخزاد می‌خواست به ایران بازگردد، درباره احتمال ترور هشدار می‌دهد و مظلومان هم مانند فرخزاد توسط افراد ناشناس کشته می‌شود!

از سویی دیگر، چند سال پیش «اکبر خوشکوش» از عناصر سابق اطلاعاتی ایران در مصاحبه‌ای گفته بود که «علیرضا نوری‌زاده» (از نزدیکان سرویس جاسوسی سعودی) در پروژه ترور فرخزاد نقش داشته است.

«علیرضا نوری‌زاده» اپوزیسیون فراری و مدیر شبکه لندنی «ایران فردا» در آن زمان از معدود افرادی بود که از قصد فرخزاد برای بازگشت به ایران خبر داشت. نوری‌زاد جایی گفته: “من اصلا ارتباطی به آن صورت با فرخزاد نداشتم، جز اینکه دو هفته قبل از مرگش زنگ زد به من و گلایه کرد از خیلی‌ها که به عنوان دوست او بودند و حالا گریبانش را گرفته است” اما نوری‌زاده در این سخنان متناقض خود مشخص نکرد که چطور وقتی ارتباطی نداشته‌اند، فرخزاد برای «گلایه» از برخی دوستانش با او تماس می‌گیرد؟!

بر اساس اسناد و شواهد متعددی که وجود دارد و با تکیه بر منطق،به طور حتم، برخی از گروه‌ها یا عناصر اپوزیسیون که از قصد فرخزاد برای بازگشت به ایران مطلع بودند و این امر را آبروریزی برای خود می‌دانستند، ترجیه دادند او را بکشند تا حداقل زمینه مرگ او را فرهم کنند، اما پای فرخزاد به ایران باز نشود و اپوزیسیون خارج‌نشین با ضربه بزرگی مواجه نشود.

 

انتهای متن/

پروژه‌های ضدانقلاب برای اتهام‌زنی به نظام جمهوری اسلامی از دیر باز همواره وجود داشته و البته با شکست هم روبرو شده و طیف‌های ضدانقلاب هیچ‌گاه نتوانسته تروری را با سند و مدرک به جمهوری اسلامی منتسب کنند.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: 4.83 ( 2 رای)
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme