https://telegram.me/empireoflies

افشای میلیون‌ها سند از سرمایه‌گذاری‌های ملکه انگلستان

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغمجموعه‌ای که سال گذشته اسناد موسوم به «پاناما» را با موضوع فرار مالیاتی شخصیت‌های معروف منتشر کرده بود، روز یکشنبه مجموعه‌ای دیگر را با عنوان «اسناد پارادایز» منتشر کرد که نشان می‌دهد ده‌ها شخصیت معروف در مناطق معاف از پرداخت مالیات سرمایه‌گذاری کرده‌اند.

یکی از این افراد، «الیزابت دوم» ملکه انگلستان است. این اسناد نشان می‌دهد که حدود ۱۳ میلیون دلار از دارایی‌های شخصی ملکه انگلستان خارج از این کشور و در جزایر «کیمن» و «برمودا» ذخیره شده‌اند.

شبکه «بی‌بی‌سی» در گزارش خود نوشته است که این سرمایه‌گذاری خلاف قانون نیست، اما سوالاتی را به وجود می‌آورد که آیا خاندان سلطنتی می‌تواند خارج از انگلستان سرمایه‌گذاری داشته باشد یا نه.

از جمله دیگر افرادی که نام آن‌ها در بین ۱۳٫۴ میلیون سند افشاشده پرونده پارادایز آمده، «ویلبر راس» وزیر تجارت آمریکا است.

به ادعای این اسناد، راس از طریق یک شرکت ترابری به نام «نویگیتور» در روسیه، تجارت مشترکی با داماد «ولادیمیر پوتین» رئیس‌جمهور روسیه دارد.

به نوشته روزنامه گاردین، راس در این شرکت سهامدار است و این شرکت هم با کمپانی گازی «سیبور» که بخشی از آن متعلق به «کریل شامالوف» داماد پوتین است، شراکت دارد.

بنا بر این گزارش، راس با وجود اعمال تحریم‌های اروپا و آمریکا علیه روسیه و حتی با ورود به دولت آمریکا، سهام خود در شرکت روس را حفظ کرده است.

این مسئله می‌تواند آغازگر جنجال تازه‌ای برای دولت «دونالد ترامپ» در آمریکا باشد.

سرمایه‌گذاری‌های یکی از دستیاران معروف «جاستین ترودو» نخست‌وزیر کانادا، «گردهارد شرودر» صدر اعظم پیشین آلمان، لرد اشکرافت معاون سابق حزب محافظه‌کار انگلستان، مجموعه‌های آلمانی‌ای مانند «زیمنس»، «دویچه بانک»، «دویچه پست» و «آلیانس» و همچنین وضعیت تأمین بخشی از بودجه باشگاه «اورتون» انگلستان از جمله دیگر موضوعاتی است که تاکنون در میان این اسناد مورد توجه قرار گرفته است.

گفته می‌شود نام بیش از ۱۰۰ شخصیت شناخته‌شده از ده‌ها کشور در بین این اسناد وجود دارد.

عمده اسناد پارادایز مربوط به یک شرکت حقوقی به نام «اپل بای» است که در ۱۰ حوزه قضایی فعال بوده و به سرمایه‌گذاران خدمات حقوقی و مشاوره‌ای ارائه می‌کرده است.

این اسناد که مربوط به بازه زمانی ۱۹۵۰ تا ۲۰۱۶ هستند، جزئیاتی را از سرمایه‌گذاری‌های خارجی در ۱۹ منطقه معاف از مالیات آنتیگوا، باربودا، باهاماس، باربادوس، برمودا، جزایر کیمن، جزایر کوک، دومینیکا، گرنادا، لابوآن، لبانون، مالت، جزایر مارشال، سنت کیتس و نویس، سنت لوئیسیا، سنت وینسنت، ساموآ، ترینیداد و توباگو و وانوآتو در اختیار رسانه‌ها قرار داده است.

این اطلاعات ابتدا در اختیار روزنامه آلمانی «زوددویچه تسایتونگ» قرار گرفته و بعد با ۹۵ رسانه دیگر هم به اشتراک گذاشته شده است. ۳۸۱ خبرنگار از ۶۷ کشور به این اطلاعات دسترسی داشته و در حال بررسی آن‌ها هستند.

گاردین نوشته اطلاعاتی که امشب منتشر شد، بخش کوچکی از اطلاعاتی است که قرار است ظرف هفته پیش رو منتشر شود.

انتهای پیام/فارس

امپراتوری دروغانتشار مطالب خبری و تحلیلی رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر می‌شود.

انتشار پرونده‌ای جدید از اسناد مالی شخصیت‌های معروف جزئیاتی از سرمایه‌گذاری‌های خارجی ملکه انگلستان، وزیر تجارت آمریکا و ده‌ها شخصیت مطرح دیگر افشا کرده است.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme