https://telegram.me/empireoflies

افشای رمز و راز گزارش‌های دروغ مأمور حقوق بشر

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: حالا راز و رمز افزایش دروغ موجود در گزارش‌های حقوق بشری علیه ایران از چهار سال پیش به این سو مشخص شد. ‏یکی از اسناد محرمانه فاش شده توسط ویکی لیکس، نشان می‌دهد که آل سعود یک میلیون دلار رشوه به گزارشگر ویژه سازمان ‏ملل متحد در امور حقوق بشری ایران داده تا گزارش‌های ضد ایرانی منتشر کند.

‏ از سال ۲۰۱۱ شورای حقوق بشر سازمان ملل، احمد شهید را به عنوان گزارشگر ‏ویژه در امور ایران انتخاب کرد، او لحن تند ‏و پر از دروغی را در باب ایران به کار گرفت. در نامه خیلی محرمانه‌ای که یک نسخه از آن توسط سایت ویکی لیکس ‏افشا شده است، سفارت عربستان در کویت به وزارت خارجه این کشور نامه نوشته و تصریح کرده است که این ‏سفارت مبلغ یک میلیون دلار به احمد شهید گزارشگر سازمان ملل متحد در امور حقوق بشر ایران داده و او نیز ضمن تشکر ‏از وزیر خارجه عربستان قول داده است تمام توان خود را برای افزایش فشار بر ایران از طریق پرونده حقوق بشر به کار ‏بگیرد.

گفتنی است سایت ویکی لیکس به تازگی نیم میلیون سند و نامه محرمانه وزارت خارجه عربستان را فاش ساخته که بخشی مهم از اسرار و سیاست‌های عربستان را در قبال کشورهای منطقه و دنیا برملا ساخته است. ‏ سایت «ویکی لیکس» در چارچوب انتشار بیش از نیم میلیون سند، اسناد محرنامه‌ای را از وزارت خارجه عربستان سعودی منتشر ‏کرد که این اسناد متضمن نامه‌های محرمانه این وزارتخانه با سفارتخانه‌های ریاض در جهان بوده است. ‏ این اسناد حاوی تعداد زیادی از پیام‌های اینترنتی (ایمیل) و تلگراف بوده که میان وزارت خارجه عربستان و نمایندگی‌های این ‏کشور در جهان رد و بدل شده بود. ‏ شهید در گزارش سالانه خود در سال ۲۰۱۴ اعلام کرده وضع حقوق بشر در ایران، از ‏زمان شروع به کار ‏دولت یازدهم ایران، بدتر شده‌است. او  در ۲۷ مارس ۲۰۱۵ برای پنجمین ‏سال متوالی از طرف سازمان ملل متحد به عنوان ‏گزارشگر ویژه امور حقوق بشر در ایران ‏انتخاب شد. ‏ احمد شهید، اخیرا در دیدار با اعضای گروهک تجزیه‌طلب و تروریستی کومله در نروژ به آنها گفته است: «در محیط داخلی ایران ‏باید فضای سیاسی و رسانه‌ای ‌حقوق شهروندی‌ را پررنگ کرد تا جمهوری اسلامی بدین ترتیب تحت فشار برای پاسخگویی ‏قرار بگیرد.»

احمد شهید به عناصر گروهک توصیه کرده در بخش‌های مختلف حقوقی علیه جمهوری اسلامی پرونده‌سازی کنند. وی اعلام ‏آمادگی کرده هر نوع خبری را که از رابط کومله به دستش برسد، در گزارش سالانه علیه جمهوری اسلامی ایران درج خواهد ‏کرد. ‏ این ملاقات، با نظارت تعدادی از افسران سرویس موساد در یکی از هتل‌های نروژ و با حضور عبدالله مهتدی به عنوان یکی ‏از چهره‌های تجزیه‌طلب و حامی استقلال کردستان ایران و به عنوان بخشی از مجموعه طرح بزرگ امریکایی‌ها برای تجزیه ‏ایران برگزار شد.

انتهای پیام/جوان

حالا راز و رمز افزایش دروغ موجود در گزارش‌های حقوق بشری علیه ایران از چهار سال پیش به این سو مشخص شد.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: 4.9 ( 1 رای)
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme