https://telegram.me/empireoflies

افشای دروغ موسسه آی پز از طرف یکی از مدیرانش

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: موسسه نظر سنجی آی پز که در آمریکا واقع شده و از حمایت های دولت آمریکا برخوردار است هر از چند گاهی نظر سازی هایی را منتشر می کند که عموما دیکته شده توسط موسسات آمریکایی است .حسین قاضیان که عضو هیات مدیره این موسسه می باشد از ضد انقلابیون مقیم آمریکاست و در سال های دهه ۸۰ به واسطه نظر سازی و جاسوسی در ایران مدتی در زندان بوده با این نظر سنجی ها سعی در سیاه نمایی از فضای ایران دارد.

این موسسه چندی پیش یک نظرسنجی انجام داد که بخشی از آن مربوط می‌شد به میزان محبوبیت شخصیت‌های سیاسی در ایران و در این لیست که به صورت تلفنی از ۱۵۰۰ نفر از مردم ایران گرفته شده افرادی مثل خاتمی، سیدحسن خمینی، هاشمی رفسنجانی، محمود احمدی‌نژاد، غلامعلی حداد عادل، علی لاریجانی، قاسم سلیمانی، صادق آملی لاریجانی، علی مطهری و احمد جنتی نیز در فاصله روحانی تا آیت‌الله مصباح یزدی حضور داشتند.

۱۳۹۵۰۳۰۶۱۷۴۶۰۷۷۴۶۷۷۷۷۹۰۱۰

این موسسه ادعا می کند طبق این نظر سنجی دکتر ظریف بیشترین محبوبیت و آیت الله مصباح کمترین محبوبیت را دارا می باشد. این در حالیست که حسین قاضیان به عنوان مدیر علمی این مجموعه نظر سازی در فیس بوک خود به تحریف این نظر سنجی از طرف آی پز اعتراض کرده و نوشته:”آی‌پوز چندی پیش یک نظرسنجی انجام داد که بخشی از آن مربوط می‌شد به میزان محبوبیت شخصیت‌های سیاسی در ایران. گزارش نتایج این تحقیق که امروز در سایت آی‌پوز منتشر شد، گزارشی «ناقص» همراه با «تحلیل نادرست» نتایج است. من به عنوان یکی از بنیانگذاران، سهامداران و نیز مهم‌تر از آن، به عنوان مدیر علمی آی‌پوز، این این گزارش را تایید نمی‌کنم.

این گزارش ناقص است، چون عمداً یا سهوا بخشی از نتایج تحقیق را منتشر نکرده است. در واقع ما محبوبیت ۱۶ شخصیت سیاسی را مورد بررسی قرار داده‌ایم، اما در این گزارش خبری از ۳ شخصیت دیگر نیست. این ۳ نفر آقایان موسوی و کروبی و خانم رهنورد بوده‌اند و خالص محبوبیت آنان منفی است و آقای کروبی دارای کمترین میزان محبوبیت است.”۱۳۹۵۰۳۰۶۱۷۴۷۱۹۵۲۵۷۷۷۷۹۱۱۰

نکته جالب در این میان میزان محبوبیت منفی موسوی و رهنورد است که آی پز آن را از لیست خود حذف نموده ولی قاضیان آن را افشا کرده و بر علیه مسئولان اصلی این موسسه موضع گرفته و البته نوشته که آرای کروبی وی را در آخر لیست قرار می دهد .وی همچنین به نوع تفسیر این آرا اعتراض نموده و آن را تا حدی غر علمی دانسته و گفته:”به علاوه این گزارش از نظر تحلیلی نیز نادرست و تاحدی سوگیرانه است. برای سنجش میزان خالص محبوبیت لازم است نظر کسانی که سوگیری مشخصی در مورد این شخصیت‌ها ندارند، کنار گذاشته شوند. در این صورت ترتیب محبویت افراد هم تغییر می‌کند. آقای روحانی از مقام دوم به چهارم می‌رود و آقای خاتمی از سوم به پنجم و نیز آقای هاشمی از پنجم به ششم.”

البته فرای این که حسین قاضیان به چه دلیل بر علیه جریان حاکم بر آی پز حرکت می کند و این حرف ها چه عواقب وخیمی برای وی در آمریکا خواهد داشت این نکته قابل ذکر است که برخی از افراد و اپوزیسیون خارج کشور به این موضوع علاقه مند هستند که محبوبیت دکتر روحانی را در ماه های اخیر کم نشان دهند و وی را برای کناره گیری در انتخابات آینده ریاست جمهوری مجاب کنند و از طرفی علاقه مند به دکتر ظریف هستند تا وی را بر کرسی ریاست بنشانند.

لازم به یاد آوریست که بسیاری از شبکه های فارسی زبان در ماه های اخیر به عملکرد دولت روحانی انتقادات فراوانی کرده اند و همواره تلاش می کنند که به مخاطبان خود این گونه القا کنند که وی به هیچ کدام از وعده های خود عمل نکرده است.

انتهای پیام/

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme