https://telegram.me/empireoflies

افشاگری کارمند اخراجی رادیو فردا از پشت پرده برنامه پارادوکس

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: هفته پیش خبری در رسانه های فارسی زبان خارج کشور منتشر شد که محمدرضا یزدان‌پناه از کارمندان فعال در بخش فارسی رادیو اروپای آزاد موسوم به “رادیوفردا” از این شبکه خبری اخراج شده است.

وی در صفحه فیسبوک خود با تایید این اخراج نوشته بود:خبرنگاران نورچشمی مدیریت رادیوفردا در سال‌های اخیر و به تکرار، با زیر پا گذاشتن آشکار قوانین و مقررات این رادیو، در شبکه‌های اجتماعی علیه مخالفان جمهوری اسلامی و حتی در حمایت از نهادهای امنیتی و نظامی حکومت اظهارنظر کرده‌اند و از چتر حمایت غیرقانونی مدیریت رادیوفردا برخوردار بوده‌اند؛ اما من به دلیل اعتراض به این وضعیت، اعتراض به تبدیل شدن رادیوفردا به محلی برای تخریب‌گران مخالفان جمهوری اسلامی و روشنگری در شبکه‌های اجتماعی از رادیوفردا اخراج شدم.

یزدان پناه رادیوفردا را متهم کرد که اخبار را به نفع جناحی از نظام اسلامی که حامی دولت است دست کاری می کند. البته هیچ کس این اتهام وی را باور نکرد چرا که سیاست های ضد ایرانی شبکه های صدای آمریکا و رادیو فردا از سال ها پیش بر همگان مشخص است. محمدرضا یزدان‌پناه در ادامه نوشته بود که “آرمان مستوفی”، مدیر رادیوفردا در آخرین روز کاری وی خطاب به او گفته که اخراجش، «تاوان گزارش انتقادی اخیر روزنامه وال‌استریت‌ژورنال» درباره این رادیو است.

اخراج یزدان پناه از رادیو فردا موجی از انتقادات را به این رادیو و شبکه آمریکایی را در بر داشت و عمده فعالین اپوزیسیون چند روز پس از این واقعه خواستار تغییر در مدیریت این شبکه آمریکایی شدند و حتی عده ای از اپوزیسیون خواستار تجمع در برابر مقرر بی بی جی یعنی مدیر بالادستی رسانه های دولتی در آمریکا شدند.

اما ظاهرا یزدان پناه جنگ سختی را بر علیه دست اندرکاران رادیو فردا شروع کرده است و قصد دارد کارکنان این شبکه رادیویی را رسوا کند. وی در فیس بوک خود اخیرا مطلبی طولانی در نقد یکی از برنامه های رادیو فردا نوشته و از قبل آن به این نتیجه رسیده است که سیاستگذاران این رادیو تمامی برنامه های خود را با این روش به نفع یکی از جناح های داخل نظام پیش می برد.

یزدان پناه در تایید سخنان خود به دو قسمت از برنامه پارادوکس به تهیه کنندگی و اجرای کامبیز حسینی اشاره کرده که در یکی از این برنامه ها سعید قاسمی نژاد و در دیگری مسعود بهنود به عنوان میهمان برنامه دعوت شده بودند.

یزدان پناه که از مخالفان سرسخت نظام اسلامی به شمار می رود می گوید کامبیز حسینی در برنامه اول قاسمی نژاد را با این سوال که بالاخره شما چکاره هستید در جایگاه یک متهم می نشاند و پس از آن وی را متهم به این می کند که می خواهد مردم ایران را تحریم کند و با سوالات طعنه آمیز مثل این که شما طرفدار تحریم هوشمند ایران هستید وی را در جایگاه دشمن مردم ایران می نشاند .

وی در ادامه می گوید مصاحبه کامبیز حسینی با سعید قاسمی نژاد در حالی به پایان می رسد که مخاطبان رادیو فردا و این مصاحبه، با فردی مواجه شده‌اند که به القای برنامه‌ساز رادیو فردا، علیه «مردم عادی» فعالیت می‌کند .

یزدان پناه در ادامه افشاگری هایی که از پشت پرده رادیو فردا می کند می گوید در مقابل این موضوع حسینی در قبال یکی از مخالفان نظام اسلامی یک هفته بعد، مسعود بهنود میهمان کامبیز حسینی و رادیو فردا می‌شود، مجری برنامه «پارادوکس» عملا تریبون را در اختیار او قرار می‌دهد و بدون طرح حتی یک پرسش چالشی، چهره‌ای فرهیخته و صاحب‌نظر از مسعود بهنود را به مردم ایران القا می‌کند!

یزدان پناه در برابر این حرکت حسینی و مدیریت رادیو فردا می پرسد که چطور است که می‌توان سعید قاسمی‌نژاد را در بحث تحریم‌ها و تغییر نظام ایران به چالش کشید اما نمی‌توان مسعود بهنود را درباره دروغ‌های تاریخی پرشمارش که صدای بسیاری را در آورده به پاسخگویی واداشت؟ چرا کامبیز حسینی از مسعود بهنود نمی‌پرسد که چرا درباره رای دادن آتنا فرقدانی در زندان، درباره رابطه فروغ فرخزاد و ابراهیم گلستان، درباره ماجراهای تختی و همسرش و… دروغ گفته؟

به نظر پزدان پناه این دوگانگی در رفتار حسینی و سیاستگذاران رادیو فردا نشان از جناحی عمل کردن این رادیو است و در واقع خود این برنامه در مشی که دارد دارای پارادوکس است.

انتهای پیام/

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme