https://telegram.me/empireoflies

افشاگری نوری‌زاده از دست‌های پشت‌پرده سعودی‌ها در «ایران اینترنشنال»

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغهمچون پیش از انتخابات ریاست جمهوری سال ۸۸ که شبکه «بی‌بی‌سی فارسی» تاسیس شد، در روزهای منتهی به برگزاری انتخابات ریاست جمهوری دوازدهم در سال ۹۶ هم شبکه‌ای به نام «ایران اینترنشنال» با حضور جمعی از عناصر اپوزیسیون در مرکز لندن کار خود را آغاز کرد. البته بر اساس خبرهای رسیده، در تابستان امسال قرار است این شبکه کار خود را به فعالیت در یکی از بزرگترین و پیشرفته‌ترین استودیوها در غرب لندن گسترش دهد.

«علی اصغر رمضان‌پور» یکی از عناصر اصلی در تلویزیون «ایران اینترنشنال» است. وی درباره اهداف ایجاد این تلویزیون می‌گوید: “… ما به دنبال این هستیم که ارتباط نزدیکتری با جوانان داشته باشیم و طیفی که در دایره سنی زیر ۲۰ سال تا میان‌سالی است، جامعه هدفمان هستند که اینها شکل‌دهنگان اصلی آینده ایران، منطقه و جهان هستند …”

رمضان‌پور در بخش دیگری از سخنانش، مدعی شد که تلویزیون «ایران اینترنشنال» رسانه‌ای خصوصی است و هیچ‌گونه اشاره‌ای به حامیان مالی این تلویزیون نمی‌کند و حتی ادعا می‌کند که این تلویزیون در بین رسانه‌های بزرگ اپوزیسیون، تنها رسانه خصوصی و مستقل است. یعنی آنکه دیگر رسانه‌ها مانند «بی‌بی‌سی فارسی»، «من و تو» و … دولتی و وابسته به دولت‌های غربی هستند!

البته در روزهای گذشته اظهار نظرها از سوی برخی عناصر اپوزیسیون و بخصوص سلطنت‌طلب‌ها سبب شده تا پرده‌هایی از منابع مالی و افراد دخیل در این شبکه کنار برود که جال تامل دارد. «حسن داعی» یکی دیگر از عناصر اپوزیسیون یکی از افرادی بود که به افشاگری درباره شبکه «ایران اینترنشنال» دست زد و گفت: ” … آقای رمضان‌پور می‌گوید این شبکه (ایران اینترنشنال) خصوصی است، کدام بخش خصوصی می‌آید اینقدر پول بدهد؟ …  وضعیت این شبکه برای من هم معما است. در انگلستان سازمان «آفکام» مجوز تلویزیون‌ها را می‌دهد. وقتی اسم شبکه «ایران اینترنشنال» را جست‌وجو می‌کنیم، متوجه می‌شویم که امتیازش مربوط به شرکتی به نام Global Media Circulating Limited است. وقتی میخواهیم ببنیم این شرکت مال چه کسی است، متوجه می‌شویم که سهام‌دار اصلی (بیش از ۷۵ درصد) فردی دارای تابعیت سعودی به نام «عادل العبدالکریم» است … او قطعا فی‌سبیل‌ا… این کار را نکرده است …”

«نیک‌آهنگ کوثر» کاریکاتوریست و از دیگر نزدیکان «ربع پهلوی» هم درباره شبکه «ایران اینترنشنال» گفت: “… چند هفته قبل از تاسیس این شبکه من شنیدن گروهی از ثروتمندان که با عربستان سعودی ارتباط دارند دارند، با گروهی در انگلستان مذاکره می‌کنند که من نام‌های رمضان‌پور و نوری‌زاده را شنیدم … کسانی که با عربستان رابطه دارند و در لندن هستند، احتمالا از این شبکه سر در می‌آورند. این رسانه علارقم تبلیغاتی که برایش شده، از نظر ویژگی‌های مختلف گرافیکی و فنی ضعیف یوده و از افرادی دعوت می‌کند که عمدتاً در کنفرانس براندازی چند سال پیش در استکهلم حضور داشتند، اما وقتی نتوانستند حکومت را براندازی بکنند، اکنون از طریق این شبکه دارند ورندازی می‌کنند سیاست را … “

با کنار هم قرار دادن این‌گونه سخنان، با روابط بسیار نزدیک «علیرضا نوری‌زاده» و «علی‌اصغر رمضان‌پور» در شبکه سعودی و تجزیه‌طلب «ایران فردا»، به واقعیت‌های پشت‌پرده‌ای می‌رسید که ما را به حقیقت و اهداف تأسیس شبکه «ایران اینترنشنال» نزدیک‌تر می‌کند.

پس از حاشیه‌های فوق در روزهای گذشته، خود نوری‌زاده هم مجبور شد لب به سخن بگشاید و درباره واسطه‌گری و نقشش در تأسیس شبکه «ایران اینترنشنال» گفت: “… من چند نفری را که می‌شناختم به آنها معرفی کردم و رفتند شرکت‌هایی را تأسیس کردند و امکاناتشان هم خیلی خوب بود و «ایران اینترنشنال» را درست کردند … من آنجا نیستم، اما آدم‌ها را می‌شناسم و برنامه‌ای که ریختند، برنامه بسیار خوبی است، اونها می‌خواهند یک CNN فارسی باشند … تلویزیونی که سرمایه‌گذاران و افراد اصلی‌اش آقای «عبدالرحمان راشد» سردبیر سابق «الشرق الاوسط» و مدیر شبکه «العربیه» و «الحدث» و یکی از برجسته‌ترین روزنامه‌نگاران سعودی است و نفر بعدی آقای «عادل عبدالکریم» است و دکتر «نبیل الخطیب» و چند نفر است …”

آنچه به خوبی مشخص است، این است که او به خوبی از پشت‌پرده و سرمایه‌دارانی که تلویزیون «ایران اینترنشنال» را هدایت و پشتیبانی می‌کنند با خبر است و حتی اهداف و برنامه‌های آنها را هم به خوبی می‌داند. قطعاً گذر زمان می‌تواند بهترین سنجه باشد تا مشخص شود، تلویزیون مذکور چه عملکردی خواهد داشت و به کدام سو کشیده خواهد شد. هرچند که عملکرد این شبکه هرچه باشد در جهت منافع حامیان و سرمایه‌گذارانش، یعنی مقامات سعودی خواهد بود.

انتهای پیام/

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: همچون پیش از انتخابات ریاست جمهوری سال ۸۸ که شبکه «بی‌بی‌سی فارسی» تاسیس شد، در روزهای منتهی به برگزاری انتخابات ریاست جمهوری دوازدهم در سال ۹۶ هم شبکه‌ای به نام «ایران اینترنشنال» با حضور جمعی از عناصر اپوزیسیون در مرکز لندن کار خود را آغاز …

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme