https://telegram.me/empireoflies

افشاگری ضدانقلاب از شکنجه‌های رضا علیجانی که منجر به مرگ همسرش شد

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغپروین بختیارنژاد، یکی از فعالان حقوق زنان، که از سال ۸۸ در خارج کشور زندگی می کرد نیمه شب سه شنبه ۱۷ مهر در ۵۶ سالگی در تهران درگذشت.

وی همسر رضا علیجانی، روزنامه‌نگار ضد انقلاب ساکن فرانسه و از تحلیل گران شبکه من و تو بود. علیجانی که مدت ها بود با وی قطع ارتباط نموده بود چند روز پیش با انتشار متنی در صفحه فیسبوک خود درباره دلیل مرگ خانم بختیارنژاد نوشت: «آمبولی و خطر لخته شدن خون (که به دو عمل جراحی در خارج از کشور منجر شد)، همیشه در کمین اش بود و بالاخره او را از پای درآورد.»

پروین بختیارنژاد روزنامه نگاری را از دهه ۷۰ خورشیدی با مجله ایران فردا آغاز کرد و پس از آن مقالات خود را در روزنامه‌های اصلاح طلبی چون اعتماد، خرداد، آفتاب امروز، یاس نو، نوروز، شرق و اعتماد، و مجله جامعه نو منتشر کرد.

پروین بختیارنژاد سال ۱۳۸۸ به همراه دو فرزندش به فرانسه مهاجرت کرد، اما به دلایل نامعلوم سال ۱۳۹۶ به ایران بازگشت. رضا علیجانی درباره بازگشت همسرش به ایران گفته وی به دلیل تحقیق در خصوص وضعیت زنان ایران به کشور بازگشته بود و قصد داشت مطالعاتش را در خصوص جنبش زنان در داخل کشور پی بگیرد.

اما پشت پرده مرگ بختیارنژاد در ایران رازهای ناگفته‌ای وجود دارد که ریشه در روابط خانوادگی وی در خارج کشور و احتمالا در روابط وی با همسرش دارد.

فریبا داوودی مهاجر ضد انقلاب فعال در آمریکا که تصادفا وی هم در حوزه زنان فعال است و چند سال پیش هم در جلوی دوربین صدای آمریکا کشف حجاب نمود بعد از مرگ بختیار نژاد از پشت پرده‌های زندگی او در فیس بوکش مطالبی را نوشته که برای پی بردن به دلایل مرگ وی توجه به این نکات لازم به نظر می رسد.

وی در این خصوص به نکاتی از زندگی وی که بختیارنژاد در دوران اقامت در فرانسه در اختیار وی قرار داده اشاره می کند و می نویسد: “علیجانی به همسرش پروین وقتی در بیمارستان جراحی سینه کرد به او گفت: پروین اینطور که آش و لاش شدی بعید می دانم مردی به تو نگاه کند.”

وی از رنج های زندگی مشترک بختیارنژاد با همسرش رضا علیجانی از تحلیلگران تلویزیون من و تو می‌گوید که چگونه وی را در منزلش شکنجه می‌کرده که نهایتا این زن برای فرار از زندگی نکبت بار و فرار از شکنجه همسرش به ایران پناه می‌آورد.

داوودی مهاجر با اشاره به این که ممکن بود بختیارنژاد در سفر به ایران به دلیل فعالیت‌های ضد انقلابی‌اش بازداشت شود می‌نویسد پروین بختیارنژاد آنقدر اوضاع و رنج حاصل از شکنجه‌های علیجانی برایش غیر قابل تحمل بوده که ترجیه می دهد به ایران بیاید تا از دست شکنجه های همسرش خلاصی یابد!

داوودی مهاجر در پایان متن خود خطاب به رضا علیجانی همسر بختیارنژاد نوشته: “بسیاری مردان سیاسی حقیقت را می دانستند و من به آن‌ها در اوج خشونتی که تحمل می کردی گفتم شما که حقیقت را می دانید چرا سکوت می کنید. بعضی می گفتند ما در اختلافات زناشویی دخالت نمی کنیم بعضی می گفتند ما با فلانی کار سیاسی می کنیم و هیچکس حاضر نشد جناب علیجانی را به چالش بکشد. همچنان ایشان بود و مصاحبه‌هایش و به به چه چه هایش و رفتن به شبکه‌های تلویزیونی مختلف و شعار دادن‌هایش و من آماده هجوم ایشان به خودم هستم.

انتهای پیام/

وی از رنج های زندگی مشترک بختیارنژاد با همسرش رضا علیجانی از تحلیلگران تلویزیون من و تو می‌گوید که چگونه وی را در منزلش شکنجه می‌کرده که نهایتا این زن برای فرار از زندگی نکبت بار و فرار از شکنجه همسرش به ایران پناه می‌آورد.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: 4.35 ( 1 رای)
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme