https://telegram.me/empireoflies

افشاگری شاهزاده سعودی درباره عملکرد جانشین ولیعهد

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: “سعود بن سیف النصر” نوۀ ملک سعود، پادشاه دوم عربستان سعودی، در پیام های متوالی بر روی صفحه توییتر خود، به شدت از عملکرد محمد بن سلمان، جانشین ولیعهد انتقاد کرد.

سعود سیف النصر، جانشین ولیعهد را “متهور و بی پروا” توصیف کرد و گفت: با توجه به پایمال شدن اموال میهن، باید فوراً اقدامی برای متوقف کردن این “بی پروا” که قدرت مطلق، بدون هرگونه ناظر و مؤاخذه کننده ای در دست او افتاده است، صورت گیرد.

وی فاش کرد: این شخص، (محمد بن سلمان) دستکم ۲۰۰ میلیارد ریال از ذخیره ارزی کشور را به باد داد و این علاوه بر مبالغی است که از بودجه عمومی کشور برداشته شده یا مبالغی که برداشت شده اما ثبت نشده است.

سعود سیف النصر، این روند را به مثابه نابسامانی مهمی برشمرد که فاجعه ای نزدیک را هشدار می دهد و هر کس که در قبال این فاجعه سکوت پیشه کند، در قبال آن مسئول خواهد بود. نباید با شخصیت های مهم خاندان، به طمع دستاوردهای شخصی، تعارف داشت؛ زیرا پای میهن در میان است.

وی با اشاره به وضع جسمانی نارسای پادشاه تاکید کرد: برخی از شخصیت های بانفوذ و تأثیرگذار، از وضع پادشاه که همه از آن خبر دارند، سوء استفاده می کنند تا از طریق او، کنترل همه چیز را در دست بگیرند. بنابراین هیچ راهی وجود ندارد جز این که با کسانی که از وضع پادشاه سوء استفاده می کنند، برخورد شود و افراد تاثیرگذار در خاندان حاکم باید برای بیان واقعیت در این زمینه، اقدام کرده، تصمیم گیری در این زمینه را به مراجع ذیربط واگذار کنند.

بن نصر سپس از عموهای خود از فرزندان ملک عبدالله خواست با مسئولیت عمل کنند و برای ایجاد تغییر در این شرایط، ابتکار عمل را به دست گیرند.

وی سپس با اشاره به مقبولیت شاهزاده احمد بن عبدالعزیز نزد قبایل، علما و مردم، او را از شخصی “بی پروا” نظیر محمد بن سلمان، برای جانشینی ولیعهد شایسته تر دانست.

سعود بن سیف النصر و مجتهد کاربر معروفِ توییتر نویس، پیش از این تاکید کرده بودند که شاهزاده بن نایف و شاهزاده بن سلمان نتوانستند از همه اعضای خاندان حاکم برای پست های ولیعهد و جانشین ولیعهد بیعت بگیرند و شماری از اعضای خاندان حاکم از این بیعت سر باز زدند.

در این میان، سعود بن سیف النصر استعفای شاهزاده احمد بن عبدالعزیز برادر پادشاه از ولایتعهدی را تکذیب کرد و گفت: او نه کناره گیری کرد، نه بیعت کرد و نه به فکر کناره گیری بود. در واقع عقلای خاندان، همچنان او را ولیعهد قانونی می دانند.

وی تاکید کرد که احمد بن العزیز، انتصاب های جدید را که شامل انتصاب محمد بن نایف به عنوان ولیعهد و شاهزاده محمد بن سلمان به عنوان جانشین ولیعهد است، نپذیرفته است.

سعود بن سیف النصر تصریح کرد: با توجه به جایگاهی که در خاندان حاکم دارم و با توجه به شناختی که از امور خاندان حاکم دارم؛ تاکید قطعی می کنم که احمد بن عبدالعزیز از ولیعهدی کناره گیری نکرد و بیعت نکرد و به کناره گیری فکر نمی کند. حتی عقلای خاندان حاکم هنوز او را به عنوان ولیعهد قانونی به رسمیت می شناسند.

نکته قابل ذکری که در این مجال وجود دارد، آن است که اظهارات سعود بن سیف النصر، با آن چه مجتهد پیش از این گفته بود، مطابقت دارد.

انتهای پیام/تسنیم

https://telegram.me/empireoflies

درباره admin_ms

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme