https://telegram.me/empireoflies

افشاگری درباره سردبیر VOA

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: رادیوی فارسی «صدای آمریکا» از روز سه‌شنبه ۲۹ اردیبهشت ماه امسال (۱۹ مه ۲۰۱۵) به فعالیت خود پایان خواهد داد. این رادیو در روز پنجشنبه اول آذر ماه ۱۳۵۸ خورشیدی با حضور عناصر ضدانقلاب و سلطنت‌طلب فعالیت خود را آغاز کرده بود.

عناصر و دست‌اندرکاران این رادیو که همگی دارای دشمنی دیرینه با نظام جمهوری اسلامی بودند، در جریان فتنه سال ۸۸ در خطی مشترک با دیگر رسانه‌های بیگانه برای تشدید اوضاع و نیز فاصله انداختن میان ملت و حاکمیت نظام جمهوری اسلامی ایران تلاش‌های بسیاری انجام دادند.

در سالهای اخیر به دلیل عملکرد ضعیف رادیوی فارسی «صدای آمریکا»، بخش اعظم مخاطبین این رسانه وابسته به دولت آمریکا از آن دلسرد شده و مسئولان آمریکایی ترجیه دادند ابتدا بودجه این رادیو را کاهش داده و سپس آن را تعطیل کنند.

شهرام همایون

شهرام همایون

اما تعطیلی رادیوی فارسی «صدای آمریکا» با واکنش بسیاری از عناصر اپوزسیون خارج‌نشین همراه بود. در این میان، «شهرام همایون» کلاه‌بردار فراری و مدیر شبکه لس‌آنجلسی «کانال یک» که از VOA به‌‌سبب حمایت‌نکردن کامل از خود دل خوشی ندارد، در واکنش به تعطیلی این رادیو، ابراز خوشنودی نمود و اذعان کرد که تعطیلی رادیوی فارسی «صدای آمریکا» سبب شد میلیون‌ها دلار از مالیات مردم آمریکا هدر نرود.

«شهرام همایون» که یکی از بزرگترین لابیست‌های عناصر ضدانقلاب خارج‌نشین است، ابراز نمود که در بسیاری از رسانه‌های وابسته به دولت‌های غربی فساد و زدوبند و ارتباطات عجیبی وجود دارد که قابل باور نیست.

مدیر شبکه لس‌آنجلسی «کانال یک» در واکنش به تغییر و تحولات اخیر در شبکه «صدای آمریکا» و موج اخراج عناصر قدیمی این تلویزیون، به «محمد منظرپور» سردبیر جدید این شبکه اشاره نمود و گفت: “… فردی از وسط تهران و از یک شرکت دلال نفتی می‌آید آمریکا و می‌شود سردبیر VOA؛ اول به BBC می‌رود و پس از مدتی در VOA مسئولیت می‌گیرد …”

گفتنی است، «محمد منظرپور» پیش از انتخاب‌شدن به عنوان سردبیر بخش فارسی VOA خبرنگار شبکه «بی‌بی‌سی فارسی» در تل‌آویو بود.

منظرپور با درخواست VOA از BBC و با واسطه‌گری «آلن ایر» سخنگوی فارسی‌زبان وزارت امور خارجه و کارمند سابق سازمان جاسوسی آمریکا (CIA) به «صدای آمریکا» پیوست که به گفته برخی از عناصر اپوزسیون این موضوع نشان‌دهنده ارتباط نزدیک و گرم بین رسانه‌های دولتی آمریکا و انگلیس از جمله بین VOA و BBC است.

«محمد منظرپور» پیشتر خبرنگار «بی‌بی‌سی فارسی» در فلسطین اشغالی بود.

«محمد منظرپور» پیشتر خبرنگار «بی‌بی‌سی فارسی» در فلسطین اشغالی بود.

انتهای پیام/

https://telegram.me/empireoflies

۱ دیدگاه

  1. بله من هم مدت هاست ههمین موضوع رو احساس کردم که این رسانه ها باهم اررتباط دارند

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme