https://telegram.me/empireoflies

افشاگری جدید از پشت پرده شبکه manoto و رابطه آن با اسرائیل

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: شبکه به‌اصطلاح من و تو که با بودجه دولت انگلیس و با حمایت اربابان رسانه‌ای بی‌بی‌سی شکل گرفت از همان ابتدا آرشیو بی‌بی‌سی فارسی در اختیار این شبکه قرار داده شد.
در این شبکه حرف‌هایی زده می‌شود که دست‌اندرکاران شبکه بی‌بی‌سی فارسی به علت خبری بودن شبکه نمی‌توانند این‌گونه آن را مطرح کنند. البته نکته‌ای که کاملاً واضح است تمرکز بر سبک زندگی غربی در این شبکه و ترویج آن در بین ایرانیان مسلمان است که نباید آن را نادیده گرفت.

شرکت تلویزیونی مرجان از سال ۲۰۰۹ با هدف راه‌اندازی و توسعه سری شبکه‌های فارسی‌زبان جدید در دنیای رسانه تأسیس شد. تاکنون فقط شبکه «من و تو» توسط این شرکت تلویزیونی افتتاح گردیده که برنامه‌های آن در استودیوی اصلی شهر لندن ضبط و پخش می‌شود.

این شبکه توسط دو تن از اعضای اپوزیسیون به نام‌های کیوان و مرجان عباسی تأسیس شده است. ایده اصلی این شبکه و شرکت مرجان تی وی اولین بار در شورای مرکزی اتحاد جمهوری خواهان ایران که شاخه‌ای از تشکیلات YFA یا یهودیان فعال آزاد در هلند است مطرح شد و در آن شورا تصمیم بر این گرفته شد که دو تن دو نفر از اعضای فعال تشکیلات اتحاد جمهوری خواهان که البته سابقه کار و فعالیت رسانه‌ای داشته‌اند به نام‌های کیوان عباسی و مرجان عباسی برای تأسیس شبکه‌ای مستقل انتخاب شوند. نحوه فعالیت و کار این شبکه می‌بایست با سایر شبکه‌های هم‌طراز متفاوت می‌بود لذا بعد از جلسات مختلف ایده تأسیس شبکه من و تو مطرح شد و در ۶ آبان ۱۳۸۹ این شبکه بر روی آنتن رفت.

از منابع مالی شبکه من وتو تا کنون اطلاعات و شایعات زیادی منتشر شده مثلا در یک مصاحبه تلویزیونی در سال گذشته حسن اعتماد پدر رها اعتمادی و یکی از موسسان این شبکه که هم اکنون در شورای مرکزی اتحادیه جمهوری خواهان فعالیت می کند گفته بود بودجه اصلی این شبکه از وزارت دفاع آمریکا تامین می شود.

برخی از ضد انقلاب خارج نشین هم در سال‎های گذشته از کمک‎های بی دریغ خاندان منحوس پهلوی به این شبکه خبر داده اند که نشانه های آن از قبیل پخش مستند هایی در تطهیر خاندان پهلوی از این شبکه در سال های گذشته را می توان دید.

در روز های اخیر هم اطلاعاتی جدید در خصوص یکی از دست اندرکاران این شبکه که به عنوان تحلیل گر در این شبکه فعالیت می کند در فضای مجازی منتشر شد.

پتکین آذرمهر، از هواداران شاپور بختیار و وبلاگ‌نویس و روزنامه ‌نگار شاغل در نشریه تایمز اسرائیل است و در خصوص مسائل ایران در رسانه‌های فارسی زبان و غیرفارسی‌زبان مطلب می نویسد. وی همچنین موسس سایت اولیه نهضت مقاومت ملی است.

این روزنامه نگار لندن نشین در سال ۲۰۰۹ موفق شد جایزه Cutting Edge Award را از شورای بین المللی نشریات و رسانه سال ۲۰۰۹ در لندن دریافت کند وی همچنین مشاور سیاسی شبکه من و تو و در تایمز اسرائیل هم مطلب می نویسد وی در آخرین مطلب خود در این روزنامه دکتر روحانی رئیس جمهور ایران را به هیتلر تشبیه کرده.

گفته می شود آذر مهر در روزنامه تایمز اسرائیل با یکی از روسای سابق موساد همکاری دارد و برخی از راه کارهای اجرایی و سیاست گذاری در شبکه من وتو را از وی می گیرد.

نکته جالب توجه این که سردبیر نسخه فارسی روزنامه تایمز اسرائیل که آذر مهر در آن کار می کند فردی است به نام  آوی داویدی که قبلا مدیر بخش ایران در وزارت امور استراتژیک و مشاور وزارت خارجه اسراییل در امور ایران بوده.

گفتنی است پتکین آذر مهر در تهیه برنامه رو به رو که برخی اوقات خودش در این برنامه حاضر می شود همکاری دارد و همچنین مشاور رسانه ای برنامه شبکه نیم هم بوده و ظاهرا تمامی برنامه های سیاسی این شبکه قبل از پخش باید از زیر دست وی رد شود.

نکته دیگری که باید به این رابطه اسرائیل با شبکه من و تو اضافه شود این است که itv یک کمپانی اسراییلی است که عروسک های شبکه نیم را میسازد  و استدیو در اختیار این شبکه برای تهیه چنین برنامه هایی گذاشته است.

انتهای پیام/

 

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme