https://telegram.me/empireoflies

افشاگری جاسوس اسرائیل از ارتباط آمدنیوز با موساد

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: ندا امین روزنامه نگار ایرانی تبار که چند ماه پیش در ترکیه بازداشت و در آستانه دیپورت به ایران بود  پس از این که سفارت اسرائیل در ترکیه به وی پناهندگی داد موفق شد از سوی وزارت کشور این رژیم ویزای مخصوص دریافت کند.

وی برای سایت خبری “تایمز اسرائیل” مطلب می نوشت و به ترکیه پناه برده بود. امین از سوی دولت ترکیه متهم به جاسوسی برای اسرائیل شده بود و گفته شد ترکیه قصد داشت وی را به ایران بازگرداند.

به نوشته روزنامه “هاآرتص” اسرائیل ویزای توریستی به خانم ندا امین داد. همان زمان این خبر به طور وسیعی در میان رسانه های غیرفارسی زبان مانند بیلد هم بازتاب داشته. علاوه بر آن رسانه های فارسی زبان اپوزیسیون مانند BBC،VOA.euronews و RADIO FARDA و DW این خبر را پوشش دادند.

ورود مقامات اسرائیلی به پرونده این روزنامه نگار ایرانی تبار نشان از اهمیت آن داشت. او در ترکیه از سوی مقامات این کشور متهم به جاسوسی است. پوشش ویژه این خبر از سوی رسانه های فارسی زبان دارای بار عملیات روانی است. از این جهت که “امین” را یک روزنامه نگار و نه متهم به جاسوسی عنوان کنند. در غیر این صورت اگر صدور این ویزا توسط اسرائیل به صورت پنهان صورت می گرفت شائبه اتهام جاسوسی وی تصدیق می شد.

تحویل این روزنامه نگار متهم به جاسوسی از سوی ترکیه به ایران می توانست عواقب ناخوشایندی برای رژیم صهیونیستی داشته باشد.زیرا امین به دلیل همکاری با روزنامه تامیز اسراییل، در ایران متهم به فعالیت برای نهادهای صهیونیستی است.

اما دو هفته پیش خبرگزاری رویترز از قول مقام‌های اسرائیلی گزارش داد که ندا امین، بلاگر ایرانی که حدود چهار ماه پیش به اسرائیل پناهنده شد، به ظن ارتباط با افرادی در داخل ایران «مورد بازجویی قرار گرفته است».

رویترز به نقل از یک مقام اسرائیلی گفته بود ندا امین پس از ورود به اسرائیل «با افرادی غیر از خانواده‌اش در ایران تماس‌هایی غیرقانونی» داشته است و از همین رو، مورد بازجویی مأموران امنیتی قرار گرفته است. وی هم چنین به مدت ۸ روز در بازداشت قرار داشت.

اما در روز هایی که ایران اسلامی با آشوب عده ای خام اندیش مواجه شده بود و عامل اصلی رهبری این گروه های شورشگر رسانه هایی مثل آمد نیوز در تلگرام معرفی شده بود ندا امین فایلی را از گفتگوی روح الله زم با یکی از موموران موساد منتشر کرد که در آن مدیر آمد نیوز در حال تمنا از این ماور موساد است تا به وی برای انجام ماموریتی که به وی سپرده شده اندکی پول پرداخت نماید.

اما آمد نیوز هم در این میان ادعاهایی را در خصوص ندا امین مطرح نمود که بسیار پیچیده است و بیشتر شبیه یک داستان جاسوسی چند جانبه نمود می کند. این کانال خبری مدعی است که ندا امین در واقع جاسوس نهاد های اطلاعاتی در ایران است و با فریب و ریاکاری به اسرائیل سفر کرده و قصد جاسوسی دارد.

در جای دیگر ندا امین در ویدئویی ادعا دارد که حدود یک ماه با آمد نیوز همکاری داشته برایشان مطلب می نوشته حتی حقوق دریافت می کرده. وی می گوید روح الله زم همیشه تاکید می کرد که کسی نباید از هویتش و این که وی مدیر مسئول این سایت و کانال تلگرامی است مطلع شود.

ندا امین در ادامه افشاگری خود می گوید که به دیلیل مشکلی که در سایت آمد نیوز پیش آمده بود زم را به یک افسر اطلاعاتی اسرائیل که خودم با وی بر علیه جمهوری اسلامی کار می کردم معرفی کردم که وی با ارتباط گرفتن با وی سعی کرد زمینه این ارتباط را بیشتر کند تا جایی که در یک فایل صوتی ادعا به این افسر اطلاعاتی می گوید که قصد راه اندازی یک تلویزیون را دارد!!!

وی از این افسر اطلاعاتی بابت دادن اطلاعاتی از ایران تقاضای سه میلیون دلار کرده بود که با مخالفت این افسر اطلاعایت مواجه شد.

ندا امین در خصوص این که در اسرائیل بازجویی شده بود گفت که به دلیل اطلاعات اشتباهی که روح الله زم با هدف دشمنی با وی به موساد داده بود مدتی بازجویی شد ولی پس از این که موساد از این قضیه که وی با نیروهای اطلاعاتی ایران در ارتباط نیست مطمئن شد وی را آزاد کردند و فایل های صوتی وی را در اختیارش قرار دادند.

ندا امین می گوید روح الله زم به دلیل ارتباطاتی که در داخل ایران دارد اسنادی را برای جلب اعتماد مخاطبین خود منتشر کرده و مردم هم به وی اعتماد کرده اند ولی واقعیت ماجرا یان است که وی بر علیه ملت ایران اقدام می کند و ضدیت وی در مقابله با ملت ایران کاملا روشن است.

انتهای پیام/

https://telegram.me/empireoflies

۱ دیدگاه

  1. افرین برنتانیاهو

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme