https://telegram.me/empireoflies

افشاگری بی‌پایان اپوزیسیون علیه یکدیگر

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: جدیدترین برنامه «به عبارت دیگر» با حضور «تریتا پارسی» موسس و رئیس شورای ملی ایرانیان آمریکا، با حواشی مواجه شد و درگیری برخی عناصر اپوزیسیون را در پی داشت.

موسس «نایاک» (NIAC) که ادعا می‌کند برای احقاق حقوق ایرانی‌ها در آمریکا به پا خواسته است، با پول‌های هنگفتی که از بنیادهای ضدایرانی دریافت می‌کند، با دشمنان تابلودار ایران و انقلاب رابطه نزدیکی دارد و مهمان شبکه‌هایی همچون «بی‌بی‌سی فارسی» می‌شود تا علیه جمهوری اسلامی ایران فعالیت کند.

«تریتا پارسی» در برنامه «به عبارت دیگر»

«تریتا پارسی» در برنامه «به عبارت دیگر»

«تریتا پارسی» که در برنامه اخیر «به عبارت دیگر» حضور یافته بود، در پاسخ به سوال «عنایت فانی» مجری برنامه درباره شایعه لابی‌گری نایاک برای جمهوری‌اسلامی، گفت: “… گروه‌هایی مانند همفکران آقای نتانیاهو وقتی می‌بینند ما اینقدر تاثیرگذار بودیم … آنها منافع خود را در خطر می‌بینند …”

مجری برنامه در سوالی دیگر از پارسی با اشاره ضمنی به «حسن داعی» ضدانقلاب خارج‌نشین پرسید: “چند سال قبل یکی از مخالفانتان شما و نایاک را متهم کرده بود که شما لابی جمهوری اسلامی هستید و شما نسبت به او اعلام جرم کردید، اما دادگاه شما را محکوم کرد. لطفا توضیح دهید.”

در سال ۲۰۰۸، سازمان نایاک به رهبری «تریتا پارسی» که در نوشته‌های «حسن داعی» به‌عنوان لابی طرفدار ایران معرفی می‌شود، از داعی به دادگاه فدرال ایالات متحده شکایت کرد و وی را به دروغگویی و اتهام‌زنی به این سازمان متهم نمود، اما دادگاه در سال ۲۰۱۵ حسن داعی از این اتهامات مبرا دانست و نایاک را محکوم کرد.

«تریتا پارسی» در پاسخ فانی گفت: “ایشان ما را برد دادگاه و گفت لابی جمهوری‌اسلامی هستیم که این سخن کاملاً اشتباه است. درد دادگاه ایشان حرفش را عوض کرد و گفت من فکر کردم اینها لابی هستند، و این دو سخن در قانون آمریکا فرق اساسی دارند و چون حرفش را عوض کرد رای دادگاه آنطور شد … هزینه دادگاه بین دو طرف تقسیم شد و هر دو طرف پولهایی دادیم. اصل مسئله این است که گروه‌های فشار پشت ایشان (حسن داعی) قرار گرفته بود و بیش از ۴ میلیون دلار خرج کردن تا نایاک را نابود کنند … هزینه دادگاه آنها از ما بسیار بیشتر بود …”

سخنان پارسی پس از مدتی با واکنش تند «حسن داعی» مواجه شد و وی در صفحه فیسبوکش با حمله به «تریتا پارسی» و «بی‌بی‌‌سی فارسی» نوشت: “امروز عنایت فانی از بی‌بی‌سی تریتا پارسی را در برنامه به عبارت دیگر به صحنه آورد تا وی نزدیک به نیمساعت با دست باز دروغ بگوید، لابی خود بنفع رژیم را صلح‌طلبی و جلوگیری از جنگ جلوه دهد و منتقدانش را نوکران نتانیاهو بنامد. البته این اولین بار نیست که بی‌بی‌سی به دفاع از تریتا پارسی برخاسته است و قبلا، همکار دیگرش کلباسی برای نایاک سنگ تمام گذاشته بود. در بخشی از برنامه، پارسی حتی مدعی شد که دادگاه را نباخته و جریمه ۱۸۴۰۰۰ دلاری نیز تقسیم هزینه دادگاه بوده است. وی گفت که من در دادگاه حرفم را عوض کردم. من در اینجا عنایت فانی و بی‌بی‌سی را به چالش میکشم که ۵ دقیقه از آنتن خود را به پاسخگویی من به دروغ‌های نایاک اختصاص دهد. لینک حکم دادگاه اول و تجدید نظر را یکبار دیگر در این صفحه قرار میدهم تا شاید مزدبگیران بی‌بی‌سی اندکی شرم کنند.”

تصویر سند مورد ادعایی «حسن داعی»

«حسن داعی» همچنین با افشاگری درباره ارتباط بین نایاک و بی‌بی‌سی، ادعا کرد: “کمک رسانی فانی و بی‌بی‌سی به نایاک بی‌سابقه نیست و بارها در گذشته تکرار شده است. بعنوان مثال، در سال ۲۰۰۹ پس از آنکه اسناد داخلی نایاک و ارتباطات پنهانی تریتا پارسی با مقامات رژیم در جریان دادگاه علنی شد و رسانه های مهم آمریکا آنرا منتشر کردند، بهمن کلباسی خبرنگار بی‌بی‌سی و همکار تریتا پارسی با انتشار گزارشی که ویدئوی آنرا در زیر مشاهده میکنید ضمن نشان دادن ایمیل من و با داستانسرائی وقاحت بار، به دفاع تمام قد از تریتا پارسی برخاست و من را جنگ طلب و … معرفی کرد. بی‌بی‌سی علیرغم اصرار من و وکلایم، حتی چند دقیقه اجازه پاسخگوئی به دروغ‌های کلباسی و نایاک را بما نداد. به این میگویند ژورنالیسم در دستگاه دروغ‌پراکنی بی‌بی‌سی.”

اما این درگیری بین عناصر اپوزیسیون به همین‌جا ختم نشد. «حامد صراف‌پور» عضو جدا شده گروهک منافقین هم در صفحه فیسبوکش با اشاره به ادعاهای «حسن داعی»، به ارتباط داعی با گروهک منافقین، نوشت: “حسن آقا خیلی دچار سوزش شده از اینکه تریتا پارسی را آورده‌اند در برنامه به عبارت دیگر بی‌بی‌سی… فراموش کرده که زمان چالنگی و فرهودی و … هر ماه توی صدای آمریکا دروغ و دغل به خورد ملت میداد و تا چندین سال جرات نداشت خودش را لابیگر فرقه رجوی بخواند و کلاه فعال سیاسی به سرگذاشته بود تا اینکه ما با روشنگری و افشای چهره اصلی ایشان که با مریم رجوی کار می‌کند، پته او را بر آب دادیم که البته خشم ایشان هم قابل توجه بود … به هرحال به التماس افتاده که عنایت فانی ایشان را ۵ دقیقه به برنامه دعوت کند تا دوباره تنها به قاضی برود … حتی جرات نکرده بگوید طرف مقابل هم بیاید با هم دیالوگ کنند و جدل کنند، فرموده است که بنده بیایم جواب بدهم … شما برو توی سیمای آزادی (منافقین) و فاکس‌نیوز جواب بده …”

گفتنی است، این تنها نمونه‌ای از دعوا و چنگ و دندان کشیدن بین گروه‌های مختلف اپوزیسیون و افشاگری آنها علیه یکدیگر بود. هر روز در سایه ناکامی‌های متوالی گروه‌ها و عناصر مختلف ضدانقلاب، این اختلافات و درگیری‌ها تشدید می‌شود.

انتهای پیام/

جدیدترین برنامه «به عبارت دیگر» با حضور «تریتا پارسی» موسس و رئیس شورای ملی ایرانیان آمریکا، با حواشی مواجه شد و درگیری برخی عناصر اپوزیسیون را در پی داشت.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme