https://telegram.me/empireoflies
موسسه صلح بین‌المللی استکهلم گزارش داد فروش سلاح در جهان در سال ۲۰۱۸ در بازاری که آمریکا بر آن سلطه دارد، ۴/۶ درصد افزایش پیدا کرده است.

افزایش ۵ درصدی فروش سلاح در جهان در بازار تحت سلطه آمریکا

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغموسسه تحقیقاتی صلح بین‌المللی استکهلم روز دوشنبه در گزارشی اعلام کرد فروش سلاح در جهان در سال ۲۰۱۸ در بازاری که آمریکا بر آن سلطه دارد، به اندازه ۴/۶ درصد افزایش یافته است.

۱۰۰ تولید کننده سلاح در جهان با ۴۲۰ میلیارد دلار گردش مالی موضوع این تحقیق است.

صنعت تسلیحات آمریکا که ۵۹ درصد بازار فروش سلاح را در اختیار دارد، در راس این تجارت قرار دارد و گردش مالی آن بالغ بر ۲۴۶ میلیارد دلار است که در مدت یک سال ۷ درصد رشد داشته است.

اود فلوران، مدیر برنامه تسلیحات موسسه تحقیقاتی صلح بین‌المللی استکهلم، در گفت‌وگو با خبرگزاری فرانسه اعلام کرد: ”در مدت یک سال، با توجه به سطح بالای فروش سلاح‌های آمریکایی، این افزایشی قابل توجه است“.

 

شرکت‌های آمریکا از راهبرد دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، که می‌خواهد قدرت دفاعی کشورش را به منظور تقویت موضع این کشور در برابر روسیه و چین نوسازی کند، سود می‌برند.

روسیه نیز پیش از انگلیس با ۸/۴ درصد و فرانسه با ۵/۵ درصد سهم بازار، دومین جایگاه تولیدکنندگان بزرگ تسلیحات را با در اختیار داشتن ۸/۶ درصد سهم بازار  به خود اختصاص داده است.

اود فلوران گفت در اروپا نیز باید دو شرکت بین قاره‌ای ایرباس و ام‌ب‌دی‌ای را به حساب آورد که با توجه به بحران‌های مسلحانه جاری و تنش‌های مهمی در بسیاری از مناطق در جریان است از تقاضای رو به رشدی بهره می‌برند.

این موسسه اعلام می‌کند در این تحقیق سهم چین در بازار فروش سلاح با توجه به این که داده‌های در دسترس درباره آن به اندازه کافی وجود ندارد، لحاظ نشده است. با وجود این، این موسسه معتقد است چین می‌تواند سه تا هفت شرکت در میان یکصد شرکت بزرگ تولیدکننده تسلیحات جهان را در اختیار داشته باشد.

چین از سال ۲۰۱۳ هر سال ۱/۹ درصد تولید ناخالص خود را به بخش دفاعی تخصیص داده است.

انتهای پیام/باشگاه خبرنگاران

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme