https://telegram.me/empireoflies

افزایش چشمگیر حملات به مساجد و مسلمانان در آلمان

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: خشونت علیه مسلمانان در این کشور افزایش می یابد. پلیس آلمان از ابتدای ماه ژوئن سال جاری میلادی در سراسر این کشور ۲۸ مورد حملات به مساجد را ثبت کرده است که تعداد آن بیشتر از این گونه جرائم در نیمه ابتدایی امسال بوده است.

روزنامه “تاگس سایتونگ” این خبر را با استناد به پاسخ دولت آلمان به درخواست کتبی یک نماینده حزب سبز پارلمان این کشور منتشر کرده است. در یازده مورد این حملات خسارت به اموال وجود داشته است، همچنین یک مورد اقدام به بمب گذاری هم اعلام شده است. شش مورد از این ۲۸ مورد حملات به مساجد در ایالت زاکسن رخ داده است.

به این ترتیب شمار جرائم ضد اسلامی در آلمان به شدت افزایش پیدا کرده است. در سال ۲۰۱۴ حدود ۲۴ مورد حمله به مساجد ثبت شده بود، در سال  ۲۰۱۵، ۷۵  مورد و در سال ۲۰۱۶ تا به حال ۵۲ مورد از این گونه جرائم ثبت شده است.

“مونیکا لاتسر”، از نمایندگان حزب سبز پارلمان آلمان که در این باره از دولت سوال کرده بود اظهار داشت که این سندی وحشت آور از اسلام ستیزی روزافزون در آلمان است.

به نوشته “تاگس سایتونگ”، شمار واقعی حملات علیه مسلمانان و تاسیات وابسته به آن ها  بیشتر از آمار اعلام شده است؛ چرا که بر اساس اعلان یک انجمن اسلامی در آلمان شهرداری ها  همه این گونه جرائم د را به پلیس گزارش نمی دهند. این انجمن اسلامی از حدود ۹۹ مورد حمله به مساجد در آلمان در سال ۲۰۱۵ خبر داده که ۲۴ مورد بیشتر از آنچه پلیس آلمان اعلام کرده بود است.

این انجمن اسلامی در آلمان از تعداد زیادی موارد گزارش نشده به پلیس در حملات اسلام ستیزانه در این کشور خبر داده است، چرا که پلیس بر خلاف حملات علیه یهودیان حمله به مسلمانان و سازمان های آن ها را تا به حال به صورت جرائم جداگانه مشخص نکرده است. از این رو پلیس مرتبا اذعان می کند که نمی تواند با اطمینان همه جرائم علیه مسلمانان را در پایگاه داده های خود مورد ارزیابی قرار دهد.

وزیر کشور آلمان اخیرا اعلام کرده است که می خواهد قصور و کوتاهی در این باره را جبران کند. وی روز پنج شنبه اعلام کرد که ما دشمنی و حملات علیه مسلمانان را نباید تحمل کنیم. بنابراین ما از ماه ژانویه  نه تنها تعداد  حملات به یهودیان بلکه حملات به قربانیان مسلمان و تاسیسات آن ها را به صورت جداگانه مورد ارزیابی قرار می دهیم و آن را در آمار جرائم با انگیزه های سیاسی وارد می کنیم.

اپوزیسیون آلمان به این اقدام دیر دولت در برخورد با این مسئله انتقاد وارد کرده است.

انتهای پیام/تسنیم

یک روزنامه آلمانی با استناد به پاسخ دولت آلمان به درخواست حزب سبز پارلمان این کشور از افزایش چشمگیر اسلام ستیزی و حملات علیه مسلمانان و مساجد در این کشور خبر داد.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme