https://telegram.me/empireoflies
مخالفت‌ها با ادامه حضور بنیامین نتانیاهو در دفتر نخست وزیری رژیم صهیونیستی در اراضی اشغالی گسترده‌تر شده و این رژیم را در آستانه انتخابات سوم سراسری در کمتر از یک سال، با بحران سیاسی جدی تری مواجه کرده است.

افزایش مخالفت‌ها علیه نتانیاهو؛ قانون برکناری نخست وزیر رژیم صهیونیستی کلید خورد

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغتنها سه روز به انحلال کنست فرصت باقی مانده و مواضع «بنیامین نتانیاهو»، نخست وزیر رژیم صهیونیستی، همچنان در نوسان است؛ یک روز از تشکیل کابینه فراگیر حمایت می‌کند، یک روز به استقبال انتخابات سوم سراسری می‌رود، یک بار درخواست ادامه نخست وزیری تنها تا ۶ ماه دیگر را مطرح می‌کند و یک بار با بذل و بخشش وزارتخانه‌های مختلف کابینه برای خودش متحد و موتلف خریداری می‌کند. اخیرا نیز همزمان با طرح موضوع برگزاری انتخابات میان خودش و رئیس حزب «آبی و سفید»، موضوع الحاق بخش‌های دیگری از کرانه باختری را در دستور کار قرار داده است.

نتانیاهو که پس از کسب پیروزی شکننده در انتخابات پارلمانی ماه آوریل و شکست در انتخابات پارلمانی ماه سپتامبر مامور تشکیل کابینه شده و شکست خورده بود، نشان داده که حاضر به پذیرش مسئولیت خود در بروز و تداوم این بست نیست. بررسی اقدامات و اظهارنظر‌های اخیر نخست وزیر رژیم صهیونیستی نشان می‌دهد که آنچه برای او در اولویت است، منافع شخصی خودش بوده و این امر در واکنش‌های نتانیاهو به اعلام صدور کیفرخواست توسط «آویخای مندلبیت»، دادستان کل رژیم صهیونیستی، به شکلی واضح پدیدار شد.
ناتوانی «بنی گانتز»، رئیس حزب آبی و سفید در تشکیل کابینه و دیگر اعضای کنست براساس فراخوان «روون ریولین»، رئیس رژیم صهیونیستی، نیز مهر تاکیدی برای پایان رایزنی برای تشکیل کابینه زده و احتمال برگزاری انتخابات سوم را تشدید کرد؛ با این وجود بیشتر اعضای کنست مخالف برگزاری انتخابات مستقیم نخست وزیری هستند.
این گزینه که از سوی افکار عمومی نیز به عنوان تلاشی بی حاصل برای خروج از بن بست سیاسی معرفی شده، با موانع دیگری نیز مواجه است که عمده‌ترین آنها مشکلات مالی و پرسنلی برگزاری آن است.
 
این در حالی است که مخالفت‌ها با نخست وزیری نتانیاهو در اراضی اشغالی افزایش یافته است. علاوه بر نیمی از ساکنان اراضی اشغالی، بیش از سی درصد از حامیان حزب «لیکود»، حزب متبوع نتانیاهو و همقطارانش در لیکود، این بار ده‌ها نفر از مقام‌های بخش فناوری اطلاعات خواستار کناره گیری نتانیاهو از قدرت شده‎اند.
این مقام‌های صهیونیست با ارسال دادخواستی به دیوان عالی دادگستری این رژیم، نبرد قانونی برکناری نخست وزیر را از قدرت کلید زدند.
این دادخواست به موازات دادخواستی که جنبش “صلاحیت کابینه” در رژیم صهیونیستی به دیوان عالی ارسال کرده و نیز دادخواستی که انتظار می‌رود حزب «کارگر» برای برکناری نتانیاهو در هفته جاری به دیوان عالی ارسال کند، مطرح شده است.
گانتز که از ائتلاف با لیکود تحت ریاست نتانیاهو به دلیل بی اعتمادی به نخست وزیر در عمل به وعده ترک سمت نخست وزیری در موعد مقرر خودداری کرده، می‌گوید می‌توان از ورود رژیم به انتخابات سوم جلوگیری کرد، اما این فایده‌ای برای فساد فراگیر ندارد.
او اظهارات اخیر نتانیاهو مبنی بر حضور محدود در قدرت را “چرخشی” بی فایده خوانده و در اظهاراتی آشکار به احزاب راستگرا گفت: “هر نوع ائتلافی باید براساس مخالفت با فساد تشکیل شود.”
بن بست سیاسی در رژیم صهیونیستی در حالی ادامه دارد که نتانیاهو با طرح ادعا‌های مختلف علیه ایران، حمله به نوار غزه، طرح ادعا‌های ارضی و … قصد دارد مفید بودن حضورش در سمت نخست وزیری را ثابت کرده و از پایان عمر سیاسی خود به دلیل ارتکاب به فساد فراگیر ممانعت به عمل بیاورد؛ کما اینکه پیشنهاد عفو در برابر خاتمه دائمی فعالیت‌های سیاسی را نیز رد کرده است.
انتهای پیام/میزان
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme