https://telegram.me/empireoflies

افزایش فساد در رژیم صهیونیستی

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: روزنامه اسرائیلی «هاآرتص» امروز سه‌شنبه (۱۹ خرداد) گزارش داد، ارتش رژیم صهیونیستی هزاران مجرم سابقه‌دار را به عنوان سرباز به خدمت گرفته است و دیگر مجرمان نیز می‌توانند برای حذف سوابق کیفری خود به عضویت ارتش صهیونیستی درآیند.

به اذعان این گزارش، در مجموع ۳٫۸ درصد مردان و ۰٫۳ درصد زنانی که تنها سال گذشته در ارتش رژیم صهیونیستی استخدام شدند، سوابق کیفری داشتند و این روند رو به افزایش است. این افراد جرایمی از قبیل قاچاق مواد مخدر و سرقت و نیز جرایمی جدی‌تر از جمله تجاوز جنسی مرتکب شده‌اند.

تصویر از وب‌سایت «هاآرتص»

تصویر از وب‌سایت «هاآرتص»

«هاآرتص» به عنوان نمونه می‌نویسد، سربازی در پایگاه هوایی «هاتزریم» خدمت می‌کند که با توجه به سابقه کیفری تجاوز به ۲ سرباز زن از ارتش اخراج نشده، اما ارتش اسرائیل به مجرمان این فرصت را می‌دهد تا از رئیس اسرائیل بخواهند سوابق کیفری آن‌ها را حذف کند که معمولا با چنین درخواست‌هایی موافقت می‌شود.

انتشار این گزارش در حالی انجام شده که مقامات نظامی رژیم صهیونیستی به تازگی از افزایش چشمگیر جرایم جنسی بین سربازان اسرائیلی در سال‌های گذشته خبر داده بودند. بر اساس این اخبار، از سال ۲۰۱۲ میلادی تعداد تجاوزات جنسی در ارتش رژیم صهیونیستی ۲ برابر شده است.

سال گذشته دادستان رژیم صهیونیستی اعلام کرد ۳۷ کیفرخواست علیه سربازان و افسران اسرائیلی به اتهام تجاوز جنسی صادر شد که نسبت به سال پیش از آن ۴۰ درصد افزایش داشته است. البته آمار منتشر شده توسط دادستانی اسرائیل بسیار کمتر از واقعیت‌ها است. بر اساس آمار غیررسمی، تعداد سربازانی که در سال ۲۰۱۳ و ۲۰۱۴ هدف آزار جنسی در ارتش اسرائیل قرار گرفتند به‌ترتیب به ۵۶۱ و ۶۷۵ مورد رسیده است.

به‌رغم افزایش موارد آزار جنسی در ارتش اسرائیل، میزان گزارش این آزارها از سوی قربانیان کاهش یافته است. در سال گذشته از هر ۷ زن قربانی تنها یک زن آزار جنسی را گزارش کرده بود و اکثر قربانیان آزار جنسی این مساله را گزارش نمی‌کنند.

همچنین گفتنی‌ست، منابع خبری در سرزمین‌های اشغالی فلسطین از افزایش آمار قاچاق سلاح و فرار از خدمت نظام وظیفه در ارتش رژیم صهیونیستی خبر می دهند.

پایگاه خبری «واللا» (نزدیک به دستگاههای جاسوسی رژیم صهیونیستی) نیز چندی پیش اذعان کرد بر اساس اطلاعات موجود در سال ۲۰۱۴ ، تخلفات در حوزه تسلیحات در ارتش رشد ۶۵ درصدی داشته است. این تخلفات شامل استفاده غیرمجاز از اسلحه و فروش تسلیحات بوده است. در سال ۲۰۱۴ تعداد پرونده‌هایی که درباره تخلفات تسلیحاتی در ارتش مطرح شد ۶۳ مورد بود در شرایطی که این آمار در سال ۲۰۱۳ میلادی ۳۸ مورد بوده است.

بر اساس آمار موجود پرونده‌های مرتبط با مصرف و فروش مواد مخدر در ارتش اسرائیل در سال ۲۰۱۴، ۵۰۸ مورد بوده است در شرایطی که این آمار در سال ۲۰۱۳ میلادی، ۳۸۸ مورد بوده است.

بیشترین آمار در این زمینه درباره فرار از خدمت است. در سال گذشته ۳۷۸۶ پرونده در ارتش اسرائیل درباره فرار از خدمت بوده است. در میان پرونده بزهکاری در ارتش اسرائیل در سال گذشته میلادی، ۱۴۰۶ پرونده نیز به تخلفات راهنمایی و رانندگی ارتباط دارد.

انتهای پیام/

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme