https://telegram.me/empireoflies

افزایش فاصله فقیر و غنی در آمریکا

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: بر اساس گزارش‌های منتشرشده در آمریکا، حداقل ۱۷ میلیون سالمند امریکایی برای تامین غذای روزانه خود نیازمند کمک‌های دولتی و مراکز خیریه هستند. این در حالی‌ست که تنها ۱۰ درصد از این افراد از این خدمات بهره‌مند هستند و حدود ۸۳ درصد این افراد در معرض ناامنی غذایی قرار دارند.

بر اساس اطلاعات بدست‎آمده در سال ۲۰۱۳، حدود ۹۰ درصد سالمندان کم‌درآمد، حتی از دریافت خدمات غذایی برای زنده‌مانده نیز محروم هستند.

دولت ایالات متحده آمریکا در حالی سالانه میلیاردها دلار به ثروتمندان این کشور معافیت مالیاتی اعطا می‌کند که بسیاری از مردم این کشور حتی روزانه یک وعده غذایی سالم ندارند.

چندی پیش خبر منتشر شده بود که طی آن برخی سالمندان آمریکییا، برای اندوختن اندکی پس‌انداز مجبور به خوردن غذای حیوانات خانگی هستند. بسیاری از سالمندان آمریکایی درآمد بسیار محدودی دارند که این به معنای نداشتن پول کافی برای تأمین معاش است. برخی از آنها به جای پرداخت یک دلار برای خرید یک قوطی ماهی تن، ترجیح می‌دهند آن را برای خرید سه قوطی غذای سگ صرف کنند.

در سال‌های گذشته گزارش‌های متعددی درباره حذف طبقه متوسط در آمریکا و تبدیل جامعه این کشور به دو قطب نامتوازن غنی و فقیر منتشر شده است.

این پدیده البته با واکنش‌های اجتماعی نیز همراه بوده که مشهورترین آن، تظاهرات سرتاسری جنبش موسوم به ۹۹ درصدی‌ها علیه دولت آمریکاست. هر چند این جنبش به دلایلی مانند وجود سیستم سرکوب قدرتمند در آمریکا و نیز فقدان انسجام درونی و خلاء رهبری، از سطح اجتماعی به سطح سیاسی منتقل نشد، اما به عقیده ناظران، عدم انتقال مطالبات اجتماعی به سطح سیاسی، بر دامنه نفرت اجتماعی از طبقه یک درصدی افزوده و درجه خشونت‌های اجتماعی را افزایش داده است.

پژوهشگران آمریکایی، افزایش شمار قتل‌های جنون‌آمیز به وسیله سلاح‌های گرم در اماکن عمومی آمریکا را شاهدی بر این نفرت اجتماعی می‌دانند.

با وجود مشکلات اقتصادی و اجتماعی عمیق در آمریکا، دولت این کشور به‌جای پرداختن به مسائل داخلی، با دخالت و لشگرکشی به دیگر نقاط دنیا از جمله خاورمیانه، به دنبال اهداف اسعماری و توسئه‌طلبانه خود است.

انتهای پیام/

https://telegram.me/empireoflies

درباره admin_hr

۱ دیدگاه

 1. سلام , اگر وقت داشته باشید , میهمان ما باشید تا با بینندگان گفت و شنودی داشته باشیم ​

  خبر از شما , خدمت از ما​ ​

  و برای مردم
  تلویزیون مردم ​ :​
  از مردم ,​ ​
  با مردم​ ​
  ​www.MardomTV.com​

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme