https://telegram.me/empireoflies

افزایش سانسور در فیس‌بوک برای حذف اطلاعات حملات تروریستی

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: تعداد انواع محتوای محدود شده و حذف شده از فیس بوک در نیمه دوم سال ۲۰۱۵ تقریبا سه برابر شده و علت اصلی آن تلاش برای مقابله با انتشار یک عکس خاص از حملات تروریستی پاریس در ماه نوامبر بوده است.

بر اساس گزارشی که فیس بوک در مورد درخواست های دولتی برای حذف اطلاعات خود منتشر کرده، این شرکت انتشار ۵۵۸۲۷ آیتم مختلف را از ماه جولای تا دسامبر ۲۰۱۵ به علت نقض قوانین کشورهای مختلف محدود و ممنوع کرده است.
 
فیس بوک در شش ماه اول سال ۲۰۱۵ تنها ۲۰۵۶۸ آیتم را به درخواست دولت های مختلف جهان حذف کرده بود و در شش ماه دوم سال این درخواست ها حدودا سه برابر شده است.
 
کریس ساندربای یکی از معاونان فیس بوک یکی از مهم ترین علل این رشد سه برابری را حذف یکی از عکس های مربوط به حملات پاریس می داند که به اعتقاد مقامات فرانسه ناقض قوانین مربوط به حفظ کرامت و شان انسانها بوده است.
 
بعد از حملات تروریستی داعش به پاریس عکس ها و ویدئوهای بسیار محدودی از این حملات منتشر شد و با توجه به انتشار تصاویر و ویدئوهای فراوان در رویدادهای مشابه در دیگر نقاط جهان، فرضیه دخالت دولت فرانسه برای سانسور عکس ها و فیلم های تهیه شده توسط مردم مطرح شود. نکته جالب اینکه دولت های غربی بهانه این کار را حفظ کرامت انسانی می دانند، اما در صورت واکنش مشابه دولت های غیرغربی آنها را به سانسور و مقابله با آزادی بیان متهم می کنند.
 
ساندربای می گوید عکس یاد شده ناقض استانداردهای فیس بوک نبوده، زیرا در تقبیح تروریسم بوده و در نهایت تصمیم گرفته شد دسترسی به آن تنها در فرانسه محدود شود. عکس یاد شده در محل برگزاری کنسرت Bataclan گرفته شده و جنازه برخی قربانیان را نشان می داد.
 
بعد از فرانسه که با درخواست حذف ۳۷۶۹۵ آیتم اطلاعات از فیس بوک در رتبه اول سانسور دولتی بوده، هند با طرح۱۴۹۷۱ درخواست رتبه دوم را از آن خود کرده است.
 
منبع: فارس
انتهای پیام/

تعداد انواع محتوای محدود شده و حذف شده از فیس بوک در نیمه دوم سال ۲۰۱۵ تقریبا سه برابر شده و علت اصلی آن تلاش برای مقابله با انتشار یک عکس خاص از حملات تروریستی پاریس در ماه نوامبر بوده است.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme