https://telegram.me/empireoflies

افزایش حفظ حریم شخصی در وبگردی با روشی تازه

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغبه نقل از یاهونیوز، فرانگ ونگ و همکارانش در دانشگاه های ام آی تی و هاروارد، ابزاری موسوم به ویل ابداع کرده اند که با استفاده از آن در رایانه های شخصی و عمومی می توان شبکه ای ایمن ابداع کرد تا ضمن حفظ حریم شخصی از حملات سایبری نیز درامان ماند.

بر اساس بررسی های این گروه، راه های مختلفی برای نفوذ به مرورگرها حتی در صورت استفاده در حالت شخصی سازی شده یا private mode وجود دارد. مشکل اساسی این است که مرورگرهای یادشده اطلاعات خصوصی کاربران را جمع آوری می کنند و لذا حل مشکل یادشده نیاز به استفاده از ابزاری تازه دارد.

داده های رد و بدل شده میان تراشه های رایانه ای و Cache رایانه در صورت پرشدن Cache در هارد دیسک ذخیره می شوند و امکان سرقت آنها توسط هکرها وجود دارد. اما این ابزار داده های هر وب سایت را قبل از باز کردن آن رمزگذاری می کند.

برای استفاده از این امکانات کاربران باید به وب سایت Veil رفته و آدرس سایت مورد نظر را در آن تایپ کنند. الگوریتم های Veil هم داده های وب سایت مورد نظر را رمزگذاری می کنند. قرار است در آینده امکانات امنیتی بیشتری به ویل اضافه شود.

انتهای پیام/فارس

امپراتوری دروغانتشار مطالب خبری و تحلیلی رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر می‌شود.

تعدادی از فارغ التحصیلان دانشگاه ام آی تی پس از پی بردن به این مساله که حالت وبگردی خصوصی و ایمن بسیاری از مرورگرها واقعا ایمن نیستند، خودشان برای حل این مشکل دست به کار شدند.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme