https://telegram.me/empireoflies

افزایش آمار خودکشی در جهان عرب

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: علی رغم این که کشورهای غربی بیشترین آمار خودکشی در جهان را دارند، سازمان بهداشت جهانی، آمار خودکشی در کشورهای عربی در دهه اخیر را ۴ نفر در ۱۰۰ هزار نفر اعلام کرده است که نشان‌دهنده رشد این آمار است.

طبق گزارشی که با عنوان «منع خودکشی.. ضرورت جهانی» منتشر شده است، کشورهای عربی شمال آفریقا مانند سودان، مصر، مغرب، تونس و الجزائر در صدر جدول قرار دارند که بیشترین آمار خودکشی را در هر ۱۰۰ هزار نفر به خود اختصاص داده‌اند در حالی که کشورهای عربستان و سوریه در انتهای این دسته‌بندی جای گرفته‌اند.

آمار سازمان بهداشت جهانی نشان می‌دهد که سودان با نرخ ۱۷٫۲ درصد در هر ۱۰۰ هزار نفر جایگاه اول، مغرب با ۵٫۳ درصد خودکشی جایگاه دوم و قطر نیز با ۴٫۶ درصد در جایگاه سوم قرار دارد. در حالی که یمن و امارات با ۳٫۷ و ۳٫۲ درصد خودکشی به ترتیب در جایگاه‌های بعدی قرار گرفته‌اند.

آمار خودکشی در کشور موریتانی نیز به ۲٫۹ درصد رسیده است و تونس نیز با ۴٫۲ درصد در جایگاه بعدی قرار می گیرد. این در حالی است که در مقایسه به آماری که در سال ۲۰۱۲ ثبت شده است، میزان خودکشی در اردن به دو نفر در هزار نفر افزایش یافته است که اکثرش کودک هستند.

درالجزائر نیز این آمار در سال ۲۰۱۴ به ۱٫۹ گزارش شده است است که اکثر این قربانیان را زنان تشکیل می دهند که اکثر این افراد  قشر جوان و نوجوان جامعه محسوب می شوند. لیبی با نرخ۸٫۱ درصد در جایگاه بعدی  و مصر و عراق نیز با نرخ ۷٫۱ در جایگاه یکسانی قرار دارند.

عمان و لبنان به ترتیب با ۱ و ۰٫۹ در پایین‌ترین جایگاه این دسته‌بندی قرار دارند. علی رغم افزایش بحران در سوریه آمار خودکشی در این کشور به ۰٫۴  رسیده است در حالی که طبق گزارشی که صندوق جمعیت ملل متحد ارائه کرده است حدود ۴۱ درصد از جوانان سوری در لبنان قصد انجام خودکشی داشتند که ۱۷ درصد آنها موفق شدند این فکر را عملی کنند.

سوریه و عربستان به نسبت افزایش آمار خودکشی در سال ۲۰۱۴ به طور مساوی با ۰٫۴ خودکشی در هر ۱۰۰ هزار نفر در پایان این جدول قرار دارند.

آمار خودکشی در خاورمیانه میان جوانان رده سنی ۱۵ و ۲۹ سال و مردان و زنان در رده سنی ۶۰ سال افزایش یافته است.

علی رغم وجود دلایل بسیاری برای این پدیده، اعضاء سازمان بهداشت جهانی قصد دارند به منظور کاهش آمار خودکشی تا سقف ۱۰ درصد تا سال ۲۰۲۰ طرح سلامت روانی از سال ۲۰۱۳-۲۰۲۰ را اجرایی کنند.

انتهای پیام/فارس

طبق گزارش سازمان بهداشت جهانی آمار خودکشی در کشورهای عربی در دهه اخیر به ۴ نفر در ۱۰۰ هزار نفر رسیده و کشورهای عربی شمال آفریقا و قطر در صدر و سوریه در انتهای این لیست قرار دارد.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme