https://telegram.me/empireoflies

افتادن نقاب فیس بوک

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: فیس بوک که پیش از این شائبه ابزار جاسوسی بودن آن وجود داشت، با اظهارات اخیر خود عملا وارد بازی سیاسی دموکرات ها- جمهوری خواهان شد و موضعی علیه ترامپ اتخاذ کرد. «فیس‌بوک» می‌گوید، یافته‌های این شبکه اجتماعی حاکی‌ست به گروهی از «اوباش اینترنتی» حامی دولت روسیه، که پیش از انتخابات ریاست‌جمهوری سال گذشته در آمریکا، افکار عمومی رای‌دهندگان را هدف قرار داده بودند، آگهی فروخته‌است. الکس استاموس، مدیر امور امنیتی «فیس‌بوک»، ۱۵ شهریور ماه، در وبلاگ خود نوشته‌‌است که این شبکه اجتماعی، با بازرسان در کنگره و وزارت دادگستری، در این زمینه همکاری کرده‌است. کمیته‌های تحقیقاتی کنگره و پلیس فدرال آمریکا در حال حاضر سرگرم انجام تحقیقات در مورد دخالت‌های روسیه در جریان انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا در سال گذشته، هستند. مسکو اتهام دخالت در انتخابات آمریکا را رد کرده‌است. روزنامه واشینگتن‌پست به نقل از منابع آشنا با روند تحقیقات گزارش داده‌است که فیس‌بوک صد هزار دلار فضای تبلیغاتی و آگهی به گروهی از «ترول‌های» مبلغ سیاست‌های کرملین فروخته‌است. ترول‌ها یا اوباش اینترنتی، افراد یا گروه‌هایی هستند که با پخش اخبار جعلی، ایجاد فضای هیجانی، جنجال، تحریک و اقداماتی شبیه این، در شبکه‌های اجتماعی و فضای مجازی فعالیت می‌کنند.

الکس استاموس می‌گوید شبکه اجتماعی فیس‌بوک در عین حال فروش ۵۰ هزار دلار آگهی دیگر با اهداف کاملا سیاسی را شناسایی کرده‌است، که آن هم احتمالا با دولت روسیه در ارتباط است. عمده آگهی‌ها و تبلیغات مجازی، کاربران را به سوی ۴۷۰ «حساب جعلی» هدایت می‌کردند که هدف آن‌ها ایجاد فضا، جنجال و دودستگی در مورد مسائلی مانند مهاجرت، حق مالکیت سلاح، تبار و نژاد و یا حقوق همجنس‌گرایان و دگرباشان بود. به گفته مدیر امور امنیتی «فیس‌بوک» این تبلیغات از تابستان ۲۰۱۵ آغاز شده و بخش بزرگی از آن نیز در همان سال مورد استفاده قرار گرفته‌است تا سال ۲۰۱۶ که زمان انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا بود.

فیس بوک در راستای سیاست های حزبی متناسب با اهداف سازمان های جاسوسی آمریکا، تلاش می کند تا روسیه را در مسائل انتخابات آمریکا مقصر چلوه دهد. این موضوع از سوی نهادهای امنیتی برای فضاسازی جدید علیه روسیه آغاز شده است و اکنون فیس بوک به کمک آنان آمده است. فیس‌بوک حساب‌های کاربری جعلی یافته‌شده را مسدود کرده و می‌گوید اقدام مشابهی نیز در فرانسه، آلمان و کشورهای دیگر، که آن‌ها نیز در ماه‌های گذشته محل برگزاری انتخابات بوده و خواهند بود، انجام داده‌است. شبکه‌های اجتماعی و غول‌های اینترنتی، از جمله -و به طور مشخص- فیس‌بوک و گوگل، به‌خاطر پخش اخبار جعلی و گزارش‌های نادرست با اهداف سیاسی و یا برای جهت‌دهی به رای‌دهندگان شدیدا تحت فشار و انتقاد قرار گرفته‌اند.

انتهای متن/

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: فیس بوک که پیش از این شائبه ابزار جاسوسی بودن آن وجود داشت، با اظهارات اخیر خود عملا وارد بازی سیاسی دموکرات ها- جمهوری خواهان شد و موضعی علیه ترامپ اتخاذ کرد. «فیس‌بوک» می‌گوید، یافته‌های این شبکه اجتماعی حاکی‌ست به گروهی از «اوباش اینترنتی» حامی دولت …

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme