https://telegram.me/empireoflies

اغتشاش در ایران خوب و اعتراض در آمریکا بد است!

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: هدف ذاتی رسانه اطلاع‌رسانی دقیق و شفاف و بی‌طرفانه برای همگان است؛ ویژگی که در اساسنامه بسیاری از رسانه‌های مطرح دنیا قید شده، اما از ادعا تا عمل فاصله بسیار است.

با آنکه بسیاری از رسانه‌های بزرگ دنیا خود را بی‌طرف معرفی می‌کنند، اما وابستگی اکثرشان به دولت‌های غربی، واقعیت را به گونه‌ای دیگر رقم می‌زند. از این رو، گاهی واقعیت با آنکه از سوی رسانه‌های غربی مطرح می‌شوند، از زمین تا آسمان فاصله دارد.

در این بین، رویکردهای دوگانه رسانه‌های فارسی‌زبان بیگانه که ارتباطشان با دولت‌ها و سروریس‌های جاسوسی بیگانه، روشن‌تر از آفتاب است، با ادعاهای آنها در تضاد جدی قرار دارد.

رسانه‌هایی مانند «بی‌بی‌سی فارسی»، «رادیو فردا»، «من و تو»، «دویچه وله»، «صدای آمریکا» و امثالهم که هر یک بودجه خود را از دولت‌های آمریکا، انگلیس و دیگر دولت‌ها دریافت می‌کنند در موضوع حوادث و اعتراضات پس از انتخابات ریاست جمهوری اخیر در آمریکا امتحان خوبی پس نداده و استانداردهای دوگانه خود را هویدا کردند.

رسانه‌های مذکور، از آن دست رسانه‌هایی است که میزان صحت و صداقت اخبار و اطلاعاتش، به میزان جیره ماهیانه عواملشان وابسته است و نه حقایق. پس این رسانه‌های وابسته، اخبار و گزارش‌هاشان را با توجه به سیاستهای دولت مطبوعشان، خواه آمریکا، انگلیس، اسرائیل یا هر دولت دیگر باشد، تهیه و منتشر می‌نمایند.

پس از برگزاری انتخابات اخیر آمریکا که به پیروزی «دونالد ترامپ» نامزد پرحاشیه جمهوری‌خواهان انجامید، اعتراضات بسیاری در تعداد زیادی از شهرهای آمریکا، از شرق تا غرب این کشور برگزار شد و مردم آمریکا که عمدتاً از اقشار متوسط و ضعیف جامعه بودند، به سیستم حاکمه این کشور اعتراض کردند و خواستار تغییرات اساسی در این کشور شدند.

اعتراضات مردم آمریکا که در ابتدا مسالمت‌آمیز بود که حتی معترضان از نیروهای پلیس و نظامی خواستند تا با آنها برخورد سخت نکنند، در نهایت به درگیری‌هایی انجامید که طی آن تعدادی از شهروندان آمریکایی که در بین آنها سیاه‌پوستان نیز وجود داشتند، توسط پلیس این کشور کشته شدند.

نکته عجیب در این بین، نوع پوشش اخبار این اعتراضات توسط رسانه‌هایی مانند «بی‌بی‌سی فارسی»، «رادیو فردا»، «من و تو»، «دویچه وله» و «صدای آمریکا» بود که در ابتدا کوشیدند خبر این اعتراضات را سانسور کرده و وضعیت امنیتی در شهرهای مختلف آمریکا را آرام جلوه دهند، اما پس از آنکه خبر اعتراضات مردمی رسانه‌ای شد، این رسانه‌های دولتی نیز این اخبار را در سطحی بسیار محدود پوشش دادند. اما چطور پوششی؟! اگر کسی از وضعیت اعتراضات در شهرهای مختلف آمریکا خبر نداشت و به این رسانه‌ها مراجعه می‌کرد، گمان می‌نمود که تعداد معدودی معترض در یک یا دو شهر آمریکا به نتیجه انتخابات آمریکا اعتراض داشته‌اند! این در حالیست که تنها در یکی از تظاهرات معترضان در شهر لس‌آنجلس آمریکا بیش از یک میلیون نفر به خیابان‌ها ریختند و در دیگر شهرهای پرچم آمریکا توسط خود آمریکایی‌ها به آتش کشیده شد.

حال اگر بخواهیم رویکرد رسانه‌های مذکور در اغتشاشات پس از انتخابات سال ۸۸ ایران را با اعتراضات پس از انتخابات اخیر آمریکا در آمریکا مقایسه کنیم، به نتایج قابل تاملی می‌رسیم.

رسانه‌هایی مانند «بی‌بی‌سی فارسی»، «صدای آمریکا» و «رادیو فردا» که در ایام فتنه۸۸ به‌طور لحظه به لحظه گزارش‌هایی از خیابان‌های تهران ارائه می‌دادند و به بهانه حمات از حقوق‌بشر و حقوق‌شهروندی و آزادی‌بیان، ۲۴ ساعته بر آتش فتنه می‌دمیدند و شایعه‌پراکنی و کشته‌سازی می‌کردند، اکنون در مواجهه با اعتراضات مردم آمریکا، به آنها توصیه می‌کنند بر خشم خود مسلط باشند و نتیجه انتخابات و رئیس جمهور منتخب را بپذیرند.

آنها که در ایام فتنه ۸۸ و حتی در عاشورای آن سال، عناصر وابسته به ضدانقلاب را به تشدید اعتراضات و اغتشاشات و خرابکاری‌ها دعوت می‌کردند، اکنون مخاطبین خود را به آرامش دعوت کرده و «بی‌بی‌سی فارسی» که در بین رسانه‌های بیگانه نقش اصلی در بازتاب و حمایت از فتنه ۸۸ را داشت، می‌نوسید: “بروید سراغ کارهایی که کورتیزول‌تان را پایین می‌آورد. بروید کلاس یوگا. سریال تماشا کنید. سکس داشته باشید. هر کار که آرام‌تان می‌کند بکنید. مشکل‌تان وقتی حل می‌شود که واقعا بفهمید که اشتباه می‌کرده‌اید که فکر می‌کرده‌اید می‌دانید چی برای همه بهتر است.”

تصویر از وبسایت «بی بی سی فارسی»

انتهای پیام/

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: هدف ذاتی رسانه اطلاع‌رسانی دقیق و شفاف و بی‌طرفانه برای همگان است؛ ویژگی که در اساسنامه بسیاری از رسانه‌های مطرح دنیا قید شده، اما از ادعا تا عمل فاصله بسیار است. با آنکه بسیاری از رسانه‌های بزرگ دنیا خود را بی‌طرف معرفی می‌کنند، اما …

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme