https://telegram.me/empireoflies

اعتقاد یک سوم آمریکایی‌ها به احتمال وقوع جنگ داخلی در این کشور

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغبراساس نتایج یک نظرسنجی در آمریکا تقریبا یک سوم شهروندان آمریکا فکر می‌کنند احتمال وقوع جنگ داخلی مجدد در این کشور وجود دارد.

به دنبال قطبی شدن شدید فضای سیاسی در نزد افکار عمومی آمریکا در موضوعاتی مانند مهاجرت و انتقادات عمومی اخیر از مقامات دولت دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا ۳۱ درصد شرکت کنندگان در یک نظرسنجی در این کشور گفتند معتقدند «این احتمال وجود دارد که آمریکا تا پنج سال آینده یک بار دیگر شاهد وقوع جنگ داخلی باشد.»

دموکرات‌ها با ۳۷ درصد کمی بیشتر، نگران وقوع یک جنگ داخلی ثانویه بودند و ۳۲ درصد جمهوری خواهان نیز در نظرسنجی موسسه «راسموسن ریپورتس/ Rasmussen Reports» معتقد بودند چنین جنگی رخ خواهد داد.  

۵۹ درصد نیز فکر می‌کردند این احتمال وجود دارد که مخالفان دونالد ترامپ دست به خشونت بزنند.

نظرسنجی موسسه راسموسن ریپورتس در فاصله بیست و یکم تا بیست و چهارم ژوئن با شرکت هزار رای دهنده آمریکایی انجام شده است.

نخستین جنگ داخلی آمریکا جنگی بود که در فاصله سال‌های ۱۸۶۱ تا ۱۸۶۵ و بر اثر مشاجره و تنش‌های طولانی مدت بر سر مسئله برده داری اتفاق افتاد. جنگ زمانی در سال ۱۸۶۱ شروع شد که کمی پس از روی کار آمدن آبراهام لینکلن، شانزدهمین رئیس جمهور آمریکا نیرو‌های کنفدراسیون ایالات آمریکا متشکل از ایالات طرفدار حفظ برده‌داری که بیشتر ایالات جنوبی بودند به کارولینای جنوبی حمله کردند. در مقابل کنفدراسیون ایالات، اتحادیه ایالات آمریکا قرار داشت که متشکل از ایالات ملی‌گرای مخالف برده‌داری بود و بیشتر مناطق شمالی این کشور را در برداشت. این جنگ با پیروزی ایالات مخالف برده‌داری به پایان رسید.

انتهای پیام/باشگاه خبرنگاران

امپراتوری دروغانتشار مطالب خبری و تحلیلی رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر می‌شود.

براساس نتایج یک نظرسنجی در آمریکا تقریبا یک سوم شهروندان آمریکا فکر می‌کنند احتمال وقوع جنگ داخلی مجدد در این کشور وجود دارد.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme