https://telegram.me/empireoflies

اعتراف دیرهنگام BBC به شکست داعش در سوریه و عراق

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغاخیرا و در پی آزاد سازی کامل دیرالزور توسط ارتش سوریه تلویزیون دولتی این کشور گزارش داد که ارتش سوریه و متحدان آن صبح امروز موفق شدند به صورت کامل بر شهر دیرالزور مسلط شوند.

گروه موسوم به دیده‌بان حقوق بشر سوریه وابسته به معارضان نیز شب گذشته اعلام کرد که ارتش سوریه شهر دیرالزور را کاملا از دست داعش آزاد کرد.

ستاد کل ارتش و نیروهای مسلح سوریه نیز بعدظهر امروز جمعه با انتشار بیانیه ای اعلام کرد: پس از یک مجموعه عملیات دقیق، یگانهای نیروهای مسلح ما با همکاری نیروهای همپیمان، مأموریت خود را در بازگرداندن امنیت و ثبات به صورت کامل به شهر دیرالزور انجام دادند.»
ارتش سوریه تأکید کرد که اهمیت بازگرداندن امنیت و ثبات به شهر دیرالزور به خاطر موقعیت راهبردی این شهر است؛ به گونه ای که حلقه ارتباطی منطقه شرق سوریه به مناطق شمالی و مرکزی است. در بیانیه ارتش سوریه همچنین آمده است که دیرالزور گذرگاه اصلی میان صحرای «الشام» و منطقه «الجزیره» و از آنجا به کشور عراق است؛ گذشته از اهمیت اقتصادی این شهر به عنوان یک منطقه زراعی و منبع اصلی نفت و گاز.
آزادسازی دیرالزور، مرحله پایانی نابودی نهایی داعش در سوریه است؛ خاصه اینکه این شهر مقر اصلی سرکرده های داعش بود و با از دست دادن سیطره بر آن، توانمندی داعش در فرماندهی عملیاتهای تروریستی گروههایی از بین میرود که در ریف شرقی این شهر محاصره شده اند.
ارتش سوریه ضمن قدردانی از ایستادگی مردم و نیروهای مسلح سوریه به خاطر تحقق این پیروزی، تأکید کرد که با همکاری نیروهای همپیمان مصمم است به نبرد علیه عناصر باقی مانده داعش و سایر گروههای تروریستی ادامه دهد تا امنیت و ثبات در همه اراضی این کشور برقرار شود.
در همین زمینه برای اولین در چند وقت گذشته که شکست داعش در عراق و سوریه حتمی شده است تلوزیون بی‌بی‌سی فارسی که تا کنون در اعلام شکست داعش در این مناطق از خود ایستادگی نشان می داد و تمام تلاشش را در این چند وقت به کار گرفته بود تا همچنان داعش را یک گروه زنده و سرپا نشان دهد نهایتا مجبور به پذیرش شکست این گروه تروریستی که از حمایت های دولت های غربی به ویژه آمریکا و انگلیس برخوردار بود شد. بی‌بی‌سی پس از آزاد سازی دیرالزور در سوریه رسما اعتراف به شکست داعش در این مناطق کرد و کار این گروه را تمام شده دانست.
انتهای پیام/بی‌بی‌سی پرشین

اخیرا و در پی آزاد سازی کامل دیرالزور توسط ارتش سوریه تلویزیون دولتی این کشور گزارش داد که ارتش سوریه و متحدان آن صبح امروز موفق شدند به صورت کامل بر شهر دیرالزور مسلط شوند.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme