https://telegram.me/empireoflies

اعتراف BBC به آمار بالای کودک‌آزاری در انگلیس

اختصاصی: به گزارش «امپراتوری دروغ»، شهر روترهام در ۲۵۰ کیلومتری شمال پایتخت انگلیس شاید برای خیلی‌ها در جهان شهر شناخته شده‌ای نباشد، اما با افشای آمار تکان‌دهنده آزار و اذیت کودکان در این شهر و بحران سیاسی متعاقب آن احتمالاً نام این شهر به این زودی‌ها فراموش نخواهد شد.

بی‌بی‌سی فارسی چند روز پیش در گزارشی نسبت به آمار بالا و تکان‌دهنده کودک‌آزاری تنها در شهر روترهام اعتراف کرد. به گفته این شبکه، بررسی‌ها نشان می‌دهد که در فاصله ۱۶ سال اخیر حداقل ۱۴۰۰ کودک آسیب‌پذیر انگلیسی فقط در شهر روترهام مورد آزار و اذیت جنسیِ قرار گرفته‌اند، اما مددکاران و پلیس انگلیس این فجایع را نادیده گرفته و مدعی شده‌اند این روابط با رضایت دو طرف انجام شده است!

به دنبال انتشار گزارشی که ناکارآمدی و اهمال نهادهای دولتی انگلیس در رابطه با آزار جنسی صدها کودک را نشان می‌دهد، «راجر استون» رئیس شورای شهر روترهام مجبور به استعفا از مقامش شد و در بیانیه اعلام استعفای رسمی خود اعتراف کرده که به عنوان یکی از مقام‌های ارشد شهری، مسئولیت این ماجرا را بر عهده می‌گیرد.

به ‌دنبال استعفای رئیس شورای شهر روترهام، شائون رایت کمیسیونر پلیس و جرائم یورکشایر نیز با فشار گسترده برای کناره‌گیری از مقامش روبه‌رو شده است. رایت که عضو کابینه در امور جوانان و کودکان بین سال‌های ۲۰۰۵ تا ۲۰۱۰ بوده، با رد انتقادها بر باقی ماندن در مقامش پافشاری کرده است.

بر اساس گزارشی که پروفسور «الکسیس جی» تهیه کرده است، در بین سال‌های ۱۹۹۷ تا ۲۰۱۳ در شهر روترهام حداقل ۱۴۰۰ کودکی که دارای وضعیت‌های نابسامان و زیرنظر مددکاران بوده‌اند، مورد تجاوز قرار گرفته، آزار شدید جسمی و روانی دیده‌، دزدیده شده و به شهرهای دیگر انگلستان قاچاق شده‌اند. این گزارش نشان می‌دهد که در مقاطع مختلف گزارش‌های روشنی در این رابطه به مقام‌های دولتی رسیده است اما آنها نسبت به ابعاد این مسئله بی‌توجه بوده‌اند و بسیاری از افرادی که این جرایم را انجام داده‌اند هرگز مجازات نشده‌اند.

در گزارش منتشر شده آمده است که مدیران ارشد و روسای شهرداری با دست‌کم گرفتن ابعاد این ماجرا در کار خود کوتاهی کرده‌اند. همچنین مقام‌های پلیس یورکشایر جنوبی به ناکارآمدی در رسیدگی به حوادث اتفاق افتاده متهم شده‌اند. شائون رایت که اکنون همه منتظر اعلام استعفای او هستند پیش از اینکه ریاست پلیس یورکشایر جنوبی را در سال ۲۰۱۲ بر عهده بگیرد از مقام‌های ارشد پلیس این منطقه بوده و به‌صورت مستقیم در جریان گزارش‌های آزار و اذیت کودکان قرار گرفته است. به گفته برخی از کودکان آسیب‌دیده، پلیس با نگاه تحقیرآمیز به آنها نگاه می‌کرده و این مسئله سبب افزایش فشارهای روحی به آنها شده است.

بی‌بی‌سی فارسی در اعترافی این گزارش را افشای ناکارآمدی کامل نهادهای مسئول برای حفاظت از کودکان توصیف کرده است. مقام‌های احزاب مخالف این کشور نیز تأکید کرده‌اند کسانی که در این ماجرا دخیل بوده‌اند دیگر نباید هیچ جایی در دستگاه‌های دولتی داشته باشند.

یکی از قربانیان این حادثه در گفت‌وگو با رسانه‌های انگلیسی اعلام کرده که به‌دنبال تجاوز به او مدارک لازم را به پلیس ارائه کرده اما آنها با بی‌توجهی کامل با مسئله برخورد کرده‌اند. در این گزارش آمده است که پرونده‌های این ماجرا آنقدر هولناک هستند که تشریح جزئیات آن وحشتناک و دشوار است.

انتهای پیام/

https://telegram.me/empireoflies

۱ دیدگاه

  1. یکی از حرف هایی که مدام یه سری واداده، بی فکر و شاید ساده دل مدام می زنن اینه که توی کشوری مثل ایران به خاطر محدودیت روابط جنسی آزاد و وجود تابو ها و فرهنگ اسلامی، تجاوز جنسی به کودکان (اصطلاحا بچه بازی) زیاده و…

    خیلی از چیز ها رو خیلی ها نه می تونن ببینن و نه می خوان که ببینن و بدونن.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme