https://telegram.me/empireoflies

اعتراف ضد انقلاب در ساختگی بودن ماجرای کهریزک

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: هفته گذشته ویدئویی از خبرنگار صدای آمریکا در فضای مجازی منتشر شد که در آن به چگونگی ایجاد و اجرای پروژه خبرسازی «تجاوز در کهریزک» اشاره می کرد. پس از انتخابات ۸۸ با کلید واژه «تقلب» آشوب های خیابانی آغاز شد. در این مرحله رسانه های فارسی زبان بیگانه نقش مهمی در شعله ور کردن فضای جامعه ایران و دمیدن در آن داشتند. در یکی از این موارد پروژه ای بود که با عنوان «تجاوز در کهریزک» آغاز شد. مجری شبکه صدای آمریکا در بخشی از برنامه خبری خود به بازداشت شدگان آشوب های آن سال اشاره می کند و سپس تصاویر دختری را در حال صحبت کردن نشان می دهد. دختر خود را «مریم صبری»، ۲۱ ساله معرفی می کند که در جریان اغتشاش های اخیر (سال ۸۸) در بهشت زهرا دستگیر شده است.
در موردی دیگر تصاویر پخش شده از شبکه صدای آمریکا پسری را نشان می دهد که خود را «ابراهیم» معرفی کرده و در ادامه می گوید:«[در زندان شخصی] دست های مرا به دیوار بست و دیگر لزومی ندارد تا ادامه آن را بگویم.»
پسر هم زمان با گفتن کلمات آخر (لزومی ندارد تا ادامه…) سرش را پایین می اندازد و صورتش را با دست می پوشاند! این گونه نمایشی تاثیرگذار به روی صحنه می آید تا اهداف پنهان آشوب و اغتشاش را تامین کند. سوال این است که کارگردان این نمایش چه کسی بوده است؟
اخیرا فیلمی در شبکه های مجازی دست به دست می شود که در آن «علی جوانمردی» خبرنگار صدای آمریکا به صورت تصویری در حال شرح دادن پشت پرده ماجراست. او می گوید: «هم دختر [مریم صبری] و هم پسر [ابراهیم شریفی] را من از ایران آوردم و با آنها مصاحبه کردم و آن موقع شما نگاه کنید نیم میلیون بازدید داشته در یوتیوب.»
خبرنگار صدای آمریکا در ادامه می گوید: «ابتدا کروبی اسم این افراد را برد و سپس گفتند که «ابراهیم شریفی» گم شده است. از دو کانال جدا اینها را در آنکارا من به هم دیگر متصل کردم. به ابراهیم گفتم یکی دیگر هست که دقیقا مثل خودت است، اسمش مریم است و دوست دارم که با او آشنا شوی.» جوانمردی سپس به پول هایی که به این افراد داده می شد اشاره می کند: «اولین مصاحبه را من گرفتم و یک ماه بعد از من بود که نوری زاده از من تلفن گرفت، میبدی از طریق بهمن معالی زاده از من تلفن گرفت، و من هم از طریق بهمن پول برای اینها می گرفتم.»
او در ادامه می گوید: «من پنج-شش فایل صوتی با خود آوردم از همین ها که وقتی با اینها صحبت می کردم ضبط کرده بودم، مراحل مختلف، صبحت های مختلف. من نمی دانم که چرا اعتماد کرد و چه اتفاقی افتاد و یا چه شد؟ چندبار من را زیر سوال بردند که این درست نیست، تو داری خبرسازی می کنی!»

اما اوج قضیه آنجاست که خبرنگار صدای آمریکا به صراحت اقرار می کند که به این افراد تجاوز نشده بود. این در حالی است که برخی از افراد در طیف موسوم به اصلاح طلب این را بهانه ای برای حمله به نظام قرار دادند: جوانمردی می گوید: «واقعا به این دو نفر تجاوز نکرده بودند. من ساعت ها با اینها صبحت کردم، پزشکی قانونی هر دوی اینها را بررسی کرد. ابراهیم را معاینه کردند این را [تجاوز به این دو نفر را] UN [سازمان ملل] تایید نکرد.»
خبرنگار صدای آمریکا در ادامه می گوید: «ولی خب آن دختر می گفت! برای اینکه من به آنها می گفتم خودتان آمده اید. اکنون مریم با یک آمریکایی زندگی می کند. ابراهیم آمریکاست و با اطرافیان کروبی است. با آنهاست… او با دار و دسته کروبی در واشنگتن است… یک بار با من قرار گذاشت و صبحت کرد. به من فهماند که خانواده اش از او انتقاد می کنند که فلانی [علی جوانمردی] تو را بدبخت کرد و آبروی ما هم رفت و فلان.»

لازم به ذکر است که در سابقه علی جوانمردی فراری دادن مجرمان بسیاری از ایران دیده می شود به عنوان مثال او عامل اصلی فراری دادن احمد باطبی از ایران است و در خصوص دیگر کارمندان صدای آمریکا مثل کامبیز حسینی افشاگری هایی داشته که در امپراطوری دروغ منتشر شده است.

انتهای پیام/

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme