https://telegram.me/empireoflies

اعتراف ضدانقلاب درباره قدرت بازدارندگی ایران

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: «مهدی جلالی» ضدانقلاب مقیم آمریکا که تاکنون بارها از تحریم و حتی حمله نظامی به ایران حمایت کرده است.

وی که فرزند روحانی‌ای مخالف انقلاب‌اسلامی و ضدانقلاب است، سالها پیش به اعتقادات هموطنانش پشت کرده و علنا خود را خداناباور (آتئیست) می‌داند.

جلالی تهرانی که تا چند سال پیش علنا از آمریکایی‌ها می‌خواست مانند حمله به عراق به ایران نیز حمله کنند، پس از ماجرای اخیر حمله مشکوک به چند نفتکش در خلیج فارس، از آمریکا و متحدانش خواست تا ایران را مجازات کنند و گفت اگر کشورهای منطقه و آمریکا هرچه سریعتر یک برنامه مشترک نظامی برای مجازات و مهار ایران و بخصوص سپاه و نیابتی‌های آن ارائه ندهند، در آینده دیگر نمی‌شود آن را محدود نگه داشت!

اما پس از ماجرای چند روز پیش انهدام یک پهپاد فوق‌پیشرفته آمریکا بر فراز آبهای سرزمینی ایران که سروصدای زیادی در رسانه‌های بین‌المللی ایجاد کرد و بسیاری از عناصر اپوزیسیون از سرنگون شدن پهپاد آمریکایی ناراحت شدند و قلبشان شکست. «مهدی جلالی تهرانی» یکی از عناصر اپوزیسیونِ معلوم‌الحال بود که ضمن انتقاد از انهدام پهپاد متجاوز اربابش توسط ایرانی‌ها، در توجیه اینکه چرا آمریکایی‌ها پاسخ انهدام پهپاد خود را با حمله به ایران را ندادند و ادعای رسانه‌ای برای حمله به مراکز نظامی ایران را عملیاتی نکردند، در صفحه شخصی خود نوشت: “حمله محدود معمولا به منظور ناتوان‌سازی یک هدف مشخص و متمایز صورت می‌گیرد. مثلا یک انبار سلاح شیمیایی یا یک گروه پیکارجو مورد حمله قرار می‌گیرد تا غیرفعال و غیرقابل استفاده شود. حمله محدود اصولا ابزار مناسبی برای تنبیه نیست. شرط لازم برای این که بتواند در شکل حمله تنبیهی و یا حمله تلافی‌جویانه استفاده شود، «تضمین بازدارندگی» آن است که به سادگی به دست نمی‌آید. یعنی برای اقدام به حمله محدود باید ابتدا مطمئن بشوید که تنش در همان جا متوقف می‌شود و با حملات تلافی‌جویانه گسترش نمی‌یابد. در بحث‌های موازنه قدرت (به ویژه در باب جنگ هسته‌ای) این پدیده را تخمین درست از «توانایی حمله دوم» می‌نامند. از این رو، اگر ترامپ بخواهد از یک حمله محدود به منظور یک حمله تنبیهی استفاده کند، این حمله باید در عین محدودیت در سطحی صورت بگیرد که کاملا تعیین‌کننده باشد، طرف مقابل را منفعل کند و موازنه قدرت را به وضعیت ثبات برگرداند. ما نمی‌دانیم پنتاگون روی چه گزینه‌هایی مطالعه کرده است اما در سطح یک مشاهده اجمالی، به نظر بسیار سخت می‌آید که بتوانی در شرایط فعلی ایران یک حمله محدود و در عین حال با قدرت بازدارندگی مناسب تعریف کنی.”

این نوکر سرویس‌های جاسوسی آمریکا که دلش بیشتر برای آمریکا می‌تپد تا سرزمین مادری خود، در این چند خط نسبتا طولانی به این نکته مهم اعتراف کرده که ایران قدرتمندتر از گذشته شده و آمریکا ضعیفتر. وی همچنین اذعان کرده که دیگر اینطور نخواهد بود که متجاوزی به ایران تعرضی کند و به قول معروف بزند و در بزود، بلکه از سوی نیروهای ایرانی مجازات خواهد شد. از این رو آمریکایی‌ها از ترس پاسخ متقابل ایرانی‌ها تصمیم اولیه برای حمله به چند مرکز نظامی ایرانی را متوقف کردند.

انتهای متن/

«مهدی جلالی» ضدانقلاب مقیم آمریکا که تاکنون بارها از تحریم و حتی حمله نظامی به ایران حمایت کرده است.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme