https://telegram.me/empireoflies

اعتراف بی بی سی به جاسوسی پدر خوانده

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ:  چندی پیش بنا بر گزارشات رسانه های غربی مشخص شد ستاد ارتباطات دولتی انگلیس (GCHQ) و سازمان اطلاعات داخلی این کشور (MI۵) به طور مخفیانه همه ارتباطات تلفنی و اینترنتی مردم انگلیس را در طول ۱۵ سال گذشته جمع‌آوری کرده‌اند. بعد از این افشاگری ها، اخیرا برخی مسئولان دولت انگلیس از جمله خانم«می» اعلام کردند از سال ۲۰۰۱ به بعد اجازه جمع‌آوری اطلاعات ارتباطی مردم انگلیس را به نهادها و دستگاه های اطلاعاتی داده بودند.

این برای اولین بار بود که یک مقام رسمی از جمع‌آوری و ثبت چنین حجمی از اطلاعات ارتباطات تلفنی و اینترنتی مردم انگلیس شامل افراد بیگناه خبر داده بود.

نکته قابل تامل در میان گزارشات جاسوسی انگلیس از شهروندانش، گزارش بخش فارسی بی‌بی‌سی، بزرگترین پایگاه خبری انگلیس بود که بعد از سکوت طولانی در مورد این موضوع و بعد از آنکه برخی مسئولین به جاسوسی از مردم اعترف کردند با انتشار خبری این جاسوسی‌ها را لازم دانسته و گفت:

“این سازمان از این اطلاعات برای یافتن ارتباطات تروریستی احتمالی استفاده کرده است… وزیر کشور بریتانیا گفته است لایحه جدید برای مقابله با جرم و جنایت ضروری است.”

بی بی سی

پس از اعطای مجوز قانونی به دستگاه های اطلاعاتی و جاسوسی انگلیس برای نفوذ به تلفن های همراه و رایانه ها، اکنون سایت دویچه‌وله از افزایش شمار کارکنان نهادهای اطلاعاتی و امنیتی در انگلیس خبر داد، موضوعی که اینبار نیز بی‌بی‌سی فارسی از پوشش آن امتناع ورزید.

بی بی سی

دویچه‌وله به نقل از خبرگزاری رویترز اعلام کرد، دولت انگلیس در حال تعیین و تدوین بودجه‌ی بیشتر برای نهادهای دفاعی و امنیتی در سال آینده‌ی میلادی است. دولت این کشور قصد دارد طی ۵ سال آینده شمار کارکنان تمامی دستگاه‌های اطلاعاتی و امنیتی خود را به بهانه مبارزه با ترویسم و هم چنین با مجوز ردیابی اینترنت‌گردی شهروندان، افزایش دهد.

در همین رابطه جورج آزبورن، وزیر دارایی انگلیس نیز روز دوشنبه  با تایید این خبر گفت: «در پنج سال پیش ‌رو شمار کارکنان هر سه نهاد امنیتی اصلی که وظیفه شناسایی، بررسی و تحقیق درباره تروریسم و جرایم تروریستی را دارند، افزایش خواهد داشت.»

download
هرچند که دویچه‌وله دلیل این اقدام انگلیس را به گفته آندرو پارکر، رئیس سازمان امنیت داخلی انگلیس اینگونه بیان می کند که خطر حمله تروریستی علیه انگلیس در بالاترین حد خود طی سی سال گذشته قرار دارد. اما در هر صورت مجوز جاسوسی از همه شهروندان به بهانه مبارزه با تروریسم با اعتراض بسیار شهروندان و سازمان‌های مدافع آزادی بیان و آزادی اینترنت مواجه شد. اعتراضاتی که لنز دوربین بی‌بی‌سی با وجود دعوی بی‌طرفی و صداقت، آن را نادیده گرفت.

انتهای پیام/

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme