https://telegram.me/empireoflies

اعتراف بازیگر دوران پهلوی: زن‌ها ابزار دست مردها بودند

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: «فاطمه عبدی گلنگشی» مشهور به نوش‌آفرین خواننده و بازیگر فیلم‌فارسی در سالهای پیش از انقلاب، چندی پیش در گفت‌وگو با تلویزیون صهیونیستی-بهایی «من و تو» اعتراف کرد که در بازی صحنه‌های غیر اخلاقی، هیچ بازیگر زنی حق انتخاب نداشته است.

این بازیگر سابق مقیم کانادا، با اشاره به پول دوستی تهیه کنندگان سینمای طاغوت گفت: “آن زمان فیلمها برای پول درآوردن ساخته میشد. می‌خواستند با لخت کردن زن‌ها، مردها را به هر شکلی به سینما بکشانند. از اول اگر نگاه کنید، همه چیز برای لذت بردن آقایون بود و هیچ‌چیز برای خانم‌ها نبوده و همیشه خانم‌ها استفاده شدند تا آقایون خوششان بیاید و این اشکال است …”

این خواننده خارج‌نشین در ادامه درباره سواستفاده از او در سینمای دوران رژیم پهلوی گفت: “اولین فیلم که بازی کردم، یک صحنه داشت که من تو حمام هستم و آقای صابری از بالا دارد من را تماشا می‌کند و از پایین هم عکاس آمد از من عکس گرفت بدون اجازه … زمانی که من معروف شدم بدون اجازه من عکسها را چاپ کرده و می‌فروختند و من نمی‌توانستم شکایت کنم و قانونی هم نبود … حق انتخابی در قبول یا رد صحنه‌های عاشقانه (جنسی) در فیلمها نداشتیم!”

پیشتر،‌ بازیگر درگذشته، «سعید کنگرانی»، از فساد در پشت صحنه سینمای پیش از انقلاب سخن گفته بود. این افشاگری‌ها ردیه‌هایی بر ادعاهای طرفداران رژیم پهلوی است که مدعی هستند در دوران حکومت پهلوی حقوق زنان رعایت می‌شد و زنان حقوق برابری نسبت به مردان داشتند. اما واقعیت چیز دیگری است و با بررسی در زندگی شاهان پهلوی نیز متوجه می‌شویم که رضاشاه و محمدرضاشاه نیز با زنان خود رفتار عادلانه‌ای نداشتند و سعی می‌کردند فرهنگ مورد قبول خود که فرهنگ غربی بود را در جامعه تزریق کنند.

انتهای متن/

«فاطمه عبدی گلنگشی» مشهور به نوش‌آفرین خواننده و بازیگر فیلم‌فارسی در سالهای پیش از انقلاب، چندی پیش در گفت‌وگو با تلویزیون صهیونیستی-بهایی «من و تو» اعتراف کرد که در بازی صحنه‌های غیر اخلاقی، هیچ بازیگر زنی حق انتخاب نداشته است.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: 4.9 ( 1 رای)
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme