https://telegram.me/empireoflies

اعتراف «ایران وایر» درباره حضور زوار عراقی در مشهد

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: با فروپاشی رژیم بعث و سرنگونی صدام، برگ جدیدی در روابط بین دو کشور ایران و عراق، دو کشور مسلمان، شیعه و همسایه رقم خورد؛ روابطی که سیی شد حتی داعش به عنوان بزرگترین خطر سال‌های اخیر دنیای اسلام از خاک‌ عراق هم خارج شود. بیشتر شدن روابط تجاری ایران و عراق در سال‌ها و بخصوص ماه‌های اخیر و به‌ویژه زمانی که ایران تحت فشار تحریم‌ها قرار دارد، سبب شده تا رسانه‌هایی در داخل و خارج کشور شایعات و شبهاتی را مطرح کنند تا در نزدیکی ایام محرم و بخصوص راهپیمایی اربعین، رابطه بین دو ملت را تضعیف کنند.

برخی از رسانه‌ها به کمک کاربران شبکه‌های اجتماعی در این مدت سعی کردند با هر ابزاری که شده روابط این دو کشور را تیره و تار کنند، یکبار با شایعه فروش آب مجانی به عراق، بار دیگر با شایعه گران کردن قیمت روادید برای ایرانی‌ها، دست گذاشتن روی غیرت ایرانیان و عدم انتشار صحبت‌های دقیق نخست وزیر عراق هم از دیگر حربه‌های آنان بود. اما در هفته‌های گذشته نقل قولی از رئیس اتحادیه هتلداران خراسان‌رضوی مبنی بر ارائه خدمات جنسی بیش از ۶۰۰۰ خانه‌مسافر در مشهد در روزنامه‌ای منتشر شد، شایعه‌ای که به سرعت فضای مجازی را دربر گرفت. رسانه‌های ضدانقلاب با استفاده از واژه‌های «مردان عراقی» و «زنان ایرانی» بر «عرب‌ستیزی»، «نژاد پرستی» تاکید کردند.

این شایعات درباره زنان ایرانی در مشهد درحالی منتشر می‌شود که در سال‌های گذشته نیز برعکس این شایعات منتشر شده بود. شایعه‌سازان در این سال‌ها از غیرت مردان ایرانی و عراق سوءاستفاده کرده و هربار مطالب دروغی را علیه کشور همسایه مطرح می‌کنند تا با مردان این کشورها را علیه هم بشورانند. به طور مثال سال ۹۵ برخی رسانه‌های عربی ازجمله روزنامه «الشرق الاوسط» وابسته به رژیم سعودی، به نقل از سخنگوی سازمان بهداشت جهانی اعلام کرده بودند که این مرکز نگران افزایش بارداری‌های ناخواسته در راهپیمایی اربعین بین زنان عراقی است! در این خبر حتی بیان شده که در یک سال، ۱۶۹ مورد بارداری گزارش شده است اما پیگیری‌های رسانه‌ها سبب شد که این سازمان طی یک بیانیه رسمی چنین مصاحبه‌ای را تکذیب کند تا جائی که سخنگوی این سازمان اعلام کرد در چند ماه اخیر با هیچ رسانه عرب زبان مصاحبه نداشته و نمی‌داند این مصاحبه از کجا منتشر شده است.

با آنکه رسانه‌های بیگانه بسیار کوشیدند با انتشار این شایعات به اخلاف‌افکنی بین دو ملت بپردازند، اما وبسایت ضدانقلاب «ایران وایر» با انتشار نظرسنجی‌ها اعتراف کرد که رابطه دو ملت ایران و عراق بسیار خوب است. بر اساس نظرسنجی‌ای که این وبسایت ضدانقلاب منتشر کرد، حدود ۷۷ درصد مردم مشهد زائران خارجی که به شهرشان می‌آیند را دوست دارند و ۷۵ درصد حاضرند به آنها خانه اجاره دهند. در این میان بین ۶۵-۷۰ درصد مشهدیها از همکاری اقتصادی با زوار رضوی استقبال می‌کنند و حتی بین ۲۵-۳۰ درصد در محلات مختلف مشهد حاضرند با زائران خارجی دختر بدهند و با آنها وصلت کنند.

با وجود این آمارها، با آنکه «ایران وایر» سعی کرد القا کن مردم مشهد بیشتر طالب حضور گردشگران غربی و آمریکایی در شهرشان هستند، با بیان اینکه تنها ۱/۳۶ درصد مردم مشهد متعقد هستند که حضور زوار عراقی در شهرشان سبب گسترش فساد و فحشا می‌شوند، ناچاراً اعتراف کردند که مردم مشهد با جوسازی و دروغ‌پراکنی رسانه‌های بیگانه مخالف هستند.

انتهای متن/

در هفته‌های گذشته نقل قولی از رئیس اتحادیه هتلداران خراسان‌رضوی مبنی بر ارائه خدمات جنسی بیش از ۶۰۰۰ خانه‌مسافر در مشهد در روزنامه‌ای منتشر شد، شایعه‌ای که به سرعت فضای مجازی را دربر گرفت. رسانه‌های ضدانقلاب با استفاده از واژه‌های «مردان عراقی» و «زنان ایرانی» بر «عرب‌ستیزی»، «نژاد پرستی» تاکید کردند.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: 4.8 ( 1 رای)
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme