https://telegram.me/empireoflies

اعتراف اپوزیسیون به تلاش برای اختلاف بین ایران و عراق

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: با فروپاشی رژیم بعث و سرنگونی صدام، برگ جدیدی در روابط بین دو کشور ایران و عراق، دو کشور مسلمان، شیعه و همسایه رقم خورد؛ روابطی که باعث شد حتی داعش به عنوان بزرگترین خطر سال‌های اخیر دنیای اسلام از خاک‌ عراق هم خارج شود.

بیشتر شدن روابط تجاری ایران و عراق در سال‌ها و بخصوص ماه‌های اخیر و به‌ویژه زمانی که ایران تحت فشار تحریم‌ها قرار دارد، سبب شده تا رسانه‌هایی در داخل و خارج کشور شایعات و شبهاتی را مطرح کنند تا در نزدیکی ایام محرم و بخصوص راهپیمایی اربعین، رابطه بین دو ملت را تضعیف کنند.

برخی از رسانه‌ها به کمک کاربران شبکه‌های اجتماعی در این مدت سعی کردند با هر ابزاری که شده روابط این دو کشور را تیره و تار کنند، یکبار با شایعه فروش آب مجانی به عراق، بار دیگر با شایعه گران کردن قیمت روادید برای ایرانی‌ها، دست گذاشتن روی غیرت ایرانیان و عدم انتشار صحبت‌های دقیق نخست وزیر عراق هم از دیگر حربه‌های آنان بود. اما از ابتدای هفته نقل قولی از رئیس اتحادیه هتلداران خراسان‌رضوی مبنی بر ارائه خدمات جنسی بیش از ۶۰۰۰ خانه‌مسافر در مشهد در روزنامه‌ای منتشر شد، شایعه‌ای که به سرعت فضای مجازی را دربر گرفت. رسانه‌های ضدانقلاب با استفاده از واژه‌های «مردان عراقی» و «زنان ایرانی» بر «عرب‌ستیزی»، «نژاد پرستی» تاکید کردند.

این شایعات درباره زنان ایرانی در مشهد درحالی منتشر می‌شود که در سال‌های گذشته نیز برعکس این شایعات منتشر شده بود. شایعه‌سازان در این سال‌ها از غیرت مردان ایرانی و عراق سوءاستفاده کرده و هربار مطالب دروغی را علیه کشور همسایه مطرح می‌کنند تا با مردان این کشورها را علیه هم بشورانند. به طور مثال سال ۹۵ برخی رسانه‌های عربی ازجمله روزنامه «الشرق الاوسط» وابسته به رژیم سعودی، به نقل از سخنگوی سازمان بهداشت جهانی اعلام کرده بودند که این مرکز نگران افزایش بارداری‌های ناخواسته در راهپیمایی اربعین بین زنان عراقی است! در این خبر حتی بیان شده که در یک سال، ۱۶۹ مورد بارداری گزارش شده است اما پیگیری‌های رسانه‌ها سبب شد که این سازمان طی یک بیانیه رسمی چنین مصاحبه‌ای را تکذیب کند تا جائی که سخنگوی این سازمان اعلام کرد در چند ماه اخیر با هیچ رسانه عرب زبان مصاحبه نداشته و نمی‌داند این مصاحبه از کجا منتشر شده است.

در حالی که موارد بسیار زیادی از اینگونه شایعات در سالها و بخصوص ماه‌های اخیر توسط رسانه‌های ضدانقلاب و دنباله‌های داخلی آنها منتشر و منعکس شده، ماجرا آنقدر شفاف و عیان گشته که حتی برخی عناصر ضدانقلاب و مخالف جمهوری اسلامی نیز به دروغ بودن این ادعاها اعتراف کرده‌اند. «امید شریفی دانا» یکی از عناصر سلطنت‌طلب مقیم سوئد است که در واکنش به شایعات اخیر رسانه‌های صهیونیستی و سعودی مانند «من‌وتو»، گفت: “داشتم با یکی از دوستان عراقی ساکن بغداد که عاشق ایران هست و زرتشتی شده گفتگو میکردم! بهم گفت در بین عراقیها شایعه کردند ایرانی‌هایی که برای زیارت به کربلا و نجف می‌آیند به زنان عراقی تجاوز میکنند، منم گفتم در مورد عراقیهای زائر به مشهد نیز چنین چیزی درست کرده‌اند. خیلی باید حواسمان باشد میان ما و عراقی‌ها با انفجار بمبهای غیرتی و احساسی که مبنای حقیقی ندارد اختلاف نیاندازند …”

انتهای متن/

با فروپاشی رژیم بعث و سرنگونی صدام، برگ جدیدی در روابط بین دو کشور ایران و عراق، دو کشور مسلمان، شیعه و همسایه رقم خورد؛ روابطی که باعث شد حتی داعش به عنوان بزرگترین خطر سال‌های اخیر دنیای اسلام از خاک‌ عراق هم خارج شود.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: 4.8 ( 1 رای)
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme