https://telegram.me/empireoflies

اعتراف نظامیان ارتش اسرائیل به جنایت‌های جنگی در غزه

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: نظامیان ارتش رژیم صهیونیستی روز دوشنبه به غیرقانونی بودن تاکتیک‌های نظامی این رژیم در جنگ تابستان سال گذشته در غزه اعتراف کرده و گفته‌اند در این عملیات اقدامات لازم برای حفظ جان غیرنظامیان انجام نشده است.

روزنامه انگلیسی گاردین با اعلام این خبر نوشت: «شهادت بیش از ۶۰ نیروی نظامی اسرائیلی که در جنگ غزه شرکت داشته‌اند پایبندی این رژیم به تعهدات بین‌المللی را با تردیدهای جدی روبرو می‌کند.»

مصاحبه با این نظامیان که شامل نیروهای شرکت‌کننده در جنگ غزه و سربازان مشغول به خدمت در مراکز فرماندهی و اتاق فرمان‌های حمله بوده‌اند را یک گروه حقوق بشری به نام «Breaking the Silence» (به معنی «شکستن سکوت») انجام داده است. به گفته این گروه، یک چهارم افراد مورد مصاحبه، افسرانی با رده نظامی بالاتر از سرگرد بوده‌اند.

مصاحبه‌شوندگان تصریح می‌کنند که به نیروهای زمینی دستور داده شده بود تا هر چیزی را در داخل غزه «تهدید» قلمداد کرده و از شلیک گلوله مضایقه نکنند. علاوه بر این، تانکها به طور تصادفی و بدون آنکه بدانند ساختمان‌ها مواضع نظامی قانونی هستند یا محل سکونت غیرنظامیان، به سمت آنها شلیک و آنها را تخریب می‌کردند.

روزنامه گاردین می‌نویسد با وجود اصرار سران اسرائیلی مبنی بر انجام تمام اقدامات احتیاطی جهت محافظت از شهروندان، این مصاحبه‌ها نشان می‌دهند که اولویت اصلی ارتش اسرائیل کاهش دادن تلفات نیروهای نظامی خود، حتی به قیمت جان غیرنظامی‌های فلسطینی بوده است.

به گفته مصاحبه‌شوندگان، افسران ارشد در جلسه‌های توجیهی بعد از درگیری‌ها میزان بالای تلفات و زیاد بودن خرابی‌ها را «دستاورد» حساب می‌کرده‌اند.

در جنگ اخیر غزه بیش از ۲۵۰۰ نفر از غیرنظامیان غزه، از جمله دست‌کم ۵۰۰ کودک، جانشان را از دست دادند.

انتهای پیام/فارس

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme