https://telegram.me/empireoflies

اعتراض‌ها به هالووین در اروپا/ اقبال برخی از ایرانی‌ها به این خرافه+عکس

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: طی روزها و ماه منتهی به هالووین ماجرای “دلقک‌های ترسناک” در آلمان کم‌کم بالا گرفت و به اعتراض ها دامن زد در حالی که در تهران عده ای مترصد بودند به هر بهانه ای این مراسم غربی را اجرا کنند.

شبکه تلویزیونی N24 در یک نظرسنجی از بینندگان نظرشان را درباره این “دلقک‌های ترسناک” پرسیده است.

به گزارش دویچه وله؛ ۴۵ درصد پرسش‌شوندگان گفته‌اند که از این افراد هراس دارند. ۷۰ درصد نیز بر این عقیده‌اند که پوشیدن لباس دلقک تنها پوششی است برای اعمال خشونت و انجام اعمال تبهکارانه.

در هفته‌های اخیر شمار افرادی که با ماسک و پوششی شبیه دلقک‌ها به اذیت و آزار شهروندان آلمان پرداخته اند، افزایش یافته است. در دو روز متوالی تنها در شهر بندری روستوک دو مرد جوان مورد حمله “دلقک‌های ترسناک” قرار گرفتند. یکی از دو دلقک به چاقو مسلح بوده و دیگری به چوب بیس‌بال.

در شهر برلین نیز دو خلافکار که خود را به شکل دلقک درآورده بودند، تلاش کردند از یک مرد ۲۵ ساله دزدی کنند.

دو فروشگاه بزرگ زنجیره‌ای در آلمان، کاف‌هوف و کارشتات، لباس و ماسک دلقک را از بخش فروش لباس‌های هالووین خود جمع کرده‌اند. در بخش فروش آن‌لاین این دو فروشگاه نیز دیگر لباس و ماسک دلقک در سایت دیده نمی‌شود.

وزیر کشور: بدون محابا برخورد کنید

توماس د‌مزیر وزیر کشور آلمان هم وارد این موضوع شده و در یک مصاحبه اعلام کرده که باید با این پدیده “بی‌محابا” مقابله کرد.

وزیر کشور آلمان گفته است: «وقتی آدم‌ها در چندین مورد با خشونت تهدید می‌شوند این عمل می‌تواند جرم باشد. این دیگر تنها یک شوخی ساده هالووین نیست.»  

دمزیر همچنین تاکید کرده که هنر یک “دلقک”  در خنداندن مردم است ولی کاری که این “دلقک‌های ترسناک” انجام می‌د‌هند هراس افکنی است.

“مقابله با دلقک‌های ترسناک مطابق دفاع مشروع و مجاز است”

رئیس اتحادیه پلیس‌های ایالت نوردراین وست‌فالن اعلام کرده که مقابله با این دلقک‌های ترسناک از نظر قانونی “دفاع مشروع” تلقی می‌شود و مجاز است.

به گفته او در میان ۲۰۰ مورد شکایتی که از این دلقک‌ها شده برخی موارد با دفاع شخصی همراه شده که یک مورد ضربه زدن با مشت بوده و یکی هم حمله با چکش.

در یک مورد دیگر هم پسری ۱۵ ساله که با چوب مورد حمله یک دلقک ترسناک قرار گرفته بوده، چوب را به صورت دلقک زده است.

شبکه یورونیوز هم گزارش داد: پس از گذشت چند سال، باردیگر طی هفته های گذشته در سراسر بریتانیا گزارش هایی درباره ظهور افرادی در لباس دلقک های وحشت آور که اقدام به ترساندن مردم و خصوصا کودکان کرده اند، درج شده است.

با افزایش تعداد گزارش ها در این مورد، پلیس بریتانیا نسبت به وجود افرادی که با پوشیدن لباس دلقک، مردم را می ترسانند هشدار داده است.

طی هفته گذشته، شش گزارش در این مورد با عنوان “حوادث دلقک“، تنها در منطقه نورثامبریا بوده است.

یکی از وحشتناک ترین آنها مردی بوده که با داشتن ماسک دلقک و چاقویی در دست در مقابل گروهی از کودکان ۱۱ تا ۱۲ ساله ظاهر شده و آنها را در حالی که هراسناک به سمت مدرسه شان می دویدند، دنبال کرده است.

پلیس در نورثامبریا حالت امنیتی به خود گرفته است.

مقام های رسمی می گویند، این اتفاق احتمالا در ادامه موجی است که از آمریکا آغاز شده است. این موج از اواخر تابستان امسال در آمریکا آغاز شد و پس از آن در کانادا و استرالیا نیز گسترش یافت.

با وجود اعتراض ها به سوءرفتارها به هالووین در غرب متاسفانه دیده می شود برخی جوانان در پایتخت کشورمان به دنبال برگزاری این مراسم هستند.

اگر هفته گذشته گذرتان به برخی مراکز خرید بالای شهر در پایتخت خورده باشد، احتمالا مشاهده کرده اید برخی مغازه ها وقتی مشتری های خاصی واردشان می شدند خیلی آرام در را می بستند و از زیر قفسه ها تعدادی ماسک و دستمال دهان و کلاه عجیب و غریب را با قیمت های نجومی به آنها می فروختند.

انتهای پیام/جام نیوز

۴۵ درصد پرسش‌شوندگان آلمانی گفته‌اند که از “دلقک‌های ترسناک” وحشت دارند. ۷۰ درصد نیز لباس دلقک را تنها پوششی برای خشونت و اعمال تبهکارانه دانسته‌اند.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme