https://telegram.me/empireoflies

اعتراض به موج جاسوسی‌ها در انگلستان

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: گروه «پرایوسی اینترنشنال» Privacy International در متن شکایت خود خواستار توقف و جمع آوری گسترده سوابق مکالمات تلفنی در انگلیس شد. این در حالی است که دستگاههای اطلاعاتی آمریکا نیز بر اساس «قانون میهن پرستی آمریکا» مکالمات تلفنی شهروندان را سال ها شنود کرده اند.

این نخستین بار است که استفاده از « اطلاعات گسترده شخصی افراد» به چالش کشیده می شود.یکی از کمیته های پارلمانی انگلیس ماه مارس در گزارشی تایید کرد «ستاد ارتباطات دولتی انگلیس» اطلاعات مربوط به مکالمات تلفنی صدها شهروند انگلیسی را جمع آوری کرده است.

اریک کینگ، نائب رئیس گروه «پرایوسی اینترنشنال» گفت: «استفاده از این اطلاعات که برخی از آنها به صورت داوطلبانه از شهروندان اخذ شده، برخی سرقت شده، و برخی دیگر با دادن رشوه یا توسل به زور جمع آوری شده است، نقض حقوق بشر و نوعی سوء استفاده است و این روند باید متوقف شود.»

وی افزود اقدامات برای جمع آوری این حجم گسترده از اطلاعات شخصی شهروندان خارج از چارچوب قانونی صورت گرفته است، به طوری که باعث شده است نهادهای اطلاعاتی انگلیس «فراتر از قانون» عمل کنند.

کینگ گفت: «جمع آوری گسترده اطلاعات میلیون ها نفری که هیچ ارتباطی با تروریسم ندارند و مظنون به ارتکاب هیچ جرمی نیستند، کاملاً اشتباه است.»

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک از مسکو، این گروه مدافع حقوق بشر جمع آوری گسترده اطلاعات شهروندان را در انگلیس با مفاد منسوخ قانون میهن پرستی آمریکا که زمینه را برای جاسوسی گسترده از شهروندان آمریکایی فراهم کرده بود مقایسه کرد.

این مفاد که نخستین بار سال ۲۰۰۱ در پی حملات تروریستی ۱۱ سپتامبر تصویب شد، اول ژوئن منقضی شد و قانون آزادی آمریکا جایگزین آن شد؛ قانونی که نهادهای اطلاعاتی را در زمینه جمع آوری گسترده اطلاعات محدود می سازد.

انتهای پیام/تسنیم

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme