https://telegram.me/empireoflies

اعتراض شدید فعالین حقوق زنان به کمپین‌های علی نژاد

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ:در روز های منتهی به ماه مهر امسال مسیح علی نژاد در حرکتی که به نوعی به خود کشی حیثیتی و حقوق بشری شباهت دارد از تمامی خانواده های ایرانی خواسته بود در اعتراض به حجاب دختران خردسال که برای رفتن به مدرسه باید حجاب داشته باشند عکسی بی حجاب و بدون مقنعه از کودکان خردسال خود منتشر کنند و با این عمل اعتراض خود را به گوش مسئولین برسانند.

نکته جالب این که وی مادران این کودکان را به رعایت حقوق کودکانشان توصیه می کند و می گوید که اگر می خواهید حقوق کودکان رعایت شود از صورت شان عکس نگیرید ولی در ذیل همان مطلب عکسی تقریبا برهنه از یک دختر خردسال را به نمایش گذاشت که در واقع در راستای سوء استفاده جنسی از اندام دختران خردسال تلقی می شد.

این حرکت علی نژاد مثل خیلی از اقدامات ضد زن وی با واکنش های بسیار زیادی در ایران و سراسر جهان روبه رو شد .به عنوان مثال ساره قربانی- فعال “حقوق زنان”در مطلبی درباره‌ی کمپین جدید علی‌نژاد و این که از بچه‌های هفت-هشت ساله عکس گرفته شود تا عمق ظلم را نشان دهید که چطور بچه‌ها را هم مجبور به حجاب می‌کنندمی گوید که این نوشته ها خود ظلمی دیگر است البته علی نژاد در ذیل نوشته خود کامنت‌هایش را هم بسته و نمی‌شود به این حرکت فاجعه همان‌جا اعتراض کرد.

وی در ادامه مطلب خود در فیس بوکش نوشته :”البته حجاب اجباری دغدغه‌ی من هم هست، همه‌ی این سال‌ها بوده. درباره‌ی خوب و بد کمپین‌های دیگر مسیح علی‌نژاد کمتر نوشته‌ام چون برایم واضح نبوده بیشتر نتایج مثبت دارند یا منفی، حداقل کمتر پیش آمده که برایم واضح باشد بیشتر مضرند تا مفید. اما این کمپین جدید رسما فاجعه است، هیچ تاملی هم نمی‌خواهد.”

علی نژاد

وی در نقد مطلب علی نژاد و کمپینی که در آن تنها از کودکان به عنوان یک ابزار جنسی استفاده شده می نویسد:”اگر به یک طرف نقد داریم که با وادار کردن بچه‌ها به حجاب آن‌ها را وارد بازی‌ای می‌کند که هنوز نمی‌توانند در مورد آن تصمیم بگیرند و عاملیت داشته باشند، خودمان نباید کار مشابهی کنیم. تهیه‌ی عکس از بچه‌ها و به اشتراک گذاشتنش برای هدفی که به هرحال جنبه‌ی سیاسی و ایدئولوژیک دارد آشکارا ضد حقوق بچه‌ها و وارد کردن آن‌ها به بازی‌ای است که هنوز نمی‌توانند تصمیم بگیرند واردش بشوند یا نه. ما اشتباه می‌کنیم اگر با انتشار تصویر بچه‌ها که خود نقشی در آن ندارند، بخواهیم با آن ایدئولوژی مبارزه کنیم.”
با فعال “حقوق زنان”ی که حواسش نیست پیشنهادش ضد حقوق کودکان است، نمی‌شود همدلی کرد. و تکرار می‌کنم که این حرف که خود اجبار به حجاب در آن سن کم هم ظلم به کودکان است چیزی را تغییر نمی‌دهد. این دعوت به اشتراک گذاشتن عکس بچه‌ها بخش دیگری از حقوق و کودکی آن‌ها را نابود می‌کند.”

وی در پایان با اشاره به بلایی که علی نژاد با اعمالش بر سر حقوق زنان آورده می گوید:”کاش جنبش آزادی حق پوشش فعالان دیگری از جنس دیگری هم داشت. و بخشی هم از ماست که بر ماست، وقتی کسانی با دانش نظری خوب و خوش‌فکری قابل توجه و از آن مهم‌تر ارتباط و فهم نزدیک از جامعه‌ی ایران، این موضوع برایشان اولویت نیست و به آن نمی‌پردازند. من فکر می‌کنم افراد زیادی هستند که مایل به مشارک در چنین جنبشی هستند ولی با صداهای فعلا بلند این جنبش همدل نیستند. خوب نیست که این جنبش تک‌صدایی شده، من یکی به صدایی که شنیده می‌شود احساس نزدیکی نمی‌کنم، در حالی که اصل موضوع برایم بسیار مهم است.مثلا یادم هست که بیش از ده سال پیش، بخشی از روشنفکران دینی صدای اصلی چنین خواسته‌ای بودند، کسانی که با استناد به خود متون دینی در مخالفت با حجاب اجباری استدلال می‌کردند. من با آن‌ها به مراتب بیشتر همدلی داشتم. برای خواسته‌های مدنی باید صداهای مختلفی وجود داشته باشد، افسوس که یکی آن‌قدر پرسروصدا است که صداهای دیگر اگر هم باشند شنیده نمی‌شوند. و البته بخشی هم مسئولیت دیگران است که صدای خودشان را بلند کنند.”

انتهای پیام/

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme