https://telegram.me/empireoflies

اعتراض شاهین نجفی به دروغ‌گویی BBC فارسی

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: چند سال پیش شاهین نجفی خواننده هتاک و ضددین در کنسرت تورنتو خود و گروهش در برابر تعجب و حیرت حاضران و مخاطبان عریان شدند، این اتفاق بازتاب وسیعی در رسانه های بیگانه داشت تا جایی که بسیاری از شبکه های فارسی زبان و ضد انقلاب از این حرکت حمایت کردند.

تلویزیون بی بی سی فارسی همان زمان به صورت وسیع به بازتاب این موضوع پرداخت و اعلام کرد که این برهنه شدن در برابر دیدگان هزاران نفر در کنسرت به دلیل اعتراض به بازرسی ماموران زندان از بند ۳۵۰ اوین است که موجب ناراحتی برخی از زندانیان امنیتی آن زمان شده بود.

در این خصوص حتی بی بی سی به تئوری پردازی پرداخت و این حرکت را با حرکات اعتراضی گروههایی مثل گروه “پوسی رایتس”،که یک گروه پانک راک اهل روسیه و متشکل از یازده زن بیست تا سی و سه ساله است که در اعتراض به سیاست‌های پوتین بارها و بارها برهنه بر روی صحنه و حتی در خیابان های شهر حاضر شده‌اند، مقایسه نمود و از آن تقدیر کرد.

پس از این که بی بی سی فارسی ویدئوی برهنه از شاهین نجفی را نشان داد و از آن برای امیال سیاسی خود استفاده نمود، شاهین نجفی آهنگی منتشر ساخت که در آن از بی بی سی به عنوان تاجر خبر انتقاد شد.

گرچه این اقدام شاهین نجفی، اعتراض کارمندان بی بی سی فارسی را به همراه داشت، او تصمیم گرفت ویدئوی این آهنگ را بسازد. در این موزیک ویدئو از بی بی سی انتقاد شد که تجارت خبر می کند و تفاوتی برای سرنوشت مردم ایران قائل نیست. همچنین شاهین نجفی بی بی سی را رسانه متبوع دولت انگلیس خواند.

اما شاهین نجفی هیچگاه به صورت رک از این اجرای مستهجن و هدفی که از این کار داشت سخن نگفت و در خصوص موزیک ویدئوی بی بی سی هم اظهارنظری نکرد. تا این که اخیرا در مصاحبه ای که با برنامه بلور بنفش داشت در خصوص این موضوع به صراحت سخن گفت. وی در جواب سوال بهزاد بلور یکی زا مجریان یان شبکه که به گفته خودش مشکلات اساسی با تیم مدیریت این شبکه دارد گفته در واقع برهنه شدن در روی صحنه یک فرم بوده و هیچ ارتباطی به اعتراض زندانیان سیاسی در ایران نداشت و در آن کنسرت هم کسی حق تصویربرداری نداشت ولی یک نفر فیلم گرفت و آن را منتشر کرد و بی بی سی فارسی هم بدون در نظر گرفتن جوانب قضیه این موضوع را منتشر کرد تا استفاده سیاسی خود را ببرد.

وی در ادامه این موضوع اضافه کرد که بعد از این حرکت شنیع بی بی سی ما برای انتقام گیری از این شبکه موزیک ویدئو بی بی سی جان را ساختیم تا به سیاست های بی بی سی اعتراض کرده باشیم.

نکته جالب این که این گفتگو در حال حاضر از بی بی سی فارسی پخش شده که گویای این است که تیم جدید مدیریتی در بی بی سی به سیاست های کاری تیم قبلی اعتراض دارد و با انتشار این گفتگو می خواهد نشان دهد که در دوره مدیریت قبلی این شبکه اقداماتی غلطی صورت گرفته و عمده اخبار چالشی این شبکه بدون داشتن منبع موثق و فقط برای استفاده سیاسی برای گروههای هم سوء با این شبکه منتشر شده و در این راه خطیر حتی به ضدانقلاب هم رحم نکرده اند.

انتهای پیام/

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme