https://telegram.me/empireoflies

اعتراض به تبعیض جنسیتی هالیوود ادامه دارد

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: «سافرگت» یکی از مهم ترین فیلم هایی است که در فصل جوایز امسال اکران خواهد شد. این فیلم که در مورد یک جنبش فیمینیستی است، کمپین خود را با اکران در تلوراید آغاز کرد و خود را آماده می کند تا روز ۷ اکتبر در جشنواره بین المللی فیلم لندن هم روی پرده برود. این فیلم با بازی مریل استریپ، هلنا بونم کارتر و کری مولیگان ساخته شده و کارگردانی آن هم بر عهده سارا گاورون بوده است. فیلمنامه آن هم توسط ابی مورگان نویسنده فیلم تحسین شده «بانوی آهنین» به تحریر در آمده است.

کمپین حمایت از حقوق زنان در هالیوود، پس از سخنرانی پاتریشیا آرکت بازیگر برنده اسکار بهترین بازیگر نقش اول زن امسال دوباره اوج گرفت. سخنرانی او که با حمایت های مریل استریپ هم همراه بود به یکی از پر حاشیه ترین و خبرسازترین اتفاقات در هالیوود تبدیل شد. حالا بعد از گذشت چندین ماه از آن سخنرانی و حمایت استریپ، فیلم «سافرگت» با بازی او و کری مولیگان آماده اکران است. پیش از این و در جشنواره تلوراید مریل استریپ فیلم جدیدش را داستان بسیاری از زنان در حال حاضر دانسته و عنوان کرده بود که ما نمی دانیم که هنوز می توانیم زندگی های خودمان را عوض کنیم. پس از وی ریچل مک آدامز گفت چیزی که در مورد «سافرگت» دوست دارد این است که منجر به افزایش بحث ها در حوزه زنان شده است.

حالا نوبت به کری مولیگان رسیده تا در مورد فیلمش به صحبت بپردازد. مولیگان در ابتدا ادعا می کند هالیوود فقط به داستان هایی در مورد مردان علاقه نشان می دهد: «من فکر می کنم صنعت سینمای ما پر است از تبعیض جنسیت و به همین جهت داستان های زنان به صورت گسترده ای ناگفته باقی می ماند.» یکی از مهم ترین انتقادی که به فیلم های زنانه می شود این است که صرفه اقتصادی ندارند. اما مولیگان معتقد است این تصمیمی است که دور یک میز گرفته شده تا فیلم های زنانه صرفه اقتصادی نداشته باشند: «فکر می کنم آدم های زیادی پشت میزهای مختلفی در دفاتر تولید فیلم متفاوت دور هم جمع شدند و تصمیم گرفتند که این فیلم ها صرفه اقتصادی ندارد.»

گفتنی است فیلم «سافرگت» روز ۲۳ اکتبر به صورت محدود در سینماهای آمریکای شمالی اکران می شود. اکران بریتانیای این فیلم ۱۲ اکتبر خواهد بود.
انتهای پیام/تسنیم
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme