https://telegram.me/empireoflies

اعتراض به استاندارد دو گانه بی بی سی

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: روزآنلاین یکی از رسانه‌هایی است که تمام تلاش خود را برای ایجاد تفرقه و حمایت از خط نفاق معطوف کرده است. اخبار و یادداشت‌های نویسندگان و خبرنگاران این رسانه‌ وابسته به پول‌های هلندی، هدفی جز تضعیف انقلاب اسلامی ایران ندارد. این رسانه جزء چند رسانه معاند محسوب می شود که در سال های اخیر پایگاه نویسندگان فراری از کشور بوده.

ابراهیم نبوی که یکی از فعالان سایت روزآنلاین محسوب می‌شود از طنز نویسان سال های گذشته در روزنامه های زنجیره ای بوده که سابقه زندان در ایران را داشته. وی که با نام مخفف «ا.ن» شناخته می‌شود یکبار در سال ۱۳۷۷ و بار دیگر در سال ۱۳۷۹به دلیل اقدام علیه امنیت ملی و توهین به ملت ایران و ارکان نظام بازداشت می‌شود.ابراهیم نبوی در فروردین سال ۱۳۸۲ از کشور خارج شده و به بلژیک می‌رود و فعالیت‌هایش را با رسانه‌های غربی و ضدانقلاب آغاز می‌کند.

نویسندگی و اجرای برنامه برای صدای آمریکا، دویچه وله، بی بی سی، رادیو زمانه و همکاری با سایت‌هایی مثل روزآنلاین بخشی از کارنامه‌ی وی بعد از دهه ۸۰ تاکنون است.

نبوی که تکلیفش این روزها با خودش نیز مشخص نیست اکنون تنها به عنوان یک یار ذخیره در رسانه‌های ضدانقلاب مورد استفاده قرار می‌گیرد و تبدیل به مهره‌ سوخته‌ای شده که نه راه پیش دارد و نه راه پس.البته برخی مواضع اخیر وی را تلاش او برای برگشت به ایران میدانند .

نبوی اخیرا در مطلبی طعنه آمیز در روز آنلاین شبکه بی بی سی فارسی  را زیر سوال برده و از مشی جانبدارانه این شبکه سلطنتی از تروریست های داعش انتقاد کرده.

وی در نوشته خود خطاب به مدیران بی بی سی فارسی می گوید :”من نمی توانم بفهمم چطور می شود که آدمها از این سوراخ ریز رد می شوند، ولی از آن دروازه به آن بزرگی عبور نمی کنند؟ طرف از میان سی چهل میلیون زن ایرانی همان ۱۲۴ تا زن ختنه شده را می بیند ولی از میان ده هزار سر بریده یک تروریست نمی بیند. من اصلا نمی توانم بفهمم چطور می شود به داعش گفت پیکارجو؟ این گروه با همه استانداردهای خبرنگاری و سیاسی و اجتماعی و فرهنگی تروریست است.”

وی در ادامه خطاب به خود فروختگان فراری از کشور که به خاطر یک مشت دلار که به صدقه از اربابان غربی خود می گیرند تا چهره ایران را سیاه نشان دهند می نویسد :”برای چی چهره یک کشور و یک جامعه را سیاه می کنید؟ زنان ایرانی این همه مشکل دارند، از تفکیک جنسیتی تا حجاب تا ممنوعیت در حضور در استادیوم، تا مشکلات حقوقی و قانونی، بعد چهار تا آدم برای اینکه از استانداردهای دوگانه استفاده کنند و موقعیت سیاسی با استاندارد هفتگانه به دست بیاورند، یک دفعه موضوع ختنه دختران را در ایران علم می کنند. این همه زنان ایرانی در فعالیت های اجتماعی شان از حقوق زنان دفاع می کنند، یعنی واقعا مشکل ختنه دختران در ایران به دلیل وضعیت اجتماعی و سیاسی کل ایران است”

لازم به یاد آوریست که سایت های بی بی سی و رادیو فردا و صدای آمریکا در ماه های گذشته با تهیه گزارش های جعلی از ایران ادعا کرده اند که در برخی مناطق ایران بر اساس یک سنت قدیمی  هنوز دختران جوان ختنه شده و این موضوع خلاف حقوق زنان است . این ادعا  زمانی مطرح می شود که بر اساس آمار های سازمان ملل از ختنه دختران در جهان تا کنون هیچ اسمی از کشورمان برده نشده و این موضوع بیشتر در کشور های افریقایی و حاشیه خلیج فارس دیده می شود که ظاهرا بی بی سی فارسی از آنها غافل است !!!

انتهای پیام/

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme